Umístění: Jižní Morava Doprava Práce na obchvatu Čebína jsou v další fázi, pozor na dopravní omezení

Práce na obchvatu Čebína jsou v další fázi, pozor na dopravní omezení

Čebín, 5. října 2023 - Na začátku října spustila SÚS JMK část nově vybudované komunikace, která je hlavní tepnou budoucího obchvatu Čebína. Pro kraj jde o největší investici do nové silnice v historii. Do konce roku musí počítat řidiči s omezením.

cebin obchvat foto jmk

 

„Pořád se bavíme o probíhající stavbě, a proto jsou zde stále omezení, nyní v podobě semaforů. Na jednom konci od Kuřimi dobudováváme okružní křižovatku, kde toto omezení potrvá nejdéle do 15. 10. 2023. Na straně od Hradčan je situace složitější. Je zde více komunikací, které je třeba dopojit a omezení průjezdu zde potrvá maximálně do poloviny listopadu tohoto roku,“ popsal ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák.

Stávající omezení se budou v průběhu stavebních prací měnit, s ohledem na probíhající harmonogram práce. „Ve hře byla i jiná varianta, a to, že silnici zavřeme úplně, nakonec jsme se rozhodli, že automobilový provoz v místě zachováme, ale s omezením,“ uzavřel Hanák s tím, že případná objízdná trasa by byla značně neekonomická. Navíc přilehlé komunikace kapacitně nevyhovují a nejvíce by trpěla nedaleká Lipůvka, která je již nyní přetížená automobilovou dopravou.

Zdroj a foto: JMK/SÚS JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci