Umístění: Hlavní stránka

Děti ve Vracově předaly starostovi návrhy na bezpečné cesty do škol

bezpecne_cesty-Vracov-deti250Vracov, 6. prosince 2011 – Celý rok mapovaly děti nebezpečná místa na cestě do školy, pořádaly závody na koloběžkách i na kolech a vzdělávaly se v oblasti bezpečné a šetrné dopravy. Na základě jejich celoroční práce připravili odborníci dopravní studii s návrhy na konkrétní dopravní opatření, která by dětem zaručila bezpečnější cesty do školy. Společně ji dnes předaly starostovi Vracova Jaromíru Repíkovi.

Vánoční výstava ve znojemském muzeu dokáže svátečně naladit

Muzeum_Znojmo-vanocni_vystava250Znojmo, 6. prosince 2011 - Jihomoravské muzeum ve Znojmě připravilo na období od 8. prosince 2011 do 6. ledna 2012 pro své návštěvníky malou vánoční výstavu, jejímž základním smyslem je navodit sváteční atmosféru v každém z nás.

Šéf odborů očekává, že se na jižní Moravě připojí k výstražné stávce 700 škol

skolni_trida-prazdna250Brno, 6. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Šéf jihomoravských školských odborů Leopold Králík předpokládá, že se ke středeční výstražné hodinové stávce připojí okolo 70 procent škol v kraji. Jak v úterý sdělil sám Králík, o hodinu později by podle jeho odhadu mělo začít vyučování zhruba v 700 školách.

Starosta Břeclavi debatoval s občany o stavbě cesty ke kolonii Hájky-Habrová Seč

silnice-3tridy_250Břeclav, 6. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Čtyři desítky obyvatel Břeclavi debatovaly se starostou Oldřichem Ryšavým (ČSSD) o situaci kolem výstavby nové cesty, která by spojila silnici první třídy s účelovou cestou vedoucí k nově vystavěné kolonii Hájky-Habrová Seč. V úterý to řekla Eliška Windová z břeclavské radnice.

Plavci brněnské Komety vyrazili na Mistrovství Evropy v krátkém bazénu

plavci250Brno, 6. prosince 2011 - Výprava českých plavců odcestovala do polského Štětína, kde se od čtvrtka 8. prosince do neděle 11. prosince uskuteční plavecké Mistrovství Evropy v krátkém bazénu 2011.

Hodonín: Muž se s nabitou pistolí procházel po redakci rádia, skončil na psychiatrii

pistole-spoustHodonín, 6. prosince 2011 (MEDIAFAX) - V psychiatrické léčebně skončil čtyřiačtyřicetiletý muž, který ve víceúčelovém objektu v Hodoníně naháněl lidem strach tím, že se zmateně procházel po budově s nabitou pistoli. V úterý to řekl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Silnice a dálnice v Jihomoravském kraji jsou bez omezení sjízdné

silnice-sjizdna-les250Brno, 6. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Dálnice a silnice v Jihomoravském kraji jsou v úterý ráno bez omezení sjízdné. Teploty se v Jihomoravském kraji pohybují od minus dvou do čtyř stupňů Celsia. Nejtepleji je na Hodonínsku, nejméně stupňů mají lidé na Břeclavsku.

Penny ve Veselí n. Moravou musí stáhnout z prodeje zkažené kuřecí díly

kureci-zkazene250Veselí nad Moravou, 5. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Při pondělní kontrole v provozovně Penny Market na Masarykově třídě ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku našli inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce balené hluboce zmrazené kuřecí díly od polského výrobce. Sdělil to mluvčí SZPI Michal Spáčil.

Hokejová Tipsport extraliga, 29. kolo: pondělní výsledek a tabulka

Hokejisti-pri-hre-2Praha, 5. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Výsledek pondělní dohrávky 29. kola Tipsport extraligy ledního hokeje a aktuální tabulka soutěže: Pražská Slavia porazila doma Mladou Boleslav 4:3, když rozhodující gól vstřelil v 53. minutě zkušený útočník Jan Alinč.

Zloděj na Brněnsku ukradl ze dvou obchodů cigarety za více než 50 tisíc korun

cigarety2-250Prace, 6. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Policie hledá neznámého pachatele, který v obci Prace na Brněnsku vykradl dva obchody. Z obou ukradl cigarety za více než 50 tisíc korun, řekl brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Strana 590 z 608