Umístění: Jižní Morava Ekonomika Hodonický závod Saint-Gobain Adfors CZ rozšiřuje výrobu a stále nabírá

Hodonický závod Saint-Gobain Adfors CZ rozšiřuje výrobu a stále nabírá

nabor nabirani ruka podanaHodonice, 27. února 2019 – Hodonický závod společnosti Saint-Gobain Adfors CZ rozšiřuje výrobu sklovláknitých tkanin, do které aktuálně investuje přes 177 milionů Kč. Naplno bude výroba spuštěna postupně během prvního čtvrtletí tohoto roku. Jejím rozšířením závod posílil své řady o skoro 40 nových pracovníků především dělnických profesí. V současnosti hledá jeden z největších zaměstnavatelů Jihomoravského kraje formátovače na obsluhu nových strojů.

V následujících měsících pak společnost plánuje významně navýšit i výrobu základního skleněného vlákna. Rozšíření výroby si vyžádá další investici přesahující miliardu Kč a přinese další desítky pracovních míst.

V souvislosti s rozšiřováním výroby a celkovou modernizací hodonického závodu vznikla pracovní místa pro necelou čtyřicítku nových zaměstnanců. Šanci získat práci měly především dělnické pozice, konkrétně šlo o tkadleny, seřizovače a manipulační pracovníky. V současnosti společnost plánuje nabrat ještě několik formátovačů na obsluhu nového formátovacího stroje. Celkem tedy půjde o nárůst zhruba 50 nových pracovníků, kteří se budou v sekci výroby tkanin podílet na produkci odolných sklovláknitých tapet, asfaltových výztuží a dalších výrobků. Hodonický závod má aktuálně necelých 700 zaměstnanců, z nich cca 200 pracuje právě ve výrobě tkanin.

Nynějších 177 milionů Kč společnost využila na přístavbu nové výrobní haly, pořízení výrobní linky a dalšího strojového vybavení, rozšíření technického zázemí a zajištění administrativní podpory nového úseku.

„Díky této investici očekáváme navýšení produkce laminovacích a izolačních tkanin o desítky tisíc metrů ročně. K hlavnímu nárůstu pak dojde u tužených tapet, kterých budeme schopni vyrobit až o 9 milionů metrů za rok více. Sklovláknité tapety, které vyvážíme do celého světa, vyrábíme v našem regionu už patnáct let. Za tu dobu jsme výrobu navýšili čtyřnásobně a stále pracujeme na jejím dalším rozšiřování a modernizaci,“ říká Petr Venuta, vedoucí výroby v Hodonicích. Hodonický závod je přitom jediným výrobcem tohoto typu tapet, které jsou pro svou vysokou odolnost vůči mechanickému poškození, ale i vnějším vlivům včetně plísní využívány zejména v nemocničních zařízeních a hotelech.

V následujících měsících tohoto roku plánuje hodonický Adfors rozšířit také sekci výroby skleněného vlákna, které je základním materiálem pro výrobu skleněných tkanin. Rozšíření výrobní kapacity si vyžádá investici přesahující miliardu Kč a nabídne práci dalším desítkám nových pracovníků. Těm závod slibuje nadstandardní mzdy v rámci odvětví i regionu a výhodné benefity.


Víno z blízka