Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Jižní Morava se na Regiontouru představuje z netradičních úhlů

Jižní Morava se na Regiontouru představuje z netradičních úhlů

Brno 18. ledna 2019 – Jiný úhel pohledu na turistickou nabídku jižní Moravy bude hlavním tématem nové turistické sezóny. Kraj chce letos lákat návštěvníky na méně známé nebo dosud neobjevené atraktivity, aktivity a akce regionu. Veletrh Regiontour se koná v areálu brněnského výstaviště ve dnech 17.–20. ledna. Jihomoravský kraj se na veletrhu cestovního ruchu Regiontour letos poprvé představí ve společné expozici s městem Brnem. Spojujícím tématem je právě jiný úhel pohledu, který bude rezonovat také v navazujících marketingových kampaních.

jizni morava panorama znojmo

 

„Našim cílem je ukázat návštěvníkům nová, dosud neobjevená nebo málo známá místa a aktivity jižní Moravy. Součástí „jiného pohledu“ je ale také poukázat na tradiční turistické cíle, které lze navštívit v jiné než hlavní sezóně nebo je poznat prostřednictvím méně známých aktivit,“ upřesňuje marketingový záměr Pavla Pelánová, ředitelka Centrály cestovního ruchu-Jižní Morava.

Pivo ve Znojmě nebo doly na Brněnsku
Na přípravě nabídky se podílí destinační managementy pěti jihomoravských turistických oblastí, které s Centrálou cestovního ruchu úzce spolupracují. Tradičně vinařské Znojemsko se v letošním roce představí jako region piva. Kromě historické expozice pivovarnictví ve znojemské pobočce Národního zemědělského muzea bude prezentovat nabídku regionálních minipivovarů. Připravuje se také několik pivních akcí a slavností v průběhu roku.

Brněnsko pro své návštěvníky připravilo sérii jednodenních výletů na kole nebo vlakem, které cílí na zajímavá místa této oblasti. Zájemce přivedou například k někdejším černouhelným dolům v okolí Oslavan nebo romantickým údolím Svratky k hradu Pernštejn.


Tradiční folklor i netradiční sporty a adrenalin
Jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí roku bude nejstarší národopisná slavnost u nás – Slovácký rok –, který se pořádá jednou za čtyři roky v Kyjově. I tento svátek milovníků lidové kultury nabídne několik novinek. Tradiční programovou skladbu doplní atraktivní doprovodný program a zážitkové zóny zaměřené na dětské návštěvníky, regionální gastronomii a víno.

Oblast Pálavy a Lednicko-valtického areálu se letos více zaměří na nabídku adrenalinových sportovních aktivit na vodě i ve vzduchu. Na netradiční sporty, jako jetsurf, kiteboarding, wakeborading apod., bude lákat milovníky aktivního odpočinku a dobrodružné zábavy.

V podobném duchu se návštěvníkům představuje Moravský kras, který chce upozornit na málo známou nabídku singletrailových stezek, určených pro adrenalinové cyklisty a také na nevšední prohlídky jeskynních systémů prostřednictvím projektu Speleoferata.

Podle údajů Českého statistického úřadu vzrostla návštěvnost regionu v prvních třech čtvrtletích roku 2018 o 7,4 %. Jižní Morava si již několik let v řadě drží pozici nejnavštěvovanějšího regionu po Praze. Čísla za celý rok 2018 ještě nejsou známa, ale lze předpokládat, že tyto trendy se v celoročním srovnání udrží.

Kampaně „z jiného úhlu“ budou cílit primárně na české a slovenské turisty, kteří tvoří majoritní část návštěvníků kraje. „Naší snahou je motivovat turisty k opakované návštěvě, nabídnout jim něco nového a netradičního. Zároveň se snažíme rozptýlit koncentraci návštěvníků jak v čase, tak v místech, která jsou přesycena. Ukazujeme místa dosud nepoznaná, klidnější a autentická. Autenticita je jednou z hlavních předností našeho regionu,“ uzavírá Pelánová.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci