Umístění: Hlavní stránka

Slavnostní otevření zrekonstruované neurologie a centra léčebné rehabilitace v Nemocnici Vyškov

meurologie vyskov 2038Vyškov, 15. září 2020 - V areálu vyškovské nemocnice byla v úterý 15. září 2020 za účasti hejtmana Bohumila Šimka, jeho náměstka Petra Hýblera a radního Milana Vojty slavnostně otevřena zrekonstruovaná budova neurologie a centra léčebné rehabilitace, což je první etapa investiční akce „Rekonstrukce budovy ORL a neurologie“. Veřejná zakázka za více než 135 milionů korun zahrnuje opravu čtyřpodlažní budovy B2 a dostavbu spojovací vertikály mezi budovou B2 a kaplí. V objektu se nachází oddělení léčebné rehabilitace, dvě oddělení neurologie a v suterénu archiv a technické zázemí. Rekonstrukci uhradil zřizovatel nemocnice Jihomoravský kraj.

Kraj podpoří modernizaci Zdravotnické záchranné služby JMK

zs jmk 2038Brno, 14. září 2020 - Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 14. září 2020 schválila tři projekty v celkové hodnotě přes 4,5 milionu korun posilující modernizaci Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje (ZZS JMK).

Jihomoravské firmy budou moci opět žádat o kreativní vouchery za 4,5 milionu

czk bankovky masarykBrno, 7. září 2020 – I nadále budou moci malé a střední podniky z Jihomoravského kraje žádat celkem o 4,5 milionu korun v rámci tzv. Kreativních voucherů Brno. Díky nim podnikatelé obdrží prostřednictvím inovačního centra JIC maximálně 100 tisíc korun na spolupráci s regionálními kreativci. O přidělení peněz ještě bude rozhodovat brněnské zastupitelstvo. „Od dalšího ročníku bude výzva nově otevřená firmám ze všech oborů a peníze tak budou použity jako velmi účinný a funkční nástroj podpory podnikání po pandemii,“ řekl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Jihomoravský kraj obsadil 7. místo ve srovnávacím výzkumu Místo pro život

jizni morava viniceBrno, 4. září 2020 - Které regiony jsou příznivé pro život? Na to odpovídají letošní výsledky srovnávacího výzkumu Místo pro život, v němž analytická agentura Datank vyhodnocuje data získaná z nezávislých zdrojů a údaje z průzkumu prováděného mezi 1 250 obyvateli všech regionů.V Praze se žije dobře hlavně díky skvělé úrovni služeb. Zdravotnictví, vzdělávání, rozvoj infrastruktury, volnočasové aktivity i pracovní trh vykazují při celorepublikovém srovnání vynikající hodnoty. Druhým nejpřívětivějším regionem je Královéhradecký kraj, bronzovou příčku obsadil Jihočeský kraj. Jihomoravský kraj se umístil na sedmém místě.

Sezóna na Moravských vinařských stezkách vyvrcholí oblíbenou akcí Tour de burčák

MI-Valtice-CyklistiBrno, 4. září 2020 – Konec léta s sebou přináší vrchol sezóny na Moravských vinařských stezkách. V sobotu 19. září se koná předposlední výlet Krajem vína – oblíbená akce Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska. Výlet pro cyklisty i pěší turisty pořádá Nadace Partnerství jako součást představování jižní Moravy, jejího folklóru včetně vinařské kultury. Letos navíc i jako oslavu výročí 20 let od založení Moravských vinařských stezek.

Kroužkobraní nabídne ochutnávku více než 60 volnočasových aktivit

krouzek krouzkobraníBrno, 4. září 2020 - Nadchnou mé děti spíše sportovní, nebo umělecké kroužky? Mají se svým koníčkům věnovat pouze rekreačně a pro pobavení či naopak na vrcholové úrovni? A jaké volnočasové aktivity jsou v Brně pro děti vlastně k mání? Nejen na tyto otázky odpoví již 15. ročník Festivalu zájmových kroužků Kroužkobraní, který se uskuteční v neděli 6. září od 10 do 18 hodin v brněnském AVION Shopping Parku. Ojedinělá akce nabídne na jednom místě představení více než 60 uměleckých, sportovních či jazykových kroužků.

Nejlepšími městy pro byznys jsou na jižní Moravě Hodonín, Šlapanice a Brno

libor strecha hodonin byznysHodonín, 2. září 2020 – V Jihomoravském kraji je více než dvacet měst s rozšířenou působností, která jsou hodnocena v rámci výzkumu Města pro byznys. O to větší radost můžou mít v silné konkurenci radost v Hodoníně, který si vítězství zasloužil především v regionu bezkonkurenčním přístupem radnice k podnikatelům. Stříbro berou Šlapanice a pomyslný bronz moravská metropole. To jsou výsledky letošního ročníku srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který vyhodnocuje analytická agentura Datank a jehož výsledky jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí.

Divadlo Polárka se vrátí k životu festivalem pro děti a jejich rodiče

divaldlo polarka festivalBrno, 14. září 2020 - Po prodloužených prázdninách vynucených koronavirovou karanténou začíná Divadlo Polárka novou sezónu s názvem Společná řeč pátým ročníkem divadelního festivalu pro rodiny s dětmi Polárkový dort. O víkendu 18.–20. září se tak domácí scéna i nedaleký Björnsonův park opět rozžijí divadlem, koncerty, workshopy a dalšími programy nejen pro děti.

Mezi Brnem a Jinačovicemi vznikne nová cyklostezka za 22 milionů

cyklistika cyklostezka jinacoviceBrno, 2. září 2020 - Na více než 22,5 milionu korun přijde výstavba cyklostezky mezi Brnem a Jinačovicemi. Projekt bude obnášet výstavbu téměř tříkilometrového úseku cyklostezky. Z 85 % bude hrazen z prostředků Integrovaného regionálního operačního programu (18,96 milionu korun), přibližně jeden milion doputuje ze státního rozpočtu a částkou 2,4 milionu korun přispěje Jihomoravský kraj. Nová cyklostezka by měla být cyklistům k dispozici na podzim roku 2021.

Kraj opraví silnici v Budkovicích, Hrubšicích a Řeznovicích

nova silnice budkoviceBrno, 2. srpna 2020 – Rekonstrukci komunikace v místních částech města Ivančice – Budkovicích, Hrubšicích a Řeznovicích – schválili na svém posledním zasedání radní Jihomoravského kraje. Oprava silnice, jejíž kondici neprospěla ani dřívější stavba dešťové a splaškové kanalizace, má podle odhadů vyjít na přibližně 16 milionů korun. Financováním akce se budou zabývat ještě krajští zastupitelé v nejbližším zářijovém termínu.

Strana 9 z 565