Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Víkendové Cibulové slavnosti v Laa slibují lákavý program pro celou rodinu

Víkendové Cibulové slavnosti v Laa slibují lákavý program pro celou rodinu

cibulove slavnosti laa an der thaya 2014Brno/Laa an der Thaya, 15. srpna 2014 – Vydejte se s rodinou a dětmi či přáteli tento víkend od pátku 15. do neděle 17. srpna jen kousek za hranice k našim rakouským sousedům a vychutnejte si atraktivní kombinaci tradičních Cibulových slavností s relaxací ve vyhlášených termálních lázních Therme Laa. Vyhlášené lázeňské město se nachází v dolnorakouském Weinviertelu na česko-rakouských hranicích jen 50 minut jízdy z Brna (dostupné i přímou autobusovou linkou č. 104).

Od pátku 15. do neděle 17.srpna se v Laa an der Thaya koná další ročník vyhlášených “Cibulových slavností”, které nabízejí bohatý program pro celou rodinu sestávající z různých výstav , vyhlášeného regionálního občerstvení, ochutnávek a prodeje regionálních produktů, hudebního programu na náměstí a v historickém centru lázeňského městečka Laa či trhů s místními tradičními produkty.

Těšít se můžete i na bohatý doprovodný program pro děti (líčení, malování, hry, dětské hřiště s obří skluzavkou, autodrom a dětský vláček), taneční vystoupení, módní přehlídky, jízdy kočárem městem, horolezecké stěny, lukostřelbu, komentované prohlídky pivovaru nebo autobusové výlety zdarma do vesniček Staatz nebo Neudorf s prohlídkou a výletů taxíkem na rodinná cibulová pole s prohlídkou.

Vedle hlavního večerního programu na náměstí v Laa budou vrcholem oslav, podle kterých také nesou své jméno, sobotní soutěž o nejtěžší cibuli v regionu Laa a okolí (celý region je vedle vína vyhlášen právě pěstováním cibule), která začíná ve 13.30 hodin, soutěž v loupání cibule od 15.00 hodin a v neděli od 15.00 hodin tzv. „Cibulový štafetový běh“. Vstup na Cibulové slavnosti je zdarma. Kompletní program “Cibulových slavností 2014” v češtině najdete ke stažení na adrese zwiebelfest.at.

(red), foto: archív organizátorů


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci