Umístění: Jižní Morava Ekonomika Jihomoravský kraj plánuje prostavět 3 miliardy korun

Jihomoravský kraj plánuje prostavět 3 miliardy korun

Brno, 16. února 2023 - Největší investiční záměry na letošní rok, mimo silnice a dopravní stavby, odprezentoval Jihomoravský kraj na setkání s dodavateli. Pátý ročník semináře se konal 15. února 2023 v brněnském VIDA! science centru pod patronací radního Vladimíra Šmerdy a za účasti zaměstnanců Odboru investic Krajského úřadu Jihomoravského kraje. Dodavatelé stavebních a projekčních prací a souvisejících služeb získali bližší informace o desítkách připravovaných krajských projektů.

delnici budova

 

„Naším cílem je přispět k přeměně našeho kraje v místo, kde budou žít lidé spokojený a kvalitní život. Představili jsme potenciálním dodavatelům projekty z různých oblastí, ať už je to oblast sociální, školství, zdravotnictví nebo týkající se cykloturistiky. Věříme, že jsme schopni oslovit široké spektrum potenciálních zhotovitelů, připravované projekty jsou v hodnotě 3 miliard korun včetně DPH,“ okomentoval setkání radní pro investice Vladimír Šmerda a dodal: „Představili jsme účastníkům také metodu Design and Build, kdy vysoutěžený dodavatel naprojektuje stavbu a poté ji realizuje. Dále metodu BIM. Tento přístup, kdy se využívá společné datové prostředí, významně zlepšuje komunikaci a spolupráci. Velice se nám osvědčil při výstavbě Dětské léčebny v Ostrově u Macochy a využijeme ho i při stavbě Domova se zvláštním režimem v Rohatci, heliportu letecké záchranné služby nebo Sanatoria Pálava.“

Dalšími velkými investičními akcemi jsou pro tento rok: obnova S-centra v Hodoníně, výstavba technického zázemí a parkovacích stání ZZS JMK Brno-Bohunice, Centrum přirozeného porodu v Nemocnici Vyškov, cyklostezky Blansko – Nový hrad či Rebešovice – Bobrava nebo transbordér přes řeku Moravu.

Jihomoravský kraj na setkání představil také nedávno dokončené významné investiční akce, a to v součtu za více než 780 milionů korun. Řadí se mezi ně například Dětská léčebna se speleoterapií v Ostrově u Macochy, Domov pro seniory Hustopeče, rekonstrukce ZŠ Hapalova nebo Areál sportovních nadějí při Sportovním gymnáziu L. Daňka.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci