Ocean48

Aktualizováno: Friday, 26. May 10:38

Umístění: Hlavní stránka

Máte kotel na tuhá paliva? Do konce roku jej musíte nechat zkontrolovat!

kotel kotlikove dotaceBrno, 16. listopadu 2016 - Každý provozovatel kotle na tuhá paliva musí do konce roku zajistit jeho kontrolu odborníkem. Protokol o kontrole kotle si totiž může vyžádat příslušný obecní úřad. Kontrolu provádí autorizovaná osoba – kontrolor kotlů vyškolená výrobcem, nebo dodavatelem kotle a její cena se bude pohybovat v rozmezí cca 800 až 1 500 Kč. V případě, že domácnost nebude moci protokol o kontrole kotle předložit, hrozí jí vysoká pokuta.

Moravští vinaři přivážejí z Hong Kongu 20 medailí

Vino lahev soudek zatisiBrno, 16. listopadu 2016 - Moravští a čeští vinaři přivážejí celkem 20 medailí ze soutěže Hong Kong International Wine & Spirit Competition. V konkurenci vín z celého světa v tvrdém asijském prostředí získali 7 stříbrných a 13 bronzových medailí. Výrazně se na soutěži dařilo našim šumivým vínům, která získala celkem 6 medailí (2 stříbrné a 4 bronzové).

Polovina Čechů má problém s nečekanými výdaji

penezenka dlane dluhBrno, 15. listopadu 2016 – Jen zhruba každý desátý Čech (12 %) je v natolik dobré finanční situaci, že si může dovolit spoření. O málo více než polovina (51 %) obyvatel České republiky má sice dostatek peněz pro běžné hospodaření, ale větší výdaje jim způsobují problémy. Tato i další zajímavá fakta odhalil exkluzivní průzkum společnosti Millward Brown pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků.

Vyhrajte 6 vstupenek na Romea a Julii v podání Royal Russian Balletu!

romeo a julie soutez listky 2Brno, 15. listopadu 2016 - S portálem ListyJM.cz a pořadatelskou agenturou JVS Group máte jedinečnou šanci vyhrát vstupenky na unikátní balet Romeo a Julie v podání Ruského královského baletu. Balet Romeo a Julie, složený na motivy slavné divadelní hry Williama Shakespeara, je nejznámějším baletem jednoho z největších ruských skladatelů počátku 20. století - Sergeje Prokofjeva a jeho hudební pojetí patří k vrcholům baletní tvorby.

Průzkum: Značení původu na našich vínech funguje

Vino hrozny lahve1Brno, 15. listopadu 2016 - Už druhým rokem naši vinaři značí hrdla lahví logem v podobě skleničky v národních barvách a spotřebitelé toto značení také vnímají. Podle aktuálního průzkumu Vinařského fondu vzrostlo meziročně povědomí o tomto značení na dvojnásobek. Letos jej zaznamenalo už bezmála 40 % respondentů. Vysoká znalost, respektive takto skokový nárůst, v krátké době od zavedení značení svědčí o tom, že tato forma prezentace původu vína velmi dobře funguje.

Díky běžcům přibude v krajině na dvě stovky ovocných stromů

vysadba ovocnych stromuBrno, 15. listopadu 2016 – Celkem 758 českých i zahraničních amatérských běžců závodů RunCzech letos přispělo částkou 120 050 Kč na výsadbu více než dvou stovek nových stromů. Na šesti místech republiky s pomocí dobrovolníků přibyly jabloně, třešně, hrušně, višně, slivoně, ořešáky, jedlé jeřáby a další ovocné stromy, které kromě kyslíku, stínu a vzdušné vlhkosti poskytnou lidem také své chutné plody k občerstvení.

Vyhrajte 8 vstupenek na představení Králova řeč v Mahenově divadle!

kralova rec mahenovo divadlo brnoBrno, 8. listopadu 2016 - Portál ListyJM.cz připravil pro své čtenáře ve spolupráci s Národním divadlem Brno soutěž! Tentokrát jsou ve hře lístky na prosincové představení. Vyhrát můžete vstupenky na činohru Králova řeč do Mahenova divadla. Král problémy mít může – řešit je však musí. Příběh vychází ze skutečnosti: sleduje boj budoucího anglického krále Jiřího VI. s handicapem, který by mohl ohrozit nejen jeho vlastní pozici, ale také celou společensko-politickou situaci v zemi, stojící na prahu druhé světové války. Vypjatá doba si žádá ve svém čele pevného muže, kterým jen stěží může být koktající král…

Svatomartinská vína obsadí centrum Znojma

svatomartinske vino foto krystof turekZnojmo, 8. listopadu 2016 - Nová vína ročníku 2016 budete moci opět ochutnat i v samotném centru Znojma, a to v symbolickém termínu na svatého Martina, tedy 11. listopadu, kdy pro návštěvníky Znojemská Beseda připravila jednodenní Slavnosti Svatomartinských a mladých vín. Slavnosti se uskuteční v přízemních prostorách Minoritského kláštera a Rajské zahrady Jihomoravského muzea ve Znojmě na ulici Přemyslovců, které otevřou své brány v 11 hodin.

Na Den bez dluhů zdarma poradí, jak řešit vaši finanční situaci

prazdna kapsa dluhBrno, 8. listopadu 2016 – Každoročně pořádaná vzdělávací akce Den bez dluhů letos v České republice a na Slovensku proběhne 15. listopadu. Lidé, kterým hrozí problémy s dluhy, se mohou na jednatřiceti kontaktních místech (pracovištích Úřadu práce ČR) po celé České republice zdarma poradit s odborníky, jak řešit svoji obtížnou finanční situaci. Odborní poradci budou na kontaktních místech k dispozici od 14. do 16. listopadu. Veškeré informace, společně s tipy na řešení tíživé finanční situace, jsou k dispozici na webu nasedluhy.cz a poradenské služby lze využít rovněž na bezplatné telefonní lince 800 800 123.

Svatomartinský Mikulov nabídne gurmánské i kulturní zážitky

svatomartinska husa pecena pekacMikulov, 8. listopadu 2016 - Město pod Pálavou ožije od 11. do 20. listopadu svatomartinským vínem, husími specialitami a pestrou zábavou. Oslavy zahájí příjezd sv. Martina, mikulovské Náměstí zaplní svatomartinský jarmark spojený s přehlídkou moravského folkloru a dobově laděným uměleckým programem. Mimořádně budou zpřístupněny i historické památky.

Strana 6 z 506

Inzerce