Aktualizováno: Sunday, 17. September 08:42

Umístění: Hlavní stránka

Průzkum: Značení původu na našich vínech funguje

Vino hrozny lahve1Brno, 15. listopadu 2016 - Už druhým rokem naši vinaři značí hrdla lahví logem v podobě skleničky v národních barvách a spotřebitelé toto značení také vnímají. Podle aktuálního průzkumu Vinařského fondu vzrostlo meziročně povědomí o tomto značení na dvojnásobek. Letos jej zaznamenalo už bezmála 40 % respondentů. Vysoká znalost, respektive takto skokový nárůst, v krátké době od zavedení značení svědčí o tom, že tato forma prezentace původu vína velmi dobře funguje.

Díky běžcům přibude v krajině na dvě stovky ovocných stromů

vysadba ovocnych stromuBrno, 15. listopadu 2016 – Celkem 758 českých i zahraničních amatérských běžců závodů RunCzech letos přispělo částkou 120 050 Kč na výsadbu více než dvou stovek nových stromů. Na šesti místech republiky s pomocí dobrovolníků přibyly jabloně, třešně, hrušně, višně, slivoně, ořešáky, jedlé jeřáby a další ovocné stromy, které kromě kyslíku, stínu a vzdušné vlhkosti poskytnou lidem také své chutné plody k občerstvení.

Vyhrajte 8 vstupenek na představení Králova řeč v Mahenově divadle!

kralova rec mahenovo divadlo brnoBrno, 8. listopadu 2016 - Portál ListyJM.cz připravil pro své čtenáře ve spolupráci s Národním divadlem Brno soutěž! Tentokrát jsou ve hře lístky na prosincové představení. Vyhrát můžete vstupenky na činohru Králova řeč do Mahenova divadla. Král problémy mít může – řešit je však musí. Příběh vychází ze skutečnosti: sleduje boj budoucího anglického krále Jiřího VI. s handicapem, který by mohl ohrozit nejen jeho vlastní pozici, ale také celou společensko-politickou situaci v zemi, stojící na prahu druhé světové války. Vypjatá doba si žádá ve svém čele pevného muže, kterým jen stěží může být koktající král…

Svatomartinská vína obsadí centrum Znojma

svatomartinske vino foto krystof turekZnojmo, 8. listopadu 2016 - Nová vína ročníku 2016 budete moci opět ochutnat i v samotném centru Znojma, a to v symbolickém termínu na svatého Martina, tedy 11. listopadu, kdy pro návštěvníky Znojemská Beseda připravila jednodenní Slavnosti Svatomartinských a mladých vín. Slavnosti se uskuteční v přízemních prostorách Minoritského kláštera a Rajské zahrady Jihomoravského muzea ve Znojmě na ulici Přemyslovců, které otevřou své brány v 11 hodin.

Na Den bez dluhů zdarma poradí, jak řešit vaši finanční situaci

prazdna kapsa dluhBrno, 8. listopadu 2016 – Každoročně pořádaná vzdělávací akce Den bez dluhů letos v České republice a na Slovensku proběhne 15. listopadu. Lidé, kterým hrozí problémy s dluhy, se mohou na jednatřiceti kontaktních místech (pracovištích Úřadu práce ČR) po celé České republice zdarma poradit s odborníky, jak řešit svoji obtížnou finanční situaci. Odborní poradci budou na kontaktních místech k dispozici od 14. do 16. listopadu. Veškeré informace, společně s tipy na řešení tíživé finanční situace, jsou k dispozici na webu nasedluhy.cz a poradenské služby lze využít rovněž na bezplatné telefonní lince 800 800 123.

Svatomartinský Mikulov nabídne gurmánské i kulturní zážitky

svatomartinska husa pecena pekacMikulov, 8. listopadu 2016 - Město pod Pálavou ožije od 11. do 20. listopadu svatomartinským vínem, husími specialitami a pestrou zábavou. Oslavy zahájí příjezd sv. Martina, mikulovské Náměstí zaplní svatomartinský jarmark spojený s přehlídkou moravského folkloru a dobově laděným uměleckým programem. Mimořádně budou zpřístupněny i historické památky.

Dětské hřiště u rodinného centra ve Velaticích je opět bezpečné

velatice hriste pro deti nadace cezVelatice, 8. listopadu 2016 - Jihomoravské Velatice otevřely o víkendu zrekonstruované hřiště pro děti. Hrací plocha u místního rodinného centra a v těsné blízkosti mateřské školy, jejíž technický stav v poslední době nevyhovoval certifikačním podmínkám, opět nabízí dětem z Velatic a okolí oblíbené atrakce pro trávení jejich volného času. Malé obci pomohla s realizací projektu Nadace ČEZ příspěvkem v hodnotě 300 tisíc korun.

Boleradické divadlo nabídne Divou Báru i Shakespeara

divadlo masky shakespeareBoleradice, 2. listopadu 2016 - V jediném kamenném divadle na Břeclavsku s pravidelným programem se před vánocemi dveře netrhnou. Boleradičtí ochotníci připravili bohatý program. „Už pár let uvádíme pravidelně na podzim dopolední pohádky pro školy. Letos přiveze v druhém listopadovém týdnu Hravé divadlo z Brna pohádkový příběh Nosáčkova dobrodružství. Zájem o tato představení bývá veliký a školy z okolí rády využívají toho, že je jim naše divadlo mnohem blíže než třeba brněnská“, uvádí člen divadelního spolku a herec Jan Koráb.

Vinařství Mutěnice a Neoklas jsou největším dodavatelem Svatomartinského

vino hrozen sklizen ruka modreBrno, 2. listopadu 2016 - Rekordní objem skoro půl milionu lahví dodají v těchto dnech do největších obchodních řetězců v Čechách a na Moravě Vinařství Mutěnice a vinařství Neoklas se značkami Sovín a Augustiniánský sklep. Stanou se tak největším producentem Svatomartinského vína na českém trhu. Do obchodů Lidl, Albert, Tesco, Kaufland nebo Globus poputuje 160 000 lahví z vinařství Neoklas a 311 000 lahví z Vinařství Mutěnice. Podle vinařů se letos mohou milovníci mladého Svatomartinského vína těšit na jeden z nejlepších ročníků za poslední léta.

Moravský Krumlov nemá pietní místo. To se má změnit

krystof turek Pieta-vaclav-havel-brno-03Moravský Krumlov, 2. listopadu 2016 - U příležitosti státních svátků se lidé setkávají na pietních místech a u pomníků, aby si připomněli dějiny českého národa a uctili památku padlých či umučených. Moravský Krumlov žádné pietní místo nemá. To chce však vedení radnice změnit. Podle starosty Tomáše Třetiny by mělo takové místo vzniknout v roce 2018 při stém výročí vzniku Československé republiky.

Strana 10 z 510

Salon vín České republiky 2017