Aktualizováno: Tuesday, 17. October 00:00

Umístění: Kultura Ostatni Jihomoravský kraj se představí na veletrhu Regiontour 2012

Jihomoravský kraj se představí na veletrhu Regiontour 2012

Regiontour-2012Brno, 2. ledna 2012 - Jihomoravský kraj se i letos představí na Regiontouru, největším veletrhu cestovního ruchu ve střední Evropě, který se ve dnech 12. – 15. ledna 2012 uskuteční na brněnském výstavišti.   


„Jihomoravský kraj se bude prezentovat v nejnovějším pavilonu brněnského výstaviště – pavilonu P - na svém již tradičním stanovišti s číslem 50. Stejně jako v minulosti je hlavním cílem představení ucelené turistické nabídky jižní Moravy v jediné expozici,“ říká Soňa Kouřilová z odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu JMK.  

Expozice kraje bude prezentovat nejen tématickou nabídku jako cykloturistiku, vinařství, lázeňství, galerie či muzea, ale představí i jednotlivé turistické oblasti jižní Moravy, jakými jsou Brno a okolí, Moravský kras a okolí, Znojemsko a Podyjí, Pálava  a Lednicko-valtický areál a Slovácko. Své turistické produkty představí i jihomoravskáCentrála cestovního ruchu.
„Cílem účasti na tomto veletrhu je poskytnutí souhrnných informací o turistických nabídkách a produktech celého regionu, ale i novinkách a zajímavostech jednotlivých turistických míst. A to takovou formou, která naláká k návštěvě,“ podotýká Kouřilová s tím, že návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program.

„Kromě tiskových konferencí k novinkám další turistické sezóny a společného materiálu moravských krajů (tentokráte Morava a Slezsko – výlety na běžkách) bude hrát cimbálová hudba, ale také retrohudba v podání Melody gentlemen, dále budou probíhat ochutnávky vína a piva a soutěže o drobné ceny,“ vypočítává Kouřilová.

Na sousedním stánku č. 51 se představí i osm zahraničních partneřů, s kterými kraj dlouhodobě spolupracuje. Těmi jsou Zadarská župa, provincie Bergamo, Lodžské vojvodství,  Trnavský samosprávný kraj, Region Toskánsko, Departement Gers, Chanty-Mansijský autonomní okruh-Jugra, Leningradská oblast a Nižnij Novgorod.

„Veletrh i náš stánek je určen všem cestovatelům a všem milovníkům poznávání. Věříme, že naše nabídka turistických možností přiláká jak pěší turisty, tak cyklisty, ctitele historie, umění a kultury nebo milovníky dobrého jídla a pití,“ uzavírá Kouřilová.

Autor a foto: Kryštof Turek

 


Šalina - řádková inzerce