Umístění: Jižní Morava Ekonomika

Znojemská tepelná sníží cenu tepla, GJ v roce 2024 bude za 1098 Kč

teplo ve znojme zlevniZnojmo, 22. prosince 2023 - Teplo ve Znojmě od roku 2024 zlevní. Na základě metodiky stanovené ERÚ byla stanovena cena jednoho GJ tepelné energie na kalendářní rok 2024 na částku 1098 Kč. „Snažíme se držet cenu tepla na nejnižší možné přijatelné úrovni. Chceme tímto podpořit znojemské domácnosti a dát jim jistotu, že v této nelehké době stojíme na jejich straně,“ komentovala záměr města a Znojemské tepelné společnosti starostka Znojma Ivana Solařová.

Absolventi i pedagogové získali ocenění za zajímavé ekonomické diplomky

Vitezni studenti generalni reditele Cena Atlas Copco Services 2023Brno, 24. listopadu 2023 - Bylo by v budoucnu možné použít vysoce volatilní kryptoměny jako zástavu při běžném obchodování na kapitálových trzích? Jak vylepšit, zautomatizovat a zefektivnit tvorbu firemních reportů? Či jaké dopady bude mít na českou ekonomiku odklon od automobilů na fosilní paliva a přechod na elektromobily? Právě taková jsou témata vítězných diplomových prací, které uspěly v pátém ročníku soutěže Cena Atlas Copco Services 2023.

Nestátní neziskové organizace ve Veselí nad Moravou investují nejvíce financí

penize dvoustovky korunyBrno, 7. listopadu 2023 - Ve Veselí nad Moravou dochází ke kuriózní situaci, kdy nestátní neziskové organizace patří v roce 2023 k největším investorům na jeho území. Český svaz ochránců přírody a Charita Veselí nad Moravou v tomto roce investují více jak 140 mil. Kč. U ČSOP jde o vybudování Domu přírody Bílých Karpat, v kterém se přitažlivou formou veřejnost seznámí s přírodními zajímavostmi území Bílých Karpat. Charita Veselí nad Moravou vybudovala zázemí pro své některé své sociální služby, a to sociální a aktivizační službu pro rodiny s dětmi Anička a občanskou poradnu.

EG.D dokončila kompletní rekonstrukci rozvodny v Sokolnicích

egd sokolnice rozvodnaSokolnice, 17. října 2023 – Zajistit ještě větší bezpečnost a spolehlivost dodávek elektrického proudu a umožnit další rozvoj distribuční soustavy nejen na Brněnsku pomůže kompletně zrekonstruovaná rozvodna 110 kV v Sokolnicích u Brna. Distribuční společnost EG.D, která patří do skupiny E.ON, investovala do úplné revitalizace 226 milionů korun a dokončila ji po pěti letech v polovině října.

Jihomoravský kraj dá obcím další peníze na čističky a kanalizaci

kapka cista vodaBrno, 11. října 2023 - Například záměr obce Prusy-Boškůvky nebo navýšení kapacity čistírny odpadních vod v Dolních Dunajovicích – nejen tyto projekty se podaří realizovat pomocí 23 milionů korun, které navíc Jihomoravský kraj uvolnil na vodní hospodářství ze svého rozpočtu. Na své schůzi takto rozhodli krajští radní. Definitivně záměr musí schválit ještě zastupitelstvo začátkem listopadu.

Na Oslavansku zkoumají vhodnost důlních vod k závlaze okolní krajiny

vodovodni trubky vodaOslavany, 5. září 2023 - Jako závlaha pro zemědělce nebo vinaře, voda na zlepšení situace biokoridorů, rybníků, mokřadů a veřejné zeleně, pro hasiče nebo k zalévání travnatých hřišť, pro vodárenské nebo energetické účely – tyto možnosti se nabízejí v případě používání vod z bývalých dolů. Aktuální informace a popis konkrétní situace ve využití této alternativní možnosti v oblasti Rosicko-Oslavanské uhelné pánve zazněly na jednání, které v pondělí 4. září v Ivančicích zorganizoval tamní svazek vodovodů a kanalizací.

E.ON letos už podruhé snižuje ceny, před topnou sezonou zlevní plyn o 16 procent

plyn sporak plaminekBrno, 5. září 2023 - Už podruhé během tohoto roku snižuje společnost E.ON Energie ceny plynu všem svým stávajícím zákazníkům, kteří nemají fixovanou cenu. Oproti dosud platným ceníkům klesnou ceny za dodaný plyn od 1. září o 16 %. E.ON tak navazuje na své kroky ze začátku roku, kdy jako první na trhu snížil ceny energií pod vládní stropy. Ceníky plynu pro stávající klienty tak od počátku letošního roku poklesnou téměř o třetinu, oproti cenovému stropu jsou nižší až o čtvrtinu.

Kraj pomůže znevýhodněným územím, odpoří bydlení i podnikání

penize dotace koruny czkBrno, 31. srpna 2023 - Nový dotační program „Podpora bydlení a podnikání na vybraných rozvojově znevýhodněných územích Jihomoravského kraje 2023–2024“ vznikl jako konkrétní reakce na analýzu hospodářsky znevýhodněných území, kterou si nechal kraj vypracovat v minulém roce. Žadatelé o dotaci mohou podávat žádosti během října 2023, kraj na dotační program uvolnil 10 milionů korun.

Strana 3 z 211