Hrady.cz

Aktualizováno: Friday, 21. July 16:52

Umístění: Hlavní stránka

Český a slovinský ministr zemědělství jednali v Židlochovicích

traktor pole orbaŽidlochovice, 18. října 2016 - O podobě Společné zemědělské politiky po roce 2020, situaci na trhu s mlékem, vepřovým masem a vejci a prostorových informačních systémech v zemědělství hovořili na zámku v Židlochovicích ministr zemědělství Marian Jurečka a jeho slovinský protějšek Dejan Židan. Věnovali se také sociálnímu zemědělství.

Vyhrajte 8 vstupenek do Mahenova divadla!

Jak jsem se ztratilBrno, 11. října 2016 - Portál ListyJM.cz připravil pro své čtenáře ve spolupráci s Národním divadlem Brno soutěž! Tentokrát jsou ve hře lístky na listopadové představení. Vyhrát můžete vstupenky na činohru Jak jsem se ztratil do Mahenova divadla. Nic není nemožné! Zvlášť, jste-li dítko školou povinné a ztratíte se tatínkovi ve městě plném shonu. A ke všemu na Štědrý den! Fantazie běží na plné obrátky a za každým rohem číhá neuvěřitelné dobrodružství.

Topná sezóna začíná. Co je třeba nutně zajistit?

kotel kotlikove dotaceBrno, 11. října 2016 - S dobře fungujícím a vyladěným topením můžete během zimy ušetřit nezanedbatelnou částku na energiích a můžete klidně spát. Konec léta nebo začátek podzimu je tedy nejvhodnější dobou pro údržbu otopného systému. Co vše je třeba začátkem topné sezóny zkontrolovat a zajistit?

Ve Snovídkách zrekonstruovali 20 let nepoužívané hřiště

SNOVIDKY nove otevrene hristeSnovídky, 11. října 2016 - Jihomoravská obec Snovídky otevřela koncem září své nově zrekonstruované sportovní hřiště. Plocha po náročné rekonstrukci za 800 tisíc korun, s jejímž financováním obci nedaleko Vyškova pomohla Nadace ČEZ, vytvořila v centru Snovídek multifunkční prostor pro sportování místních občanů, především dětí a mládeže.

Do otevření Svatomartinských vín zbývá poslední měsíc

svatomartinske vino 2014 krystof turekBrno, 11. října 2016 - Přesně za měsíc se s charakteristickým zvukem začnou po celé zemi otevírat první láhve Svatomartinských vín. I přes tři jarní mrazivé dny, které se podepsaly na letošní úrodě, nás čeká velmi zajímavý ročník. Poprvé jej budeme moci ochutnat tradičně 11. 11. 2016. Letošní svátek všech milovníků vína připadne na pátek, což dává možnost strávit příjemný prodloužený víkend se Svatomartinským na náměstí, v restauracích, vinárnách či jinde.

Teplárny Brno zahájily zahájily topnou sezónu

topeni regulacni hlavice teplarny brno ceny teplaBrno, 4. října 2016 - Teplárny Brno zahájily topnou sezónu, radiátory v brněnských domácnostech se rozehřály v pondělí 3. října. Ve srovnání s minulou sezónou začaly teplárny topit zhruba o týden později – vloni poslaly první dodávky tepla ke svým odběratelům 25. září. Pro zajímavost, před pěti lety se však začalo topit díky mimořádně teplému počasí až 10. října 2011.

Vyhrajte vstupenky na komedii Zabiják Joe v Divadle Bolka Polívky!

zabijak joe divadlo bolka polivkyBrno, 4. října 2016 - Tarantinovská komedie, která vás bude překvapovat od začátku do konce! Kultovní love story z pera jednoho z nejvýznamnějších současných amerických dramatiků Tracyho Lettse Zabiják Joe je černá komedie o jedné velmi svérázné rodince a ještě svéráznějším způsobu, jak zatočit s dluhy. V hlavních rolích se představí populární Marek Taclík, Ivana Jirešová, Igor Chmela, Ivan Lupták a Anna Fialová.

Moravští vinaři přivezli 8 zlatých a 11 stříbrných medailí z MUNDUS vini

bile vino sklenice zatisi lahevBrno, 3. října 2016 - Jedna z nejpřísněji hodnotících světových vinařských soutěží MUNDUS vini ocenila moravské vinaře 8 zlatými a 11 stříbrnými medailemi. Účast vín z České republiky finančně podpořil Vinařský fond a organizačně ji zajistilo Národní vinařské centrum. Více než 4300 vín z 38 zemí světa hodnotilo v německém Neustadtu 150 odborníků z oboru vinařství.

V Nemoticích vyrostlo multifunkční hřiště pro místní i chataře

nemotice hriste nadace cezNemotice, 3. října 2016 - Svátek svatého Václava oslavili v jihomoravských Nemoticích otevřením nového sportoviště, které poslouží místním občanům všech věkových kategorií i lidem z okolních obcí a chatařům. Náročnou výstavbu multifunkční plochy podpořila Nadace ČEZ 800tisícovým příspěvkem. Téměř tisíc metrů čtverečních velké sportoviště nabídne na svém umělém povrchu příležitost zahrát si zejména kolektivní míčové hry.

Hasičští záchranáři získali moderní zásahovou techniku

hasici technika hasekBrno, 27. září 2016 - Předseda vlády Bohuslav Sobotka a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se v pondělí 26. září zúčastnili ve Školním výcvikovém zařízení v Brně-Líšni slavnostního předání nové hasičské techniky. Jihomoravský kraj chce nákupem dvou nových vozů ocenit práci jednotek Hasičského záchranného sboru ČR – konkrétně Záchranného útvaru Hlučín, který před dvěma lety po celý měsíc intenzivně zasahoval při sesuvech půdy v Dolních Věstonicích, Strachotíně a Bulharech.

Strana 10 z 508

Salon vín České republiky 2017