"Domnívám se, že další osud Grand Prix České republiky je typickým příkladem pro možnou spolupráci regionálních a celostátních politiků," řekl hejtman. "Věřím, že zákonodárci zvolení za Jihomoravský kraj si uvědomují vážnost tohoto problému a že se na Masarykově okruhu potkáme nejlépe v plném počtu," doplnil.
Schůzka se uskuteční v úterý 29. března v 10 hodin přímo v budově Automotodromu Brno. "Vážíme si toho, že se politici postavili k záchraně Grand Prix České republiky čelem. Stále je řada poslanců, kteří na Masarykově okruhu nikdy nebyli. Věříme, že je samotné místo nadchne tak, že pro záchranu Grand Prix udělají maximum," svěřila se výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.
Pozvání na schůzku obdržel i ministr školství, mládeže a tělovýchovy Josef Dobeš (VV), který kandidoval a byl zvolen poslancem za Jihomoravský kraj.
Automotodrom Brno požádal o garanci financování zalistovacího poplatku na začátku března poté, co zveřejnil předběžné hospodářské výsledky za rok 2010. Kvůli navýšení zalistovacího poplatku, po jehož zaplacení je Brno zapsáno do kalendáře podniků seriálu MotoGP, se společnost propadla do ztráty 78,7 milionu korun. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy přislíbilo příspěvek 20 milionů korun, deseti miliony korun v současnosti přispívá Statutární město Brno a osmi miliony Jihomoravský kraj. "Věříme, že se podaří najít systémové řešení, které umožní Automotodromu Brno jednat o pořádání Grand Prix na mnoho let dopředu," řekla Ulmanová.
Po pracovní schůzce poslanců bude v 11.30 hodin následovat v tiskovém středisku Automotodromu společná tisková konference poslanců zvolených za Jihomoravský kraj a vedení Automotodromu Brno.