Umístění: Hlavní stránka

Absolventi i pedagogové získali ocenění za zajímavé ekonomické diplomky

Vitezni studenti generalni reditele Cena Atlas Copco Services 2023Brno, 24. listopadu 2023 - Bylo by v budoucnu možné použít vysoce volatilní kryptoměny jako zástavu při běžném obchodování na kapitálových trzích? Jak vylepšit, zautomatizovat a zefektivnit tvorbu firemních reportů? Či jaké dopady bude mít na českou ekonomiku odklon od automobilů na fosilní paliva a přechod na elektromobily? Právě taková jsou témata vítězných diplomových prací, které uspěly v pátém ročníku soutěže Cena Atlas Copco Services 2023.

Novostavbu dílen odborného výcviku pro hodonínskou školu kraj vysoutěžil levněji

dilna tesar truhlarHodonín, 24. listopadu 2023 - Nové dílny odborného výcviku získá krajem zřizovaná Integrovaná střední škola Hodonín. Rada kraje ve středu 22. listopadu 2023 rozhodla o výběru dodavatele a uzavření smlouvy na podlimitní veřejnou zakázku „Novostavba dílen Integrované střední školy v Hodoníně“. Jejich výstavbu zajistí brněnská společnost UNISTAV CONSTRUCTION.

Ve Veselí nad Moravou vzniká Dům přírody Bílých Karpat

karpaty bileBrno, 24. listopadu 2023 - Jihomoravský kraj navýší svoji podporu na vybudování Domu přírody Bílých Karpat, který bude v příštím roce na jaře otevřen ve Veselí Nad Moravou. Ve středu 22. listopadu 2023 o tom rozhodli krajští radní.

Letošní bitva u Slavkova bude největší od roku 2015

bitva u slavkovaBrno 24. listopadu 2023 (PROTEXT) - Blíží se 2. prosinec, výroční den bitvy tří císařů u Slavkova. Letos kromě jiného v atmosféře očekávání, které v různých ohledech a různým způsobem, vzbuzuje nový film režiséra Ridley Scotta. Ten bude mít premiéru deset dnů před vzpomínkovou akcí Austerlitz 2023. Co letos na tradičním bojišti pod Santonem u Tvarožné uvidíte, a co tam neuvidíte?

180 mrtvých. Hodonín uctil památku obětí spojeneckého bombardování před 79 lety

hodonin bombardovaniHodonín, 21. listopadu 2023 - Položením květin u pamětní desky na budově radnice a minutou ticha ve 12.25, tedy v čase kdy 20. listopadu před 79 lety dopadla na Hodonín první letecká bomba, představitelé města vzpomněli na tragické chvíle při bombardování města a uctili jeho oběti. Při leteckém náletu spojeneckých letadel na hodonínské nádraží tehdy během sedmi minut dopadlo na město více jak 450 bomb. O život přišlo na 180 osob, bez přístřeší zůstaly asi tři tisíce lidí a 1035 domů bylo poškozeno. Tragickou událost a osudy obětí připomíná pamětní deska na budově radnice.

Mikuláš s čerty přijde i do jeskyní ve Výpustku

cert jeskyne krasBlansko, 21. listopadu 2023 – V peklo s čerty se na začátku letošního prosince změní hned tři zpřístupněné jeskyně v Česku – Koněpruské v Českém krasu na Berounsku, Výpustek ve Křtinském údolí v Moravském krasu a nově i Mladečské jeskyně u Litovle na Olomoucku.

Čebín podal žádost o dotaci 26 milionů Kč na nový sportovní areál

penizce dotaceČebín, 21. listopadu 2023 - Na začátku listopadu byla v obci Čebín finalizována a podána žádost o dotaci z Národní sportovní agentury na realizaci projektu sportovního areálu. Tento ambiciózní plán počítá s výstavbou úplně nového multifunkčního sportovního areálu na místě stávajícího škvárového hřiště. Náklady na stavbu se odhadují na 38 milionů, přičemž dotace by mohla pokrýt 26 milionů korun.

Jihomoravský kraj odstartoval pozvolný přechod na plně elektronické jízdné IDS JMK

lide salinaBrno, 16. listopadu 2023 - Zájem o elektronické předplatné IDS JMK mezi cestujícími nahrává snaze Jihomoravského kraje a společnosti KORDIS JMK o další modernizaci a zjednodušování odbavování cestujících. Postupné zavádění výhradně elektronických předplatních jízdenek proběhne ve dvou krocích, kterými provede kampaň Jezdi jednoduše.

Restaurování v synagoze skončilo, Vyškovu pomohly dotace

synagoga vyskovVyškov, 14. listopadu 2023 - Letošek patřil dokončení restaurování dekorativní výmalby stěn v interiéru bývalé synagogy na Masarykově náměstí. Celková obnova vyškovské synagogy ale probíhá už poslední tři roky, přičemž na podzim skončila poslední část její obnovy. Třetí a poslední etapa stála 1,4 miliony korun. Zásadně pomohla dotace 880 tisíců korun z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. V příštím roce ještě dojde k výmalbě čelní stěny kůru. Ta už není součástí restaurování.

Jihomoravští silničáři testují nový hydrogel, podle vědců udrží mladé stromy v lepší kondici

silnice alej stromyBrno, 14. listopadu 2023 - Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje (SÚS JMK) má ve své péči téměř 119 tisíc kusů dřevin. Každoročně jich stovky uhynou. Ve většině případů je společným jmenovatelem tohoto nezdaru přetrvávající období sucha. Právě z těchto důvodů se odborníci ze SÚS JMK spojili s vědci z Centra polymerních systémů (CPS) Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, kde hlavním řešitelem tohoto projektu je profesor Vladimír Sedlařík.

Strana 2 z 629