Umístění: Jižní Morava Ekonomika Garáže v Jihomoravském kraji meziročně podražily o více než 14 procent

Garáže v Jihomoravském kraji meziročně podražily o více než 14 procent

Brno, 10. listopadu 2019 – Medián inzertních cen prodávaných garáží v Jihomoravském kraji se za poslední rok zvýšil na 320 000 Kč, což odpovídá nárůstu o 14 %. Jedná se o jedno z největších zdražení v rámci Česka, ceny garáží totiž plošně rostly pouze o 6 %. Vyplývá to ze statistik webového portálu Sreality.cz. Mezi roky 2017 a 2018 cena garáží v Jihomoravském kraji rostla o více než 16 %, z 240 000 Kč na loňských 280 000 Kč. Ve většině krajů se letos ceny garáží zvýšily, nejvíc ve Středočeském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Ceny garáží naopak o několik procent klesaly jen ve čtyřech krajích – Zlínském, Pardubickém, Libereckém a Jihočeském.

garaz zdroj sreality Cz

 

Nabídka garáží v Jihomoravském kraji patří k nejvyšším v Česku. Za prvních sedm měsíců letošního roku se jich v tomto kraji prodávalo 301. Největší nabídka byla v Moravskoslezském kraji, kde se garáží na prodej nabízelo 372. Naopak nejmenší byla nabídka na Vysočině, kde jich bylo k mání jen 36.

„Počet nabídek je ale reálně o 15 až 20 procent nižší než uvedená čísla z našeho systému. Zkresluje je totiž chování realitních kanceláří, které neprodané garáže pravidelně stahují a nahrazují je novými inzeráty stejných objektů,“říká Ondřej Sochůrek, analytik Sreality.cz.

Nejlevnější garáže jsou letos k dostání v Moravskoslezském kraji, kde je jejich průměrná cena 140 000 korun. Z hlediska cen za metr čtvereční jsou pak nejlevnější garáže v Ústí nad Labem (6566 Kč/m2). Naopak nejdražší jsou v Praze, kde je jejich cena v porovnání s Jihomoravským krajem o více než 40 % vyšší, a to 450 000 Kč. Garáže v Praze jsou nejdražší i z pohledu ceny na metr čtvereční, který zde stojí 25561 Kč.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci