Umístění: Jižní Morava Ekonomika Zájem Čechů o dovolenou v Egyptě klesá

Zájem Čechů o dovolenou v Egyptě klesá

pryamidy-egyptPraha, 9. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Poptávka Čechů po letních zájezdech do Egypta klesá, oproti stejnému období loňského roku ubylo tuzemských turistů cestujících do Egypta o 27 procent. Ve čtvrtek o tom prostřednictvím výsledků svého šetření informovala cestovní agentura Invia.cz.
 

"Začátkem srpna došlo k ozbrojenému obsazení letiště na jihu země, což se promítá do aktuálního omezení poptávky. Díky tomuto trendu ale zároveň dochází ke snižování cen zájezdů do Egypta, což je pro české turisty pozitivní zpráva," uvedl marketingový ředitel cestovní agentury Invia.cz Michal Tůma.

Kvůli zhoršené bezpečnostní situaci na severu Egypta klesl zájem českých turistů především o dovolenou v oblasti Sinajského poloostrova. V případě letoviska Sharm El Sheikh klesl prodeje pobytů oproti předchozímu roku o 47 procent. Naopak letos vzrostl zájem o letovisko Marsa Alam, které leží na jihovýchodě země, tedy mimo Sinajský poloostrov.

Podle ředitele Tůmy patří Egypt u Čechů stále mezi populární destinace pro letní dovolenou. Lidé však letos místo tradičně oblíbených lokalit v severní části země raději volili pobyt v letovisku Marsa Alam. To totiž leží na jihu, tedy nejdále od Sinaje. "Přesto v důsledku nedávných zpráv o obsazení letiště v blízkosti Marsa Alam registrujeme již nyní mírný pokles zájmu o pobyty v tomto letovisku," dodal Tůma.

Egypt se letos podle statistik cestovní agentury v žebříčku nejoblíbenějších letních destinací meziročně propadl ze třetí na sedmou příčku.

"V důsledku upozornění a varování Ministerstva zahraničních věcí ČR a následného poklesu zájmu Čechů o pobyty na Sinaji došlo ze strany cestovních kanceláří k omezení nabídky zájezdů a leteckých spojů do letovisek Sharm el Sheikh a Taba. I přesto se stále setkáváme s klienty, kteří chtějí tato letoviska navštívit," uvedla Kateřina Petříčková, tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Podle jejích informací se i tak klienti vrací z dovolené v Egyptě spokojení a kvalita hotelových služeb je stále na dobré úrovni.

Společnost Invia.cz je internetová cestovní agentura v České republice a autorizovaný prodejce zájezdů více než 300 cestovních kanceláří působících na českém a slovenském trhu.

Jan Soukup

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci