Umístění: Jižní Morava Ekonomika Egypt aktuálně patří mezi nejprodávanější destinace v zimním období

Egypt aktuálně patří mezi nejprodávanější destinace v zimním období

Egypt-pyramidyBrno, 10. prosince 2012 - Egypt se drží i před letošními Vánoci v žebříčku nejprodávanějších destinací v tomto období. Dokonce oproti minulému roku zaznamenal zhruba pětiprocentní nárůst. Důvod je jasný, nabízí nejbližší a poměrně levnou možnost relaxování a koupání například mezi Vánocemi a Silvestrem.  
 


Ceny zájezdů do této africké země jsou poměrně stabilní – nestoupají, jen mírně klesají. „Cenově se však Egypt skutečně ustálil a neočekáváme žádné větší změny,“ potvrzuje Petr Pěcha, produktový manažer portálu dovolena.cz s tím, že ceny začínají na necelých 5 300 korun za tříhvězdičkový hotel s polopenzí včetně letecké dopravy z mnichovského letiště. Z Prahy začínají odlety zhruba na 8 000 korunách.

V zimním období samozřejmě roste poptávka i po dalších exotických zemích. I v tomto případě se ceny pohybují na stejně úrovni jako loni. „Mírný nárůst pozorujeme u exotiky s charterovou dopravou. Pokud klienti plánují cestu do exotiky, mají ideální příležitost. Například období s návratem před vánočními svátky je nejlevnější v roce. Při last minute lze pořídit například týden v Dominikánské republice pod 20 000 Kč včetně programu all inclusive,“ uvádí Petr Pěcha. Podle nynější poptávky je nejprodávanější exotickou zemí právě Dominikánská republika. Velmi dobře si vedou i zájezdy do Spojených arabských emirátů. Příjemným překvapením je prodej zájezdů do Mexika.

Nejlevnější zájezdy do exotických destinací bývají v nabídce právě nyní, na začátku prosince. Dovolená v exotice v těchto dnech je levnější až o několik tisíc korun, oproti hlavní sezóně, která nastává od ledna do února.
Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci