Brno, 19. května 2016 - O grant na projekty, které významně pomohou budování občanské společnosti a rozvoji komunity a veřejného prostoru, mohou žádat neziskovky, lokální komunity a neformální skupiny. Podmínkou udělení grantu je i jasný postoj, že sociálně vyloučení, zdravotně hendikepovaní a národnostní, genderové a nově příchozí menšiny mají ve společnosti a komunitách své místo. Zájemci se mohou přihlásit se svým projektem do 22. června na www.t-mobile.cz/pomahame.
„Prostřednictvím grantů pomáháme lidem a komunitním iniciativám, které z běžných ulic, čtvrtí, obcí a měst dělají dobré místo k životu. Jsme rádi, pokud je výsledkem fyzická proměna k lepšímu, a že se lidé sejdou u společné práce, začnou spolu mluvit a spolupracovat a přispějí i k integraci znevýhodněných skupin,“ říká Eva Karasová, manažerka společenské odpovědnosti T-Mobile, a dodává: „Chceme podpořit inovativní projekty, které znamenají nový přístup a citelnou změnu k lepšímu a mají dlouhodobý pozitivní dopad.“
V Jihomoravském kraji byl z grantu T-Mobile Mluvme spolu v roce 2014 podpořen například projekt Brno – střet. Spolek Tripitaka vytváří netradičního průvodce vyloučenou lokalitou, tzv. brněnským Bronxem, spoluprací místních obyvatel s konceptuální umělkyní Kateřinou Šedou. Cílem je změnit problémový obraz této brněnské oblasti.
V rámci grantové výzvy T-Mobile Mluvme spolu budou rozděleny celkem 3 miliony korun. Maximální částka, o kterou může zájemce žádat, je 100 000 Kč, přičemž podmínkou je minimálně 10% spolufinancování formou finanční spoluúčasti, materiální podpory nebo dobrovolnické práce. Projekt, na který je podána žádost o grant, musí být zrealizován od 1. září 2016 do 31. srpna 2017.
Podrobné podmínky grantové výzvy T-Mobile Mluvme spolu pro 2016 naleznete zde.