Ocean48

Aktualizováno: Friday, 26. May 10:38

Umístění: Hlavní stránka

Tradiční Václavský jarmark ve Slavkově doplní historický program

vaclavsky jarmark slavkovSlavkov, 20. září 2016 - Podzimní slunce, vůně burčáku, dřeva i podzimních květin. Nejen tak je zapsaný tradiční Václavský jarmark, který se uskuteční v zámeckém parku v sobotu 24. září od 9.00 do 17.00. Letos však tuto akci ozvláštní historický program, kostýmované prohlídky a zejména večerní koncert Hudby hradní stráže a Policie ČR, který se odehraje na nádvoří zámku (více informací v samostatném článku). Venkovní program bude po celý den zdarma.

Tour de burčák láká cyklisty i pěší na výlet vinařskou krajinou

burcak sklenicky foto krystof turekZnojmo, 20. září 2016 - Již tradiční cykloputování Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska se koná v sobotu 24. září. V terénu budou vyznačeny dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší a na každé bude vždy několik zastávek u místních vinařů. Start i cíl je v Louckém klášteře ve Znojmě, kde bude probíhat Burčákový den Znovínu Znojmo. Výběr tras i program na zastávkách nabízí celodenní vyžití pro pohodáře, zdatné cyklisty i rodiny s dětmi.

Lidé v Jihomoravském kraji si mohou nechat zkontrolovat plíce

plice lidske scanBrno, 20. září 2016 - Lidé z Jihomoravského kraje si mohou nechat zkontrolovat kondici svých plic. Plicní lékaři otevírají v ordinačních hodinách zájemcům dveře svých ambulancí, a to od 19. do 23. září v rámci Světového týdne Idiopatické plicní fibrózy (IPF). V České republice je týden IPF spojen s touto aktivitou poprvé a plicní ambulance budou otevřeny ve všech krajích.

Na rybářské slavnosti s Jakubem Vágnerem zamiřte do Pasohlávek

jakub vagner rybarPasohlávky, 13. září 2016 - Od pátku 16. do neděle 18. září se v v Autokempu Merkur v Pasohlávkách uskuteční Víkend rybářských slavností s Jakubem Vágnerem. Akce proběhne jako doprovodný program 18. ročníku nejprestižnějšího rybářského závodu světa World Carp Classic a návštěvníci všech věkových kategorií se mohou těšit na bohatý doprovodný program.

Zbastlenou kárku naboural s 2 promile, vezl na ní i ženu a dítě

karka sebranice podomacku vyrobenaSebranice, 13. září 2016 - Hodně nesmyslně a především nebezpečně se choval v neděli večer v Sebranicích šestatřicetiletý muž. Na podomácku vyrobené neosvětlené motokáře krátce před dvacátou hodinou vjel z účelové komunikace na frekventovanou silnici R 43.

Vyhrajte 8 lístků na operu Nabucco v Janáčkově divadle!

nabucco janackovo divadloBrno, 13. září 2016 - Portál ListyJM.cz připravil pro své čtenáře ve spolupráci s Národním divadlem Brno další soutěž! Tentokrát jsou ve hře lístky na říjnové představení. Vyhrát můžete vstupenky na operu Nabucco do Janáčkova divadla. Krásné sbory, sugestivní hudební zpracování, nádherná výprava. Vášnivé hudební dílo pojednávající o osvobození Židů z babylonského zajetí. Právě tak by se dal ve zkratce charakterizovat děj světoznámé opery.

Festival vědy na brněnské hvězdárně slibuje řadu zajímavých experimentů

festival vedy brnenska hvezdarnaBrno, 13. září 2016 - Tento víkend, v pátek 16. září a v sobotu 17. září několik desítek odborníků z brněnských vysokých škol, akademických pracovišť i vzdělávacích institucí odhodí masky vážených vědců a s malými i velkými, návštěvníky zahájí hravý Festival vědy. Místem konání přitom opět bude Hvězdárna a planetárium Brno. Vstup je samozřejmě zdarma!

Tradiční znojemské vinobraní nabídne bohatý třídenní program

znojemske historicke vinobrani krystof turekZnojmo, 13. září 2016 - Znojemské historické vinobraní je největší akcí svého druhu v naší republice. Na návštěvníky čeká třídenní multižánrový program na jedenácti scénách, výborné znojemské víno a burčák, velkolepý historický průvod, rytířské turnaje a mnoho dalšího. Kdo chce zažít jedinečnou oslavu vína a historie, ať 16.–18. září zamíří do Znojma!

Nový ročník hokejové extraligy je tady!

hokej01-250Brno, 12. září 2016 - Všichni hokejoví nadšenci již jistě odpočítávají poslední hodiny a minuty do úvodního hvizdu prvního kola české nejvyšší hokejové ligy. Klasicky se litých bojů dlouhé a náročné sezóny zúčastní 14 nejlepších hokejových celků republiky. Sestava týmů bude také totožná s předešlou sezónou, ani jednomu ze dvou nejlepších mužstev 1. hokejové ligy se v baráži o postup nepodařilo mezi elitní celky probojovat. To hokejisté Komety Brno už doslova žhaví brusle a těší se na zahajovací duel.

Kraj je připravený spolufinancovat opravy silnic za půldruhé miliardy

Penize-bankovky-a-minceBrno, 6. září 2016 - Jihomoravský kraj do 1. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) připravil další projekty rekonstrukcí silnic II. a III. třídy za více než 1,5 miliardy korun. Hejtmanství je připravené podílet se na jejich spolufinancování a uvolnit tak v budoucnu na opravy realizované do konce října přespříštího roku ze svého rozpočtu více než 130 milionů korun. Na svém zasedání 1. září to potvrdili jihomoravští radní. Podpoře projektům z evropských peněz musí dát ještě zelenou zastupitelstvo.

Strana 10 z 506

Inzerce