Hrady.cz

Aktualizováno: Friday, 21. July 16:52

Umístění: Hlavní stránka

Částka ve druhé výzvě kotlíkových dotací je vyčerpaná

kotel kotlikove dotaceBrno, 2. listopadu 2016 - Čtyřicet milionů korun, které měl Jihomoravský kraj připravených na druhou výzvu tzv. kotlíkových dotací, již žadatelé vyčerpali. Registrovat elektronicky se mohli od úterních 10 hodin dopoledne, během prvních třiceti minut už úředníci zaregistrovali 300 žádostí, kolem poledne už to bylo 600 žádostí.

Soutěžte o 8 vstupenek na Kouzelný vrch v divadle Reduta

kouzelny vrch soutez divadlo brnoBrno, 1. listopadu 2016 - Portál ListyJM.cz připravil pro své čtenáře ve spolupráci s Národním divadlem Brno soutěž! Tentokrát jsou ve hře lístky na prosincové představení. Vyhrát můžete vstupenky na činohru Kouzelný vrch do divadla Reduta. Jde o divadelní adaptaci slavného románu německého „epického čaroděje“ a nositele Nobelovy ceny za literaturu Thomase Manna z pera a v režii Barbary Herz.

Cimrmani ve 3D? K vidění pouze na Špilberku!

cimrman kopecekBrno, 26. října 2016 - Výjimečná podívaná jen v několika termínech doprovodí aktuální výstavu Půlstoletí s Cimrmanem na hradě Špilberku. Promítat se tam budou unikátní fotografie, které Miroslav Kopeček pořídil v 80. letech na vystoupeních Divadla Járy Cimrmana v Brně. Snímky zachycují divadelní hry neobvyklým způsobem – jsou totiž pořízené experimentálně trojrozměrnou metodou. Poprvé se budou promítat 28. října.

Na kotel na tuhá paliva musíte mít nově revizi, jinak hrozí pokuta 20 tisíc

kotel kotlikove dotace turboBrno, 26. října 2016 - Nová povinnost čeká od konce letošního roku majitele většiny kotlů na tuhá paliva napojených na teplovodní soustavu ústředního vytápění domu. Podle platného zákona o ochraně ovzduší musí do konce každý spalovací zdroj na tuhá paliva o příkonu 10 – 300 kW napojený na radiátory projít kontrolou technického stavu a provozu (revizí). Od 1. ledna 2017 si totiž může příslušný městský úřad (ORP) vyžádat potvrzení o revizi. V případě nedodržení povinnosti čeká takového provozovatele kotle postih až do výše 20 tisíc korun. Nejpozději za dva roky je nutné revizi kotle pravidelně zopakovat.

Vyhrajte 6 vstupenek na putování po vinných sklípcích v Nechorách!

nechory vinne sklepy soutezBrno, 26. října 2016 - Portál ListyJM.cz připravil pro své čtenáře ve spolupráci se Spolkem Nechorských vinařů soutěž! Tentokrát jsou ve hře vstupenky na listopadové otevřené sklepy. Akce K Nechorám do sklepa za mladým vínem se koná v sobotu 26. 11. 2016 od 10 do 19 hodin. Stačí odpovědět na soutěžní otázku a budete zařazeni do slosování o tři dvojice vstupenek.

Obce, školy i neziskovky se mohou hlásit o granty na zelené oázy

ekologie zelene oazyBrno, 25. října 2016 - Už jen do konce října mají obce, školy, spolky a další organizace možnost žádat o finanční podporu v grantovém programu Zelené oázy, který vyhlašují Nadace Partnerství a společnost MOL Česká republika. Celkem rozdělí 1,4 milionu korun a jejich prostřednictvím chtějí podpořit lokální projekty, které do měst a obcí pomohou navrátit zeleň a vodní prvky. O granty ve výši až 140.000 Kč mohou žádat do 31. října. Všechny informace o grantovém programu jsou dostupné na webové adrese zelene-oazy.cz.

BILLA otevřela v Mikulově dobíjecí stanici pro elektromobily i elektrokola

billa mikulov elektromobilMikulov, 25. října 2016 - Zákazníci supermarketů BILLA mají možnost dobít si svá elektrická kola a elektromobily také v Mikulově. Po otevření první stanice na dobíjení v Říčanech u Prahy si BILLA vybrala právě Mikulov, coby důležitou dopravní tepnu a místo křížení cyklostezek.

Dobročinné projekty na Znojemsku mohou opět bojovat o podporu

grant Znojmo, 25. října - Sportovní sdružení, kulturní spolky, ochránci přírody nebo lidé v nouzi – ti všichni se letos již počtvrté mohou ucházet o jednorázovou finanční podporu Adfors Grant v celkové výši 250 tisíc korun. Žadatelé musí být z okresu Znojmo, kde sídlí jeden z výrobních závodů vyhlašovatele projektu, společnosti Saint-Gobain Adfors CZ, nebo sousedního Moravského Krumlova.

Archeopark Pavlov získal prestižní titul Stavba roku

archeopark pavlov interierPavlov, 18. října 2016 - Archeopark Pavlov získal titul Stavba roku. Titul udělila odborná porota Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství. Jedná se o nejprestižnější ocenění od profesionálů v oboru. „Úspěch v tak prestižní soutěži jako je Stavba roku je pro nás obrovským zadostiučiněním. Aby mohlo muzeum v této podobě vzniknout, muselo udělat mnoho lidí obrovský kus práce. A těší mě, že výsledek této spolupráce oceňují nejen tuzemští a zahraniční odborníci, ale zejména ti, pro koho je projekt určen - návštěvníci. Jejich zájem předčil naše očekávání – jen za letošní zkrácenou sezónu jich do expozice zavítalo přes 30 tisíc,“ zhodnotil ředitel Regionálního muzea v Mikulově Petr Kubín.

Vinaře při sklizni brzdí deštivé počasí, hrozny však zůstávají zdravé

vino hrozen sklizen ruka modreVelké Bílovice, 18. října 2016 - Sklizeň hroznů letos na Moravě přibrzdí deště. Ve skvělé formě už dorazily ke zpracování odrůdy Müller Thurgau, Rulandské šedé nebo Modrý Portugal. Zatímco však v září získali vinaři náskok díky teplému počasí, kdy hrozny rychleji dozrávaly a práce jim šla od ruky, mokro na začátku října jejich činnost zase přibrzdilo. Někde se proto bude sklízet ještě dalších čtrnáct dní.

Strana 9 z 508

Šalina - řádková inzerce