Aktualizováno: Monday, 20. November 11:04

Umístění: Hlavní stránka

Nadace ČEZ startuje grantová řízení, na jižní Moravě vloni podpořila 108 projektů

nadace cez dotace grantyBrno, 9. ledna 2017 - Oranžové projekty i v letošním roce zaplaví Česko. Obce, školy i neziskové organizace či spolky mohou opět žádat o příspěvky Nadace ČEZ. Grantová řízení Oranžové schody, Stromy a Oranžový přechod tentokrát odstartovaly v jednom termínu na začátku ledna. Za loňský rok podpořila Nadace ČEZ v celé České republice 1 003 projektů v celkové hodnotě téměř 200 milionů korun. Také v Jihomoravském kraji rozdávala Nadace finanční pomoc hned v několika grantových řízeních. Částkou 20,86 milionů korun přispěla na realizaci 108 projektů.

Vyhrajte 4 vstupenky na představení Ředitelská lóže v Divadle Bolka Polívky

reditelska loze divadlo bolka polivkyBrno, 3. ledna 2017 - Tragikomický příběh o přátelství dvou starých a zapomenutých herců, kteří spolu dožívají v domě seniorů. K srdci si příliš nepřirostli, jeden z nich je dokonce nesnesitelně samolibý, ale nakonec mají jen jeden druhého a své divadelní zážitky a touhy. Právě tak by se dala charakterizovat tragikomedie s názvem Ředitelská lóže, v níž se představí Stanislav Zindulka a Alois Švehlík.

Kraj bude v roce 2017 hospodařit s rozpočtem 6,5 miliardy korun

tisicikoruny kraj rozpocetBrno, 20. prosince 2016 - Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém zasedání 15. prosince schválilo rozpočet Jihomoravského kraje na rok 2017. Rozpočet je sestaven jako přebytkový, příjmy jsou stanoveny v celkové výši 6,446 miliardy korun, výdaje pak 6,408 miliardy korun. Rozpočet byl schválen 48 členy zastupitelstva z 63 přítomných.

Vánoční strašáky pro zrak: prskavky, lití olova či ohňostroje

lidske okoBrno, 20. prosince 2016 – Vánoce v České republice slaví 95 procent lidí a 90 procent z nich dodržuje vánoční zvyky. K těm nejčastějším patří zdobení vánočního stromku, k tradiční štědrovečerní večeři usedne 80 procent domácností. Řada zvyků a tradic ale může být nebezpečná pro zrak. Navíc zhruba třetina Čechů si plánuje příchod nového roku zpestřit ohňostrojem. Ten ale může oslavy pořádně znepříjemnit.

Biskoupky opravily most přes řeku Jihlavu

biskoupky most opraveny reka cezBiskoupky, 19. prosince 2016 - Jihomoravské Biskoupky zrekonstruovaly most, který obec spojuje s druhým břehem řeky Jihlavy a širokým okolím. Původní most byl v havarijním stavu a hrozilo jeho uzavření. Na opravu mostu, který využívají i turisté mířící do rodiště básníka Vítězslava Nezvala, přispěla Nadace ČEZ částkou 300 000 korun.

Dělníci opravují cyklostezku mezi Blučinou a Židlochovicemi

08 Oprava Blucina cyklostezkaŽidlochovice, 6. prosince 2016 - Téměř 2,5 kilometrů trhlin opravují v těchto dnech zaměstnanci stavební firmy na Cyklostezce Brno – Vídeň v úseku Blučina a Židlochovice. Znepříjemňovaly cestu cyklistům v uplynulých sezónách, opravou se zabrání i dalšímu znehodnocování povrchu. „Práce za necelých dvě stě tisíc korun schválilo předsednictvo svazku obcí na svém posledním zasedání, podílet se bude město Židlochovice i obec Blučina, v jejichž katastru práce probíhají,“ upřesnil člen předsednictva a starosta Žabčic, Vladimír Šmerda.

Chatařům sezóna skončila, zlodějům ovšem začíná

zlodej pacidloBrno, 6. prosince 2016 - Chatařům sezóna skončila, napilno ovšem mají zloději. Právě na přelomu roku totiž podle statistik dochází k největšímu počtu vykradení chat a chalup. Celkově již lupiči během letošního roku způsobili škody ve víkendových objektech za více než 29 milionů korun.

Kapela Zrní oslaví patnáctiny buskingem a hraním tibetsky

foto Ales Foff promo kapela zrniBrno, 6. prosince 2016 - Alternativní kapela Zrní slaví neuvěřitelných patnáct let své existence. Původně pouliční seskupení patří již léta ke špičce české klubové scény. K narozeninám si nadělili účast na projektu Hrajem tibetsky. Celoroční oslavy zakončí Česko-tibetským turné 2016, na kterém je doprovází tibetský hudebník Loten Namling. V netradiční a inspirativní kombinaci zahrají na Flédě 7. prosince.

Vyhrajte 10 vstupenek na jedinečnou výstavu o neandrtálcích!

neandrtalecBrno, 6. prosince 2016 - Dlouholeté výzkumy středního paleolitu v Evropě jednoznačně ukazují, že obraz myšlenkově omezeného neandertálce každodenně bojujícího o holý život je nesprávný a že musíme náš postoj zásadně přehodnotit. Výstava Vítejte u neandertálců v brněnském Pavilonu Anthropos pomocí nejdůležitějších nálezů, získaných především z území Moravy, představuje běžný život neandertálců i jejich fascinující schopnost přežít v drsných podmínkách pleistocenní Evropy.

V Mikulově bude slavnostní celý advent

adventni venec mikulovMikulov, 30. listopadu 2016 - Prožijte adventní čas v klidné zimní atmosféře starobylého Mikulova a vychutnejte si řadu skvěle obsazených koncertů s vánoční a duchovní tématikou. Udělejte radost malými dárky z vánočního jarmarku a vezměte své děti na pohádku, vánoční dílničky či společné čtení.

Strana 10 z 512

VZBbanner