Umístění: Jižní Morava Ekonomika

Discont Action otevírá druhou prodejnu v Jihomoravském kraji, tentokrát v Blansku

action blansko foto promoBlansko, 30. června 2023 - Action, nejrychleji rostoucí evropský diskontní řetězec s nepotravinovým zbožím, pokračuje v expanzi napříč Českou republikou. Ve čtvrtek 29. června zahájil provoz svojí druhé prodejny v Jihomoravském kraji, konkrétně v Blansku. Ta se zároveň stane celkově 49. tuzemskou pobočkou Action.

Před prodejem i koupí si nemovitosti si ji nechte prověřit, zabráníte problémům

Jan Tajovsky proverena nemovitost 3Brno, 30. června 2023 - Pokud prodáváte dům, umíte potenciálnímu kupujícímu dokázat, že je váš dům po všech stránkách v pořádku? Vyznáte se ve stavebních konstrukcích natolik, abyste mohli garantovat, že je například i po statické stránce budova bez chyby? A pokud dům kupujete, poznáte na první pohled, že je fasáda správně zateplená? Či umíte odhadnout, zda je pod omítkou zeď z nových cihel, nebo naopak zeď původní?

Každá šestá domácnost s hypotékou v Jihomoravském kraji dá za bydlení 75 % svých příjmů

czk bankovky dvoustovky penizeBrno 20. června 2023 – Jaká je finanční kondice domácností, které v současnosti splácejí hypoteční úvěr? To bylo předmětem výzkumu finančněporadenské společnosti Swiss Life Select. A jedním z výsledků je i potvrzení rčení, že „člověk míní, život mění“. Po čerpání hypotečního úvěru se vyvíjí vše podle plánu pro necelých 30 procent dotázaných.

Ve Vískách u Boskovic nahradil Jednotu obecní obchod

obchod kosik potravinyVísky, 23. května 2023 – Jednota Boskovice uzavřeli svoji prodejnu v obci Vísky na Blanensku na konci minulého roku. Vedení Vísek se rozhodlo budovu prodejny odkoupit a 27. února otevřela Obecní obchod Vísky. Pro snížení nákladů a prodloužení prodejní doby připravují odpolední bezobslužný provoz, který zahájí v červnu tohoto roku.

Topná sezona přinesla v síti EG.D nižší spotřebu, u plynu téměř o pětinu

plyn plotynka horiciBrno, 18. dubna 2023 – Letošní topná sezona byla oproti jiným ročníkům specifická. Již od jejího startu na podzim se projevovalo šetření energiemi a tento trend vytrval až do začátku jara. To potvrdily i aktuální statistiky distribuční společnosti EG.D, která patří do skupiny E.ON. Evidentní je to zejména u plynu, kdy byla jeho celková průměrná spotřeba od října loňského roku do letošního března o 17,9 % nižší než za stejné období přelomu let 2021 a 2022 a o 21,5 % nižší než v topné sezoně 2020/20201. Oproti minulým letům klesla i spotřeba elektrické energie, která byla v aktuální topné sezoně o 7,2 % nižší než v předchozím období a o 7,5 % nižší než v topné sezoně 2020/2021.

V obcích postižených tornádem dokončila společnost EG.D práce na nové síti

sloupy eg.d po tornaduHodonín, 11. dubna 2023 - Distribuční společnost EG.D, která patří do skupiny E.ON, dokončila začátkem dubna více než rok a půl trvající obnovu elektrické sítě na všech napěťových hladinách v obcích na jihu Moravy, které v červnu 2021 postihlo tornádo. To jen na elektrickém vedení způsobilo škody za více než 100 milionů korun a zničilo desítky kilometrů distribuční sítě.

Kraj schválil dotace na boj proti suchu za téměř 15 milionů

sucha krajina hlinaBrno, 6. dubna 2023 - Vznik vodního biotopu, obnova větrolamu, ošetření stromů v zámeckém parku a mnoho dalších. V prvním kole dotačního programu „Podpora adaptačních opatření na změnu klimatu v roce 2023“ se sešlo 151 žádostí. Krajští radní na své středeční schůzi schválili 148 žádostí v celkové výši 14,8 milionu korun, napříč šesti tituly dotačního programu. Tři vyřadili z důvodu nesplnění podmínek.

Dostavba elektrárny v Dukovanech zvedne poptávku po bydlení i ceny nemovitostí v jejím okolí

Jaderna elektrarna DukovanyBrno, 26. března 2023 - Dvě stě miliard korun. Právě takovou částku má podle nynějších odhadů stát dostavba nového bloku jaderné elektrárny v Dukovanech. Obří stavební zakázka, která nemá v České republice v posledních desetiletích obdoby, bude mít řadu pozitivních ekonomických dopadů. Jedním z nich bude i vliv na zvýšení cen nemovitostí ve městech v blízkosti elektrárny.

Strana 5 z 211