Ryšavý svolal poradní orgán na sobotní 20. hodinu kvůli informacím, které se na konci týdne objevily v některých médiích. Ta spekulují o tom, že dubnový útok na patnáctiletého chlapce měl souvislost s prodejem marihuany. "Kvůli tomu jsme narychlo svolali krizový štáb. Sešli se v něm zástupci vedení města, policie, ale také úřadu vlády pro národnostní menšiny a odborníci z oboru psychologie. Všichni situaci prodebatovali. Lidé v Břeclavi se necítí zcela bezpečně a my hledáme způsob, jakým u nich pocit bezpečí zvýšit," vysvětlila Windová s tím, že ke zprávám ohledně spojitosti útoku s drogami se radnice nebude vyjadřovat.
Sobotní krizový štáb jednal až do pozdních nočních hodin. "Setkání lze považovat spíše za debatu, ze které zatím nevyplynula žádná konkrétní rozhodnutí. Nyní je pro nás důležité, aby se napadený chlapec navrátil zpět do běžného života. Stal se obětí trestného činu, a proto mu chceme pomoct žít spokojeně dál," řekla.
Krizový štáb se podle Windové bude scházet pravidelně, aby nadále situaci sledoval.
Situace se v Břeclavi vyhrotila poté, co 15. dubna tři pachatelé napadli ve městě patnáctiletého chlapce. Tomu lékaři po incidentu odebrali ledvinu a téměř tři týdny byl v nemocnici. Jak již dříve řekla agentuře Mediafax matka napadeného, chlapec se jí po útoku svěřil, že jej napadli Romové. Ve městě to vyvolalo vlnu nevole, která vyvrcholila týden po potyčce protestním pochodem. Zúčastnilo se jej přes 2000 lidí.
V průběhu vyšetřování se v médiích objevily zprávy, že za útokem stáli Romové ze Slovenska, později že mezi agresory byl Rom pouze jeden. Naposled se objevila verze, že chlapec měl co dočinění s drogami a útok byl jakousi odplatou. To však napadený odmítl. Policie nepotvrdila ani nevyloučila žádnou informaci a k případu se nadále nevyjadřuje. Po pachatelích stále pátrá.