Umístění: Jižní Morava Politika Vyškovská ČSSD pozastavila členství Halovi kvůli korupci

Vyškovská ČSSD pozastavila členství Halovi kvůli korupci

Vyškov, 9. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Bývalý šéf Ředitelství silnic a dálnic Michal Hala má kvůli korupci dočasně pozastavené členství ve vyškovské ČSSD. Vyškovská sociální demokracie postupovala podle stanov strany a členství Michalu Halovi pozastavila, řekl v pondělí jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD).

korupce-2000Kc-250

 

"Sociální demokracie má jako jediná z českých demokratických stran ve stanovách zakotven princip pozastavení členství v případě, že je člen ČSSD obviněn z úmyslného trestného činu," vysvětlil Hašek.

Dodal, že o vině a nevině rozhodne nezávislý soud, jehož verdikt bude strana respektovat. "Pokud bude kdokoli pravomocně odsouzen za korupci, nemá místo nejen v ČSSD, ale v žádné standardní demokratické politické straně v České republice," zdůraznil hejtman s tím, že korupce politiků nahlodává důvěru lidí ve spravedlnost a samotný smysl politiky, kterým je služba veřejnosti.

Protikorupční policie v prosinci zadržela trojici exmanažerů Ředitelství silnic a dálnic kvůli údajnému přijetí milionových úplatků. Michala Halu, bývalého šéfa podniku Petra Laušmana a tehdejšího firemního právníka Roberta Wolfa policie obvinila z porušování povinností při správě cizího majetku a přijímání úplatku.

Detektivové z protikorupční jednotky trojici viní z toho, že před šesti lety pronajala dálniční odpočívadla na D5 a D47 za nevýhodnou cenu soukromé firmě. Ta je poté za mnohonásobně vyšší cenu pronajala dále. Stát tak podle policie přišel až o 264 milionů korun.

Lenka Horáková, Jan Martinec

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci