Umístění: Hlavní stránka

Letovická nemocnice představila další dvě opravená oddělení

nemocnice letovice rekonstrukce-jmkLetovice, 30. června 2023 - Lepší komfort pro pacienty i pro personál zdravotnického zařízení – v Nemocnici Letovice 29. června) slavnostně otevřeli nově zrekonstruované prostory. Radikálních úprav doznala konkrétně lůžková oddělení B a C následné péče. „Tato oddělení už rekonstrukci opravdu potřebovala. Zvyšuje se komfort jak pro pacienty, tak pro personál v zázemí. Práce vyšly celkem na 35,6 milionů a kraj nemocnici přispěl 28 milionů,“ řekl hejtman Jan Grolich.

Discont Action otevírá druhou prodejnu v Jihomoravském kraji, tentokrát v Blansku

action blansko foto promoBlansko, 30. června 2023 - Action, nejrychleji rostoucí evropský diskontní řetězec s nepotravinovým zbožím, pokračuje v expanzi napříč Českou republikou. Ve čtvrtek 29. června zahájil provoz svojí druhé prodejny v Jihomoravském kraji, konkrétně v Blansku. Ta se zároveň stane celkově 49. tuzemskou pobočkou Action.

Punkevní jeskyně si připomínají již 90 let s podzemní plavbou v současné podobě

jeskyne jezeroBlansko, 30. června 2023 – Již devadesát let se mohou návštěvníci oblíbených Punkevních jeskyní v Moravském krasu na Blanensku kochat podzemní plavbou na motorových lodích v současné délce a podobě. Nejprve projdou „suchou nohou“ krápníkovými dómy na dno propasti Macochy a poté se dostanou k podzemnímu přístavišti, ze kterého plují 450 metrů po ponorné řece Punkvě, s mezizastávkou ve zdobném Masarykově dómu, až přes vývěr Punkvy do přístaviště na povrchu v Pustém žlebu.

Před prodejem i koupí si nemovitosti si ji nechte prověřit, zabráníte problémům

Jan Tajovsky proverena nemovitost 3Brno, 30. června 2023 - Pokud prodáváte dům, umíte potenciálnímu kupujícímu dokázat, že je váš dům po všech stránkách v pořádku? Vyznáte se ve stavebních konstrukcích natolik, abyste mohli garantovat, že je například i po statické stránce budova bez chyby? A pokud dům kupujete, poznáte na první pohled, že je fasáda správně zateplená? Či umíte odhadnout, zda je pod omítkou zeď z nových cihel, nebo naopak zeď původní?

Brněnský Cirkus LeGrando se vrací na vlny Baťova kanálu

legrando cirkus batuv kanalBrno, 28. června 2023 - Čtyři akrobatická představení, ve čtyřech dnech a čtyřech přístavech. Po čtvrté vystoupí brněnský Cirkus LeGrando na Baťově kanále po čtyřleté přestávce. Jedinečnou cirkusovou show mohou zájemci zažít od 11. do 14. července ve Veselí nad Moravou, Spytihněvi, Otrokovicích a ve Starém Městě. Na projektu se podílí lužánecké pracoviště Legato, Cirkus LeGrando, Baťův kanál o.p.s a Hamboot s.r.o. – půjčovna lodí.

Kraj prostřednictvím appky Záchranka nově poskytuje varování od ČHMÚ

zachranka varovani appBrno, 26. června 2023 - Aplikaci, která je nástrojem nejen pro zajištění rychlého kontaktu se zdravotnickou záchrannou službou, má v mobilních telefonech více než 2 milionů Čechů. Kromě tlačítka pro kontaktování linky 155 poskytuje poslední čtyři roky také varovná upozornění. Tento nástroj pomáhá informovat o situacích ohrožujících život a zdraví na vybraném území. Jen v Jihomoravském kraji je k odběru notifikací přihlášeno více než 1,2 milionu uživatelů. Nové přímé napojení Záchranky na data od Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) umožní rychlé automatické odeslání varování na vybrané území v případě extrémních meteorologických jevů.

Speciální Dobro tým bude koordinovat dobrovolnickou pomoc

dobro tym jmkBrno, 26. června 2023 - Realitní makléřka, grafik, pracovnice v sociálních službách – i to jsou členové Dobro týmu, který v těchto dnech zřídil Jihomoravský kraj. V období pandemie covidu pomáhali nejen s očkováním, distribuovali nákupy a jídlo seniorům a potřebným, kteří se o sebe nedokázali postarat. Po řádění tornáda na jihovýchodě Moravy odklízeli sutiny a pomáhali s opravami domů lidem, kteří přišli o střechy nad hlavou. Když válka na Ukrajině vyhnala z domovů statisíce uprchlíků, byli jedni z prvních, kdo se zapojili do pomoci…

Jihomoravský kraj má nový střednědobý plán rozvoje sociálních služeb

senior ruka pomocBrno, 21. června 2023 - Na svém posledním jednání schválili jihomoravští radní v pořadí již šestý Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb v Jihomoravském kraji. V období 2024–2026 bude kraj pokračovat ve svém dlouhodobém záměru, kterým je podpora terénních a ambulantních služeb.

EG.D spouští web, kde ukáže nejlepší streetartové malby na trafostanicích

zabak galerie v ulicichBrno, 21. června 2023 - Nikola Tesla, zvířata Šumavy, Jan Žižka, krabička od zápalek nebo obří žabák. Co mají společného? Všechny tyto motivy jsou vyobrazeny na trafostanicích distribuční společnosti EG.D, patřící do skupiny E.ON. Ta začala už v roce 2015 zkrášlovat trafostanice streetartovými malbami napříč svým distribučním územím. Dnes už jich je v ulicích více než 180. Aktuálně navíc spustila web galerievulicich.cz, kde si veřejnost může nejzdařilejší díla prohlédnout pěkně pohromadě.

Jihomoravské muzeum ve Znojmě posiluje kreativní vzdělávání a otevírá nové možnosti

jihomoravske muzeum ve znojmeZnojmo, 21. června 2023 - Téměř šedesát pedagožek a pedagogů ze Znojma a okolí právě úspěšně dokončuje Kurz kreativní regionální výuky. Jihomoravské muzeum ve Znojmě jej v průběhu května a června realizuje s cílem přinést nové impulsy a metody do základních škol v regionu.

Strana 6 z 624