Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Čebín hledá dětského lékaře. Nabízí novou ordinaci, příspěvek na její vybavení i služební byt

Čebín hledá dětského lékaře. Nabízí novou ordinaci, příspěvek na její vybavení i služební byt

Čebín, 12. září 2023 - V roce 2022 zakoupila obec dům č. p. 28 poblíž návsi s tehdejším záměrem sociálního projektu. Objekt obec koupila od zadlužených vlastníků, kteří by o něj přišli v exekuci a zřídila jim v něm věcné břemeno dožití. Po delším zvažování nechala obec zpracovat studii možného využití a tu následně schválili zastupitelstvem obce. V těchto dnech už nabízí plánovanou ordinaci novému pediatrovi nebo pediatričce. Pokud vše půjde dobře, tak by ordinace mohla být dostupná v roce 2025.

dite lekar pediatr

 

„Bývalé hospodářské stavení bude přebudováno moderní multifunkční dům. V rámci nástavby vznikne v prvním patře celkem sedm bytů, které budou řešeny bezbariérově a v přízemí byt pro předchozí majitele a lékařská ordinace. A právě tu bychom rádi nabídli dětskému lékaři či lékařce. Jsme si vědomi velké poptávky po pediatrech, a tak bychom případnému zájemci nabídli také příspěvek na vybavení této ordinace a jeden z nových bytů v prvním patře, který by mohl užívat. Pevně věříme, že tím bude naše nabídka dosti atraktivní, a podaří se najít někoho, kdo ji využije,“ sdělil starosta obce Tomáš Kříž (KDU-ČSL).

„Během předchozího volebního období se nám v Čebíně podařilo vybudovat zdravotní středisko, a pro naše občany zajistit jak zubního, tak praktického lékaře. Ti provozují ordinace 5 dní v týdnu a slouží nejen obyvatelům Čebína, ale dojíždí sem i lidé z okolí. V této budově se také nachází lékárna, jejíž otevírací doba odpovídá provozní době ordinací. Bylo by skvělé, kdyby se nám podařilo tento trojlístek zdravotních služeb rozšířit,“ dodal Kříž.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci