Umístění: Hlavní stránka

Silnice v Jihomoravském kraji jsou sjízdné (8. ledna)

Silnice-33Brno, 8. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Pozemní komunikace v Jihomoravském kraji jsou v neděli ráno sjízdné, uvedl dispečer silničářů. Teploty se v Jihomoravském kraji pohybují od jednoho do pěti stupňů Celsia. Na celém území fouká slabý vítr.

Ve Slavkově u Brna hořela průmyslová budova

pozar_02Slavkov u Brna, 8. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Pět jednotek hasičů zasahovalo v noci na neděli při požáru průmyslové haly ve Slavkově u Brna na Vyškovsku. Požár způsobil podle předběžného vyčíslení škodu 300 tisíc korun, řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (8. ledna)

Silnice-vystavba-bagr-02Brno, 8. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Břeclav odstraní stromy u silnice na Poštornou, které ohrožují lidi

silnice-zima-les250Břeclav, 7. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Topoly, vrby a keře brzy zmizí z hlavní silnice mezi Břeclaví a Poštornou. Jak  v sobotu řekla Eliška Windová z břeclavské radnice, město se s Lesy České republiky a Polesím Valtice na jejich odstranění dohodlo kvůli špatnému stavu a bezpečnosti lidí.

Stát už vyplatil z programu Zelená úsporám deset miliard korun

stavba1-250Praha, 6. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Stav pozastaveného dotačního programu Zelená úsporám projedná ve středu koaliční kabinet Petra Nečase (ODS). Ministerstvo životního prostředí už v rámci programu vyplatilo na zateplení domů zhruba deset miliard korun.

Na Brněnsku fouká nárazový vítr (7. ledna)

silnice-zimni-zavataBrno, 7. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Pozemní komunikace v Jihomoravském kraji jsou v sobotu ráno sjízdné. Informoval o tom dispečer silničářů.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (7. ledna)

Tatrovky-a-posyp-KT-34Brno, 7. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Hejtman Hašek poblahopřál nově jmenovanému kardinálu Dominiku Dukovi

hasek01Brno, 6. ledna 2012 - Jihomoravský hejtman Michal Hašek poblahopřál Dominiku Dukovi OP arcibiskupovi pražskému, který byl dnes jmenován kardinálem. Jmenování v poledne ohlásil papež Benedikt XVI. při sváteční promluvě před modlitbou Anděl Páně a Dominik Duka je podle svých slov vnímá jako jistou poctu Arcibiskupství pražskému.

Šéf jihomoravských školských odborů: Zvýšení platů bude v rámci stokorun

Skola3Brno, 6. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Předpokládané zvýšení učitelských platů se bude pohybovat v rámci stokorun. V pátek to řekl šéf jihomoravských školských odborů Leopold Králík s tím, že problém nastane, jakmile ředitelé dostanou v březnu rozpočty a peníze jim budou chybět.

Znojmo: Policie marně hledá násilníka, jež pažbou pistole těžce zranil mladíka

pistole-250Znojmo, 6. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Kriminalisté pátrají stále po muži, který začátkem prosince ve Znojmě před lázněmi na Náměstí svobody udeřil pistolí do hlavy pětadvacetiletého mladíka. Napadený se zhroutil a skončil v nemocnici, řekla v pátek policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Strana 586 z 635