Umístění: Jižní Morava Ekonomika Návrh státního rozpočtu doprovodí prorůstová opatření, slibuje premiér

Návrh státního rozpočtu doprovodí prorůstová opatření, slibuje premiér

krivka_na_tabuliPraha, 26. července 2012 (MEDIAFAX) - Zabrzděnou českou ekonomiku mají nastartovat opatření na podporu růstu, která doprovodí už návrh státního rozpočtu na příští rok. Na jednání ekonomických ministrů s podnikateli to slíbil premiér Petr Nečas (ODS), řekl prezident Svazu průmyslu a dopravy (SP ČR) Jaroslav Hanák.
 

"Premiér Nečas řekl, že vláda vydá soubor prorůstových opatření v součinnosti se státním rozpočtem, a to k 30. srpnu," uvedl Hanák. "Předali jsme mu tři čtyři stránky doporučení pro řešení ekonomické situace země," připojil šéf SP ČR. Nečas se podle něj omluvil, že ministři na návrhy podnikatelů zatím nereagovali, svoje stanoviska mají teď dodat do tří týdnů.

Vláda má také pro mezinárodní konkurenceschopnost a prorůstová opatření vytvořit expertní tým. V 15členném orgánu bude mít po pěti zástupcích Nečasův kabinet, Národní ekonomická rada vlády a byznysmeni.

Hanák na jednání připomněl výsledek středečního zasedání vlády. Ministři financí a průmyslu podle něj mají vytvořit podmínky pro to, aby se do dozorčích rad podniků s veřejnou účastí dostávali místo bývalých nebo současných politiků odborníci.

Podle prezidenta SP ČR by bylo v této souvislosti dobré, kdyby se zástupci podnikatelů o takových uvolněných místech dozvěděli. "Máme dost odborníků, které bychom mohli nabídnout a pro které by hlavním měřítkem nebyly peníze," prohlásil.

Setkání ministrů s představiteli podnikatelských svazů se věnovalo také problematice strukturálních fondů Evropské unie a problémů s nimi spojených. Dále pak exportní strategií a surovinové a energetické politice.

"Premiér Nečas jasně řekl, že tato setkání budou pokračovat, i kdyby činnost obnovila tripartita," uzavřel Hanák. Právě na tripartitě, kam odmítají chodit odboráři, chce předseda vlády projednávat návrh státního rozpočtu na příští rok. Šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil nebyl ve čtvrtek s to říct, jestli na takové jednání odbory mimořádně přijdou nebo ho opět budou bojkotovat.

Jan Kálal

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci