Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Rekreační sezóna na Vranovsku startuje o víkendu!

Rekreační sezóna na Vranovsku startuje o víkendu!

vranov nad dyji zamekVranov, 23. dubna 2015 - „Zahájení rekreační sezóny na Vranovsku“ se stává již tradicí. Letos tato akce proběhne o víkendu 24.– 26. dubna. Cílem je ukázat připravenost regionu na letošní sezónu a nabídnout návštěvníkům příjemně strávený víkend. Návštěvníci mohou o posledním dubnovém víkendu posoudit, jak je Vranovsko již nyní připraveno na letošní rekreační sezónu. Pestrý víkendový program připravilo Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska a podnikatelé působící v oblasti cestovního ruchu.

 

Na víkend je připraveno okolo 30-ti zajímavých služeb a aktivit, z nichž mnohé jsou zdarma nebo za zvýhodněné ceny. Některé z restaurací mají připraveny bohatá slavnostní menu, více než 20 ubytovacích zařízení bude poskytovat svoje služby jen za 80% běžných cen.

Oblíbený turistický vláček, který bude na zahájení sezóny opět zdarma, návštěvy hradů, zámků a dalších expozic, lodní doprava, půjčovny elektrokol a koloběžek, varhanní koncert a další možnosti budou letos rozšířeny například o exkurzi do nitra hráze vranovské přehrady, ochutnávky vín, předvedení netradičních dopravních prostředků, vycházku k průzkumné štole Silberloch a další zajímavosti.

„Do zahájení sezóny jsou zapojeny nejenom subjekty přímo z Vranova nad Dyjí, ale i z dalších obcí – Bítova, Podhradí nad Dyjí, Lesné, Štítar, ale i z rakouského Hardeggu. Je potěšitelné, že se programu účastní i organizace, které na Vranovsku působí, ale nemají zde sídlo. Namátkou lze jmenovat Znojemskou besedu, Vinné sklepy Lechovice nebo Cykloklub Kučera“, sdělila paní Petra Matulová z TIC Vranov nad Dyjí.

Další z pořádajících, Mgr. Tomáš Hubený ze společnosti Bakchus aktivity dále upřesnil: „Kdo přijede o víkendu na Vranovsko, určitě si z mnoha akcí vybere. Víkend lze pojmout zcela odpočinkově, avšak pro aktivněji zaměřené hosty jsou připraveny i adrenalinové zážitky jako oblíbená Kienova houpačka z visutého mostu přes Švýcarskou zátku či lanový park na pláži přehrady. Méně odvážní návštěvníci si budou moci zapůjčit koloběžky, které budou okořeněny „orientačním závodem rodinných týmů“, nebo se jen pohodlně projet po přehradním jezeře na lodičce či šlapadle. Pro nejmenší návštěvníky již bude na pláži v provozu  dětský koutek.

Po zkušenostech z minulých let jsme se letos více zaměřili i na rodiny s dětmi, kterým jsou mnohé aktivity určeny.  Pro zájemce jsou připraveny kartičky, na kterých mohou návštěvníci sbírat razítka a podpisy z jednotlivých aktivit. Na základě určitého počtu razítek obdrží zúčastnění drobnou pozornost (informace na TIC Vranov n/D). Další možností pro obdržení drobnosti je i vyluštění některé z tzv. hledaček, které jsou pro návštěvníky Vranovska připraveny jako jedna z novinek roku 2015“.

Na ty, kdo si zvolí k výletu tento víkend, čeká na Vranovsku bohatá nabídka zábavy a zážitků.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci