Umístění: Hlavní stránka

Jihomoravský krajský úřad navštívili Tři králové

tri_kralove-hasek250Brno, 5. ledna 2012 - Krajský úřad Jihomoravského kraje ve čtvrtek 5. ledna 2012 navštívili Tři králové – rolí biblických postav ztvárnili představitelé Diecézní charity Brno, aby získali příspěvek do Tříkrálové sbírky.

Policisté ve Znojmě přistihli dva řidiče pod vlivem pervitinu

heroinZnojmo, 5. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Dva řidiče pod vlivem pervitinu a jednu opilou ženu za volantem přistihli v noci na čtvrtek policisté ve Znojmě. Uvedla to znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Moravská a česká vína se představí v Amsterdamu

vina-lahve250Mikulov, 4. ledna 2012 – Vína z Aliance vinařů V8 a několika dalších vinařů z ČR se ve dnech 9. až 11. ledna 2012 představí v Nizozemí na špičkovém veletrhu Wine Professional. Aliance vinařů V8 se rozhodla i v letošním roce svá vína prezentovat na nejvýznamnějším vinařském veletrhu v zemích Beneluxu – Wine Professional 2012. Veletrh vína a delikates je letos pořádán v Amsterdamu již desátým rokem.

Dopravu na jižní Moravě komplikuje silný vítr (5. ledna)

dopravni_zacpa_dest1Brno, 5. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Silný vítr komplikuje ve čtvrtek ráno dopravu v Jihomoravském kraji. Informoval o tom dispečer silničářů. V okolí dálnice D1 se především na Vyškovsku vyskytuje nárazový vítr. V ostatních úsecích je silný vítr, který se objevuje také na Hodonínsku.

Hejtman Hašek se chce podílet na záchraně fotbalové Zbrojovky Brno

hasek02Brno, 4. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) se chce aktivně podílet na záchraně fotbalového klubu Zbrojovka Brno, kterému kvůli dluhům hrozí insolvenční řízení a v krajním případě i zánik. Řekl to po středeční schůzce s předsedou představenstva družstva fanoušků Věříme Zbrojovce Romanem Vaňkem.

CCB: Loni bylo vyhlášeno celkem 2413 firemních bankrotů

seniori-finance_p250Praha, 4. ledna 2012 (MEDIAFAX) - V loňském roce bylo vyhlášeno 2413 firemních bankrotů, z toho 1232 se týkalo právnických osob a 1181 fyzických osob podnikatelů. Vyplývá to z analýzy společnosti CCB - Czech Credit Bureau, kterou zveřejnila ve středu. Počet zbankrotovaných firem tak loni meziročně vzrostl o 49 procent.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (5. ledna)

Dopravni-zacpa-2Brno, 5. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Trilobiti a žraloci žili také na jižní Moravě. Nalézt se dají dokonce i v Brně

Trilobit-moravsky-kras-jizni-morava-brno-01Brno, 4. ledna 2012 - Opravdu pestrou geologickou minulost má za sebou jižní Morava – během stovek milionů let byly některé její nynější části mnohokrát zatopeny moři, která nenávratně zmizela spolu s dávnými kontinenty během opakovaných vrásnění. Pro paleontology je však celý region rájem a důkazy o jeho pohnuté historii, stejně jako řadu zkamenělin, lze s troškou pozornosti při procházkách krajinou nalézt i dnes!  

Jihomoravští kriminalisté nalezli torzo ohořelého těla, případ vyšetřují jako vraždu

policista-zasahovka-detail250Brno, 4. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Kriminalisté objevili na jihu Moravy torzo ohořelého lidského těla. Ve středu to řekla krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

Na Baťově kanále vzniknou dvě přístaviště a nové stání rekreačních plavidel

vyklopnik250Uherské Hradiště, 4. ledna 2012 - Povodí Moravy zahájilo po skončení letošní plavební sezóny na Baťově kanále práce na opravách plavebních zařízení a opevnění vodní cesty. Vzniknou zde nová Přístaviště Spytihněv, Stání plavidel Strážnice a Přístaviště Sudoměřice – Výklopník.

Strana 582 z 629