Umístění: Jižní Morava Ekonomika Veselí nad Moravou vylepší své největší sídliště Hutník

Veselí nad Moravou vylepší své největší sídliště Hutník

panelak250Veselí nad Moravou, 13. června 2012 (MEDIAFAX) - Radní z Veselí nad Moravou na Hodonínsku nechají postavít na svém největším sídlišti Hutník sedmapadesát nových parkovacích stání. Ve středu to řekla mluvčí radnice Petra Pavková s tím, že město dostalo na jejich zřízení čtyři miliony korun od ministerstva pro místní rozvoj.
 

Penězi ze státního rozpočtu se radnice snaží největší sídliště v dvanáctitisícovém městě vylepšit. Celkové náklady na jeho regeneraci vyčíslilo město na 6,7 milionu korun.

"Kromě rekonstrukce Dvořákovy ulice, ve které vzniknou nová parkovací místa, upraví stavebníci na Hutníku také sjezdy ke starým garážím, opraví kanalizaci, přeloží část veřejného osvětlení a postaví chodník od mateřské školy k novému přechodu pro chodce," vypočítala Pavková.

Na panelovém sídlišti Hutník, které vzniklo v polovině šedesátých let minulého století v souvislosti s výstavbou železáren na zelené louce, žije v současnosti více jak tři a půl tisíce lidí, což představuje více jak čtvrtinu obyvatel celého města.

Jiří Nováček, foto: ilustrační

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci