Aktualizováno: Sunday, 17. September 08:42

Umístění: Hlavní stránka

K syslům na vinici jsou přátelská i 4 vinařství v Hnanicích

sysel trava na viniciHnanice, 29. listopadu 2016 – Čtyři vinařství z Hnanic byla v pondělí 28. listopadu oceněna zlatou známkou Sysli na vinici. Tu získávají vinaři za to, že na svých vinicích vytváří vhodné prostředí pro sysla obecného. Osud tohoto dnes kriticky ohroženého druhu závisí právě na způsobu hospodaření na vinicích. Nákupem vína se zlatou známku „Sysli na vinici“ mohou lidé podpořit vinaře, kteří syslům pomáhají.

Hasiči v Rešicích získají nové auto

hasici haseni boriho lesa foto krystof turekRešice, 23. listopadu – V pátek 25. listopadu se ve 14 hodin v Rešicích před kulturním domem Adolfa Opálky uskuteční slavnostní předání nového dopravního automobilu hasičům. Farář Pavel Krč novému autu na místě požehná. „Nový automobil Ford Tranzit Combi 350 Trend bude sloužit jednotce požární ochrany obce Rešice, sboru dobrovolných hasičů a také potřebám obce. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo na nové auto získat dotace Dosud jezdili hasiči ve staré Avii, která už je na hraně své životnosti,“ popisuje starostka obce Rešice Petra Jílková a dodává, že v majetku obce mají ještě staré auto značky Robur, které bude časem svým stářím patřit mezi veterány.

Vyhrajte 4 vstupenky na komedii v Divadle Bolka Polívky!

divadlo maskyBrno, 23. listopadu 2016 - Komedie plná nezvyklých situací, gagů, dialogů a rekvizit. Přitom hlavní sdělení je vlastně plné nostalgie, romantiky a skryté nenaplněné touhy. Bolek Polívka jako věčný lovec ženských srdcí ve svém autorském představení. Právě tak by se dalo charakterizovat představení s názvem Pro dámu na balkoně. Podívat se na ně přitom můžete zcela zdarma!

Nadace Via podpoří ty, kteří chtějí rozhýbat život ve svém okolí

nadace VIA ilustracni obrazekBrno, 23. listopadu 2016 – Nadace Via spustila nový program Živá komunita na podporu lidí, kteří chtějí oživit své okolí. Skupiny aktivních lidí a malé neziskovky mohou obdržet finanční příspěvek až 100 000 korun. Součástí programu je také série vzdělávacích seminářů a propojování s dalšími lidmi, kteří vytvářejí podobné projekty.

Národní park Podyjí slaví 25. narozeniny a je v hledáčku odborníků

podyjiZnojmo, 22. listopadu 2016 – Stovka odborníků z oblasti přírodních i společenských věd ve Znojmě na konferenci „Národní park Podyjí – 25 let očima vědy“ představila 22. listopadu výsledky svých bádání. Zároveň odborníci zhodnotili čtvrtstoletí existence národního parku a kvalitu péče o toto chráněné území. Konferenci zahájil ministr životního prostředí Richard Brabec. Desítka organizací a obcí také podepíše memorandum o přípravě Podyjské oblasti tmavé oblohy. Bude to jeden z prvních kroků k jejímu vyhlášení.

Na zámku ve Slavkově vás čekají speciální vánoční prohlídky

zima zamek slavkov u brna snihSlavkov, 16. listopadu 2016 - Historie Vánoc, adventní výzdoba, představení tradic i soutěž o nejkrásnější dětský stromeček. Nejen tak bude vypadat novinka na zámku – speciální vánoční prohlídková trasa. Advent na zámku začíná už ve čtvrtek 17. listopadu a končí 11. prosince. Vernisáž se uskuteční ve středu 16. listopadu od 16:00.

Máte kotel na tuhá paliva? Do konce roku jej musíte nechat zkontrolovat!

kotel kotlikove dotaceBrno, 16. listopadu 2016 - Každý provozovatel kotle na tuhá paliva musí do konce roku zajistit jeho kontrolu odborníkem. Protokol o kontrole kotle si totiž může vyžádat příslušný obecní úřad. Kontrolu provádí autorizovaná osoba – kontrolor kotlů vyškolená výrobcem, nebo dodavatelem kotle a její cena se bude pohybovat v rozmezí cca 800 až 1 500 Kč. V případě, že domácnost nebude moci protokol o kontrole kotle předložit, hrozí jí vysoká pokuta.

Moravští vinaři přivážejí z Hong Kongu 20 medailí

Vino lahev soudek zatisiBrno, 16. listopadu 2016 - Moravští a čeští vinaři přivážejí celkem 20 medailí ze soutěže Hong Kong International Wine & Spirit Competition. V konkurenci vín z celého světa v tvrdém asijském prostředí získali 7 stříbrných a 13 bronzových medailí. Výrazně se na soutěži dařilo našim šumivým vínům, která získala celkem 6 medailí (2 stříbrné a 4 bronzové).

Polovina Čechů má problém s nečekanými výdaji

penezenka dlane dluhBrno, 15. listopadu 2016 – Jen zhruba každý desátý Čech (12 %) je v natolik dobré finanční situaci, že si může dovolit spoření. O málo více než polovina (51 %) obyvatel České republiky má sice dostatek peněz pro běžné hospodaření, ale větší výdaje jim způsobují problémy. Tato i další zajímavá fakta odhalil exkluzivní průzkum společnosti Millward Brown pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků.

Vyhrajte 6 vstupenek na Romea a Julii v podání Royal Russian Balletu!

romeo a julie soutez listky 2Brno, 15. listopadu 2016 - S portálem ListyJM.cz a pořadatelskou agenturou JVS Group máte jedinečnou šanci vyhrát vstupenky na unikátní balet Romeo a Julie v podání Ruského královského baletu. Balet Romeo a Julie, složený na motivy slavné divadelní hry Williama Shakespeara, je nejznámějším baletem jednoho z největších ruských skladatelů počátku 20. století - Sergeje Prokofjeva a jeho hudební pojetí patří k vrcholům baletní tvorby.

Strana 9 z 510

Šalina - řádková inzerce