Umístění: Jižní Morava Doprava Hašek: Zvýšení mýtného povede k silnějšímu zatížení krajských silnic

Hašek: Zvýšení mýtného povede k silnějšímu zatížení krajských silnic

dopravni_zacpa_dest1Praha, 28. listopadu 2010 (MEDIAFAX) - Předseda Asociace krajů ČR a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) se obává, že kvůli zvýšení mýtného dojde k silnějšímu zatížení krajských silnic. Hašek to řekl v nedělních Otázkách Václava Moravce.

Hašek (ČSSD) se domnívá, že řidiči nákladních automobilů se zaměří na objízdné trasy a budou jezdit po těch silnicích, kde se mýto neplatí. Jeho zvýšení tedy v důsledku způsobí silnější zatížení krajských silnic. Generální tajemník Sdružení automobilových dopravců (ČESMAD) Martin Špryňar k této záležitosti dodal, že skokové zvýšení mýtného, ke kterému dojde od 1. ledna příštího roku, povede k růstu přepravních cen.

Ministr dopravy Vít Bárta (VV) v diskusi sdělil, že doufá, že mýto bude dále rozšířeno na maximální plochu, tedy na všechny silnice první kategorie a vybrané silnice druhé a třetí třídy.

Diskutující se dostali i k otázce billboardů u českých silnic. V současné době jich je celkem umístěno okolo 2 200. Bárta v pořadu odmítl upřesnit, kolik peněz tyto reklamní plochy přinášejí. Dle jeho slov je částka za jeden billboard výrazně nižší než 20 tisíc korun. Hlavním cílem ministerstva dopravy je snížení počtu billboardů. S tímto krokem souhlasí i Hašek (ČSSD).

Simone Radacicova


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci