Umístění: Hlavní stránka

Gebrüder Weiss zahájil rozšíření své pobočky v Syrovicích

Gebrüder Weiss Syrovice 2021 vizualizace 2 nSyrovice, 18. května 2021 – Gebrüder Weiss zahájil v souladu se svými plány rozšíření jak překládkového, tak i logistického skladu svojí pobočky v moravských Syrovicích. „Naše strategicky položená pobočka na jižní Moravě se rozroste o 1600 m2, celková rozloha využitelné skladové a manipulační plochy tedy dosáhne 8 900 m2. Po dokončení tohoto rozvojového kroku budeme mít v Syrovicích k dispozici mimo jiné 18 nových překládkových ramp, z toho 4 vhodné pro odbavení B2C zásilek,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Hejtman ocenil nejlepší komunitní knihovny v kraji

hejtman grolich oceneni knihovnyBrno, 14. května 2021 - Pětice knihoven a jedna knihovnice obdržely z rukou hejtmana Jana Grolicha, jeho náměstka Františka Lukla a ředitele Moravské zemské knihovny Tomáše Kubíčka ocenění v rámci soutěže Komunitní knihovna JMK a Knihovnická osobnost 2020. Slavnostní předání cen se uskutečnilo v pátek 14. května v zastupitelském sále Jihomoravského kraje v Brně.

Moravský Krumlov podpoří sportovní kluby a sport téměř 2 miliony korun

fotbal sport dite moravsky krumlovMoravský Krumlov, 14. května 2021 – V letošním roce půjde v Moravském Krumlově do podpory tělovýchovy a sportu 1 750 000 korun z městského rozpočtu. „Považuji za důležité, abychom podporovali pohyb a sportování dětí i dospělých. Moravský Krumlov je městem sportu, fungují zde sportovní kluby, které se systematicky věnují trénování mládeže a máme tu také aktivní trenéry, jak profesionály, tak dobrovolníky z řad rodičů. Sport je způsob, jak se udržovat v dobré fyzické kondici, prospívá psychice a také je to smysluplné trávení volného času,“ zdůrazňuje starosta města Tomáš Třetina, který ve svém volném čase hraje basketbal a věnoval se trénování dětí a mládeže.

Poděkování za očkování: Zdravotníci či dobrovolníci získají kulturní dárkové poukazy

doktor doktori highfiveBrno, 14. května 2021 - Volné vstupy do svých kulturních zařízení jako výraz poděkování – kraj je poskytne za dosavadní úspěšný průběh plošného očkování na jihu Moravy. Chce tak poděkovat zdravotníkům a dobrovolníkům z velkokapacitních očkovacích center a stejně tak praktickým lékařům a jejich sestrám. Celkem takto rozdá na 2000 poukazů.

Sčítání: V jihomoravských domácnostech je 75 tisíc neodeslaných formulářů

scitani lidu 2021 jmkBrno, 11. května 2021 – Český statistický úřad dosud obdržel téměř 3,9 milionu elektronických sčítacích formulářů a 395 tisíc listinných. Přímo za Jihomoravský kraj přes 415 tisíc elektronických a 47 tisíc listinných. Na své odeslání čeká v jihomoravských domácnostech dosud 75 tisíc formulářů.

V Sivicích na Brněnsku vznikne jedinečné biocentrum

sivice biocentrumBrno, 11. května 2021 – Snaha využít každý metr zemědělské půdy vedla k rozorání cest, vykácení remízů, vysušení mokřadů. Krajina ztrácí schopnost zadržet vodu a postrádá rozmanitost. Obec Sivice vrací do krajiny přírodní prvky. Vloni vysadila alej stromů podél polní cesty, letos se chystá vybudovat biocentrum. Jde o soustavu vodních tůní, která vý-znamně zlepší biodiverzitu.

Hrad Cornštejn chystá v nové sezóně několik novinek

hrad cornstejn leteckaZnojmo, 11. května 2021 – V letošním roce láká zřícenina hradu Cornštejna u Bítova hned několika novinkami týkajícími se nejen prohlídek a akcí, ale i zlepšení komfortu pro personál a návštěvníky. „Novinkou budou speciální prodloužené prohlídky s odborným výkladem průvodce,“ představuje ředitelka Jihomoravského muzea ve Znojmě Vladimíra Durajková letošní zajímavosti a pokračuje: „Na těchto pravidelných prohlídkách se návštěvníci seznámí nejen s historií hradu, ale také s novými archeologickými nálezy a výsledky výzkumů, které naši archeologové realizovali od roku 2018. S loňským podzimem byly práce ukončeny a nyní nastal čas tyto zajímavosti představit.“

Jihomoravský krajský úřad se více otvírá veřejnosti, má i nový web

Jihomoravsky krajsky urad vestibulBrno, 11. května 2021 – Symbolicky 5. května představilo vedení Jihomoravského kraje 5 kroků, které povedou k otevřenému úřadu. Jihomoravský krajský úřad se dává na cestu otevřenosti a transparentního fungování. "Jako starosta jsem byl zvyklý mít otevřený úřad. Když to jde v malém, musí to jít i ve velkém. Chceme, aby lidé, už když přichází, poznali, že jsou tady vítáni. Odstranili jsme zbytečné bariéry a plánujeme předělat vstup do budovy, aby byl přívětivější návštěvníkům. Krajský úřad je kolos, ale lidi prostě musí vědět, co se děje. Chceme, aby nám bylo vidět pod prsty. I proto zveřejníme zápisy ze zastupitelstva a rady i s podklady,“ uvedl hejtman Jan Grolich.

Vinná réva má co dohánět, letošní počasí jí nepřeje

vinna reva drat kvetBrno, 11. května 2021 – Počasí posledních dní a týdnů je jako na houpačce. Mrazíky potrápily nejednoho pěstitele, nejinak tomu bylo i u vinařů, kteří bedlivě sledovali stav teploměrů. Zatím poslední obavy panovaly o víkendu, kdy předpovědi hlásily i teploty pod nulu. Ledoví muži, kteří s sebou podle pranostik přinášejí citelné ochlazení a s ním i případné ohrožení budoucí úrody, se podle předpovědi na vývoji počasí podepíšou, teploty by ale pod nulu klesnout neměly. Réva má co dohánět, její vegetace je kvůli nízkým teplotám o dva až tři týdny opožděná. Zásadní je termín kvetení révy.

Školáci nemohou do VIDA!, proto míří VIDA! do škol

Ohniva show archiv vidaBrno, 5. května 2021 - Když nemůžou školy do VIDA!, přijede VIDA! k nim. To je základní myšlenka nového projektu VĚDA! na kolech, který připravilo brněnské science centrum. „České školství bude pandemií ovlivněno ještě dlouho po jejím konci. Naše školy byly uzavřené déle než kdekoliv jinde v Evropě. Stabilizovat situaci si vyžádá hodně úsilí. Je nám jasné, že za těchto okolností nebude pro většinu pedagogů prioritou navštívit s žáky naši expozici či výukový program. Zároveň jsme přesvědčeni, že je to velká škoda, protože teď je ten správný čas měnit české školství. A science centra by měla být u toho,“ uvedla Kateřina Opluštilová, zástupkyně ředitele VIDA! science centra, která se v této instituci dlouhodobě zaměřuje na propojení formálního a neformálního vzdělávání.

Strana 10 z 581