Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Slup na Znojemsku zažije již osmé Slavnosti chleba 2012

Slup na Znojemsku zažije již osmé Slavnosti chleba 2012

slup-slavnosti_chleba250Slup, 3. září 2012 – V sobotu 8. září se na návsi ve Slupi, v blízkosti národní kulturní památky Vodního mlýna, uskuteční již osmé Slavnosti chleba. Jedná se nejen o živou prezentaci řemesla mlynářského, ale i řadu dalších tradičních řemesel, která akce návštěvníkům nabízí prostřednictvím jarmarku, v kombinaci s dalším programem, zejména přehlídkou folklórních souborů.
 


Kromě prohlídky funkčního mlýna, půjde také o prezentaci historických kolových vozidel MHD (autobusů) ze sbírek Technického muzea v Brně prostřednictvím předváděcích jízd, jejichž součástí je možnost prohlídky další přilehlé technické památky, areálu čs. opevnění v Šatově u Znojma.

V rámci spolupráce se Znovínem Znojmo je umožněna i exkurze v Jaroslavickém sklepě s ochutnávkou. V areálu mlýna bude dále k vidění přehlídka historické zemědělské techniky. Kromě již tradičního pečení chleba ve vojenské polní pekárně bude letos prezentováno řemeslo sklářské prostřednictvím hostujících novoborských sklářů, kteří budou na místě ručně vyrábět foukané lesní sklo.

Akce, se koná při příležitosti místních tradičních hodů. Vodní mlýn přitom letos slaví 500 let své existence. Jarmark tradičních řemesel bude otevřen od 9.00 hodin, folklorní program potrvá od 10.00 do 19.00 hodin.

zdroj: Technické muzeum v Brně, foto: slup.cz

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci