Umístění: Jižní Morava Ekonomika Teplárny v kvůli chladnému počasí obnovily vytápění

Teplárny v kvůli chladnému počasí obnovily vytápění

topeni250Praha, 14. května 2012 (MEDIAFAX) - Teplárny v ČR kvůli ochlazení začaly o víkendu znovu dodávat teplo. V pondělí o tom informovalo Teplárenské sdružení České republiky.

"Řada tepláren na konci předminulého týdne díky vysokým venkovním teplotám vytápění přerušila. Vzhledem k očekávanému ochlazení však již řada z nich o víkendu vytápění znovu obnovila," uvedl Martin Hájek, ředitel výkonného pracoviště Teplárenského sdružení České republiky.

Jak doplnil, pokud trvá chladné počasí déle (zhruba po třech dnech), je zapotřebí kvůli vyčerpané akumulační schopnosti domů alespoň ranní a večerní "přitápění" obnovit tak, aby se v obytných místnostech pohybovala teplota kolem 21 °C.

Vyhláška, která stanovuje pravidla pro vytápění, uvádí, že dodávky tepla jsou přerušeny, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu vystoupí nad +13 °C ve dvou dnech po sobě následujících a podle vývoje počasí nelze očekávat snížení této teploty. Pokud teplota za stejných podmínek poklesne pod +13 °C, je to důvod pro zahájení vytápění.

Libor Popela

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci