Umístění: Hlavní stránka

Boskovická nemocnice chystá vyvolávací systém, zkrátí čekací dobu pacientů

cekarna250Boskovice, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Boskovická nemocnice chystá v prosinci spuštění vyvolávacího systému, který zkrátí čekací doby pacientů a umožní objednání u lékaře přes internet. Informace o změně čekací doby je možné zasílat pacientům přímo na mobil nebo e-mail, řekl ve středu ředitel nemocnice Rostislav Verner.

Násilník z Blanska, jež mlátil matku a družku, stráví čtyři roky ve vězení

pest250Brno, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Čtyři roky ve vězení za týrání osob žijících ve společné domácnosti stráví Marcel Bauer z Blanska, který osm měsíců v permanentní opilosti doma bil vlastní matku a družku. Soudce brněnského krajského soudu Zdeněk Lukovský ve středu zamítl Bauerovo odvolání a trest v dolní polovině sazby mu potvrdil.

Dopravu na většině území Jihomoravského kraje komplikuje mrholení a mlha

dopravni_zacpa_mlha1Brno, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Ve všech regionech Jihomoravského kraje je ve středu po ránu teplota pod nulou. Dopravu na většině území komplikuje mrholení a místy mlha, sdělil dispečer silničářů.

Policie na Hodonínsku trestně stíhá v devíti případech rodiče záškoláků

trida-lavice-prazdna250Hodonín, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Celkem v devíti případech zahájili policisté na Hodonínsku trestní stíhání proti rodičům, jejichž děti mají ve škole mnoho zameškaných hodin. Jak ve středu řekl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník, jedné z matek hrozí až pětileté vězení.

V autobuse v Kyjově hořela sedačka, cestující stihli včas vystoupit

ohen3Kyjov, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Hasiči likvidovali v úterý večer požár v autobuse v Kyjově na Hodonínsku. Nikomu se nic nestalo, sdělil operační důstojník hasičů.

U Mělčan na Brněnsku se na náledí srazila tři auta, skončila na střeše

naledi01_250Mělčany, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Tři auta skončila ve středu ráno v poli na střeše po haváriii u Mělčan na Brněnsku. Auta se srazila na náledí, řekl operační důstojník jihomoravských záchranářů.

Rybáři stěhují deset tun ryb z Jevišovické přehrady, čeká ji generální oprava

vylov-ilustracni250Jevišovice, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Záchranný odlov a přestěhování deseti tun ryb, postupné vypuštění přehrady, odtěžení sedimentů, oprava břehů a obnovení tůní pro živočichy. To jsou jen některé práce, které ve středu ráno začaly na vodní nádrži v Jevišovicích na Znojemsku, řekla mluvčí Povodí Moravy Veronika Slámová.

Církev po letech oprav otevře kostel svatého Václava v Mikulově

Mikulov-kostel_svVaclava_KB250Mikulov, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Po mnohaleté opravě církev v neděli znovu otevře kostel svatého Václava v Mikulově na Břeclavsku. Ve středu to řekla mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová s tím, že slavnostní bohoslužbu odslouží generální vikář brněnské diecéze Jiří Mikulášek.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (23. listopadu)

Tatrovky-a-posyp-KT-34Brno, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Hokejová EBEL (24. kolo, úterní výsledky): Lublaň - Znojmo 5:2

hokej4Lublaň, 22. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Souhrn výsledků úterních zápasů 24. kola rakouské Erste Bank Eishockey Ligy (EBEL) a aktuální tabulka soutěže: Hokejisté Znojma prohráli na ledě Lublaně 2:5, podrobnosti zveřejnily internetové stránky znojemnského klubu.

Strana 585 z 587