Umístění: Jižní Morava Doprava V Kyjově mohou řidiči platit parkovné i pomocí SMS

V Kyjově mohou řidiči platit parkovné i pomocí SMS

Kyjov, 20. června 2012 - Řidič, který v Kyjově přijede na parkoviště a nemá drobné mince do parkovacího automatu, může nově použít pro zaplacení parkovného mobilní telefon.

parkovani2-250

 


Po odeslání SMS s registrační značkou svého vozu na telefonní číslo, které nalezne na samolepce každého parkovacího automatu, dostane obratem potvrzovací SMS, která obsahuje informaci, že jde o elektronický parkovací lístek platný pro dané vozidlo od doby odeslání SMS do doby uvedené ve zprávě.


Tento způsob bezhotovostní platby za parkovací služby v zóně placeného stání v Kyjově spočívá v úhradě parkovného zasláním SMS ve správném tvaru a na správné číslo: KY mezera RZ VOZIDLA na číslo 902 06.

Kontrolu úhrady parkovného bude provádět městská policie dálkovým přístupem do elektronické databáze, v níž jsou evidovány prodané elektronické parkovací lístky, objednané přes SMS. Záznam v elektronické databázi tak nahrazuje umístění klasického parkovacího lístku z parkovacího automatu za okno vozidla pro kontrolní účely městské policie. Obdržení potvrzovací SMS o úhradě parkovného na mobilní telefon parkujícího řidiče zároveň stvrzuje zařazení záznamu o úhradě parkovného do elektronické databáze.

Cena SMS je 15 Kč včetně DPH + cena odeslané SMS dle tarifu operátora, na dobu parkování 60 minut, a to do všech parkovacích zón, kde je možno zakoupit parkovací lístek z parkovacího automatu.

Zdroj: JDP

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci