Umístění: Hlavní stránka

Policisté na Znojemsku pokutovali matky za podání alkoholu mladistvým dívkám

divky-alkohol250Znojmo, 9. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Policie odhalila na Znojemsku tři děti pod vlivem alkoholu. Dvěma dívkám jej podaly matky, jednomu chlapci kamarád, sdělila v pondělí znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Drnholec: Kriminalisté vyšetřují přepadení, kdy oběť skončila v bezvědomí

agresor-vyrostek250Drnholec, 9. ledna 2012 (MEDIAFAX) - S poraněním hlavy skončil v nemocnici muž, kterého měla o víkendu přepadnout v Drnholci na Břeclavsku tří až čtyřčlenná skupina útočníků. O případu informovala břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Pohonné hmoty na Jižní Moravě v prvním lednovém týdnu zdražily

Benzin-tankovani-2Brno, 9. ledna 2012 (MEDIAFAX) - V Jihomoravském kraji se v minulém týdnu ceny pohonných hmot zvýšily, litr naturalu je za 35,86 Kč. Vyplývá to z pondělních údajů společnosti CCS.

Hejtman Hašek se zúčastnil Tříkrálového koncertu

Trikralovy_koncert08-250Brno, 9. ledna 2012 - Hejtman Michal Hašek se dnes v neděli 8. ledna 2012 zúčastnil Tříkrálového koncertu v Městském divadle v Brně. Vylosovaným koledníkům předal ceny - mobilní telefony.

Vědci objevili v Podyjí více než 2200 motýlích druhů

motyl1-vb-250Znojmo, 9. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Podyjí se s více než 2200 druhy zařadilo mezi nejvýznamnější motýlí lokality v České republice. Sdělil to David Grossmann ze Správy Národního parku Podyjí.

Vítězka soutěže Templářský poklad pro každého se vydá do Izraele

templarske-sklepy-cejkovice-vyhra9. ledna 2012, Čejkovice - Dne 6. ledna byla vítězce soutěže Templářský poklad pro každého, Radmile Panochové, předána hlavní výhra – dobrodružný zájezd po stopách templářů v hodnotě 50 000 Kč! Vítězka se vydá i se svým partnerem na cestu do Izraele, tehdejšího působiště templářských rytířů.     

ČD WELLNESS je opět v prodeji, zamířit můžete do lázní v Lednici

Zeleznice-vlakBrno, 9. ledna 2011 - České dráhy opět připravily pro své cestující ve spolupráci s Lázněmi Lednice, Zámkem Lednice a restaurací Obecní dům v Lednici úspěšnou nabídku ČD WELLNESS. Vedle lázeňských procedur si zájemci zpříjemní víkendový den prohlídkou lednického zámku a chutným obědem.

Lidé na jižní Moravě loni spořili na penzi o 22 % více než je průměr v ČR

duchodce250Brno, 9. ledna 2012 - Lidé na jižní Moravě si průměrně loni spořili na penzi 944 Kč měsíčně. Tato částka je o 174 Kč vyšší oproti celostátní průměrné hodnotě úložek na penzijní připojištění klientů Rentia, divize AWD ČR. Vyplývá to z aktuálních statistik za uplynulý rok 2011. Průměrný věk lidí, kteří si na jižní Moravě spoří na penzi, je 37 let. Je to o 3 roky méně, než činí republikový průměr.

Nezaměstnanost v Jihomoravském kraji vzrostla na 9,8 procenta

nezamestnanost2_250Brno, 9. ledna 2012 (MEDIAFAX) - V Jihomoravském kraji se míra nezaměstnanosti v prosinci proti listopadu zvýšila o osm desetin procentního bodu na 9,8 procenta. Vyplývá to ze statistiky Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) ČR, kterou ministerstvo zveřejnilo v pondělí.

Hokejová Tipsport extraliga, 37. kolo (nedělní výsledky)

hokejkaTřinec, 8. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Souhrn výsledků nedělních zápasů 37. kola hokejové Tipsport extraligy: hráči Slavie zabrali a doma porazili Kometu Brno 6:2, zápas poznamenali hostující fanoušci, kteří vykopli plexisklo a poprali se s pořadatelskou službou.

Strana 583 z 635