Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Na hradišti v Mikulčicích se s prázdninami rozloučí ve velkém stylu

Na hradišti v Mikulčicích se s prázdninami rozloučí ve velkém stylu

Mikulčice, 22. srpna 2018 – I na velkomoravském hradišti v Mikulčicích pomalu končí prázdniny a v nadcházejícím čase - po začátku nového školního roku - začne čas prvního bilancování letošní 58. návštěvnické sezóny. Do poloviny měsíce srpna navštívilo Slovanské hradiště v Mikulčicích již téměř 45 000 hostů, z nichž více než dvě třetiny doplnili svou návštěvu prohlídkou areálu a expozice s průvodcem nebo vystoupali na vyhlídkovou věž a při té příležitosti si prohlédli také tematické výstavy v galerii.

mikulcice01-250

 

Ta současná je věnována výběru z tvorby malíře Martina Vavryse a návštěvníci ji budou moci navštívit do 2. září. Do stejného data bude do areálu v rámci letního dopravního řádu zajíždět 4x denně linkový autobus.

Na poslední srpnovou neděli především pro rodiče s dětmi připravili pracovníci hradiště ve spolupráci s dalšími organizátory odpolední program s názvem Veselé a hravé loučení s prázdninami. V bohatém programu, který začíná ve 14 hodin, si děti na několika stanovištích mohou vyzkoušet své lovecké nebo kuchařské dovednosti, připravena bude možnost projížďky na pramicích kolem jižního valu hradiště, namalovat si něco pěkného na obličej, vyrobit si školní pomůcky z přírodních materiálů nebo se seznámit s cvičenými psy. Od příslušníků Policie ČR se dozvíte, jak bezpečně přijít do školy a od pracovníků Nemocnice Hodonín zase jak poskytnout zraněnému kamarádu nezbytné ošetření malého úrazu nebo zavolat první pomoc. Vše bude doplněno poslechem country písniček v podání skupiny Countrio.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci