Umístění: Jižní Morava Doprava Parkování u vyškovské nemocnice se zlepší díky spolupráci s Jihomoravským krajem

Parkování u vyškovské nemocnice se zlepší díky spolupráci s Jihomoravským krajem

Brno, 13. lisotpadu 2023 - Memorandum a zejména poskytnutí dotace nejprve schválilo v létě krajské zastupitelstvo, následně posvětili uzavření Memoranda o vzájemné spolupráci města Vyškova s Jihomoravským krajem na projektu Rozšíření parkoviště u nemocnice – I. etapa také zastupitelé Vyškova. Hlavní cíl je nasnadě: postavení nových parkovacích míst. Práce začnou na podzim s plánovaným dokončením na začátku léta příštího roku. Celková cena je necelých 6,7 milionů korun.

parkovani parkoviste auto

 

Rozšíření parkovacích kapacit u vyškovské nemocnice je od počátku rozdělené na dvě etapy. Jihomoravský kraj, který je zřizovatelem nemocnice, a zástupci radnice jsou si pochopitelně vědomi problematického parkování v lokalitě.

„Memorandum vnímáme jako potvrzení a rozšíření pokračující vzájemné spolupráce Jihomoravského kraje a města Vyškova při realizaci léta zamýšleného projektu. Přeplněná parkoviště u nemocnic trápí většinu měst, moc dobře víme, že pacienti v ranních a dopoledních hodinách, kdy funguje většina ambulancí, obtížně hledají volná místa. První etapa rozšíření počítá se stáním pro 26 osobních aut, z toho dvě místa budou určena pro invalidy,“ uvedl místostarosta Vyškova Roman Celý (KDU-ČSL).

Plocha je navržená do zeleného pásu v nemocničním areálu. Zamýšlí rozšíření stávající komunikace vedoucí k výjezdové základně, která bude také výškově upravena. Investice totiž počítá i s novým samostatným sjezdem od objektu zdravotnické záchranné služby, novými výstražnými světly pro rychlý výjezd sanitek, zlepšením stávajícího připojení na silnici II/379 i s úpravou oplocení areálu. Změny zajistí bezkolizní výjezd sanitek. Momentálně není jejich přednost z areálové komunikace při vjezdu na parkoviště a na hlavní silnici nijak zajištěna, spoléhá na spolupráci ostatních řidičů a na jejich znalost práva přednostní jízdy.

„Práce startují letos na podzim, s dokončením město počítá na začátku léta příštího roku. Míra účasti na investici bude 50:50, spoluúčast kraje měla být v maximální výši 5,4 milionu. Celkové náklady jsme předpokládali vyšší, vysoutěžená cena je ale nakonec necelých 6,7 milionu korun. Deficit kapacity statické dopravy je v lokalitě značný. Přispějeme k částečnému zlepšení neutěšené situace návštěvníků nemocnice a polikliniky, kteří zdaleka nepřijíždějí jen z Vyškova,“ uzavřel Celý.

Foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci