Umístění: Kultura Divadlo a film

Výstava ve šlapanickém muzeu připomene práci četníků i zločinců

zlocin a trest ve slapanickem muzeuŠlapanice, 8. dubna 2019– Až do 19. května potrvají dvě nově otevřené výstavy ve šlapanickém muzeu, které spojuje téma zločinu a práce policejních složek. Výstava Četníci nejen ze Šlapanic, připravená ve spolupráci s Klubem policejní historie Brno, mapuje dějiny československého četnictva. Prostřednictvím vystavených exponátů přibližuje práci četníků v období první republiky a protektorátu. Návštěvníci se dozvědí, co obnášela služba u četnictva i jaké úkoly plnily specializované složky četnictva – četnické pátrací stanice, četnické pohotovostní oddíly a četnické silniční kontrolní stanice.

Mikulovská divadelní sezona 2018 bude plná známých jmen

divadlo masky shakespeare mikulovMikulov, 26. prosince 2017 - Divadelní Mikulov je projekt, který i v příštím roce nabídne předplatné na šest populárních představení za 990 Kč. Tentokrát pořadatelé z Mikulovské rozvojové vsadili na známá jména, jako je Eva Holubová, Jana Smutná, Světlana Nálepková, Jana Švandová, Simona Postlerová či Valerie Zawadská.

Legendární Manéž Bolka Polívky se dočká natáčení 54. dílu

bolek polivka anna polivkovaBrno, 9. ledna 2017 - Česká televize natočí 54. díl legendární Manéže Bolka Polívky. Natáčecí dny proběhnou v pátek 13. ledna a v sobotu 14. ledna již tradičně ve Sportovní hale Vodova v Brně. Slavný pořad, který vznikl pro Českou televizi v roce 1987, bude jako vždy plný humorných scének, skečů, dobré nálady a výrazných osobností.

Kapela Zrní oslaví patnáctiny buskingem a hraním tibetsky

foto Ales Foff promo kapela zrniBrno, 6. prosince 2016 - Alternativní kapela Zrní slaví neuvěřitelných patnáct let své existence. Původně pouliční seskupení patří již léta ke špičce české klubové scény. K narozeninám si nadělili účast na projektu Hrajem tibetsky. Celoroční oslavy zakončí Česko-tibetským turné 2016, na kterém je doprovází tibetský hudebník Loten Namling. V netradiční a inspirativní kombinaci zahrají na Flédě 7. prosince.

Boleradické divadlo nabídne Divou Báru i Shakespeara

divadlo masky shakespeareBoleradice, 2. listopadu 2016 - V jediném kamenném divadle na Břeclavsku s pravidelným programem se před vánocemi dveře netrhnou. Boleradičtí ochotníci připravili bohatý program. „Už pár let uvádíme pravidelně na podzim dopolední pohádky pro školy. Letos přiveze v druhém listopadovém týdnu Hravé divadlo z Brna pohádkový příběh Nosáčkova dobrodružství. Zájem o tato představení bývá veliký a školy z okolí rády využívají toho, že je jim naše divadlo mnohem blíže než třeba brněnská“, uvádí člen divadelního spolku a herec Jan Koráb.

Centrum Znojma ožije pětidenním divadelním festivalem

masky divadlo sklebakZnojmo, 11. srpna 2016 - Už počtvrté ožije centrum města divadelními představeními různých žánrů. Festival Znojmo žije divadlem! odstartuje ve středu 17. srpna. Až do neděle 21. srpna se můžete každý den těšit na jedno nebo i více představení. Kromě obřího šapita, nepřehlédnutelného symbolu festivalu, které vyroste na Horním náměstí, a ve kterém se bude většina představení konat, ožijí divadlem také znojemské ulice a uličky nebo třeba zahrada Minoritského kláštera.

Divadelní představení Lakomec pomůže dobré věci

lakomec 228Brno, 9. srpna 2016 - Dvě mimořádné instituce – Dvorní divadlo Hlohovec a Domov Betlém z Klobouk u Brna – spojily své síly.  Výsledkem bude  charitativní představení pro veřejnost přímo v areálu domova v Kloboukách, které se uskuteční ve středu 17. srpna. Hrát se bude Moliérův Lakomec.

Archeopark Pavlov zavede návštěvníky do doby lovců mamutů

Archeopark350Pavlov, 31. května 2016 - Přímo v místech, kde v období paleolitu žili naši předkové a v minulých desetiletích archeologové objevovali velké množství předmětů, stojí nově otevřený Archeopark Pavlov. Projekt, který Regionální operační program Jihovýchod podpořil částkou 63 milionů korun a Jihomoravský kraj přispěl více než 33 miliony korun, unikátním způsobem zpřístupňuje lokalitu, která patří mezi národní kulturní památky.

Strana 4 z 24