Ocean48

Aktualizováno: Friday, 26. May 10:38

Umístění: Hlavní stránka

Vyhrajte vstupenky na komedii Zabiják Joe v Divadle Bolka Polívky!

zabijak joe divadlo bolka polivkyBrno, 4. října 2016 - Tarantinovská komedie, která vás bude překvapovat od začátku do konce! Kultovní love story z pera jednoho z nejvýznamnějších současných amerických dramatiků Tracyho Lettse Zabiják Joe je černá komedie o jedné velmi svérázné rodince a ještě svéráznějším způsobu, jak zatočit s dluhy. V hlavních rolích se představí populární Marek Taclík, Ivana Jirešová, Igor Chmela, Ivan Lupták a Anna Fialová.

Moravští vinaři přivezli 8 zlatých a 11 stříbrných medailí z MUNDUS vini

bile vino sklenice zatisi lahevBrno, 3. října 2016 - Jedna z nejpřísněji hodnotících světových vinařských soutěží MUNDUS vini ocenila moravské vinaře 8 zlatými a 11 stříbrnými medailemi. Účast vín z České republiky finančně podpořil Vinařský fond a organizačně ji zajistilo Národní vinařské centrum. Více než 4300 vín z 38 zemí světa hodnotilo v německém Neustadtu 150 odborníků z oboru vinařství.

V Nemoticích vyrostlo multifunkční hřiště pro místní i chataře

nemotice hriste nadace cezNemotice, 3. října 2016 - Svátek svatého Václava oslavili v jihomoravských Nemoticích otevřením nového sportoviště, které poslouží místním občanům všech věkových kategorií i lidem z okolních obcí a chatařům. Náročnou výstavbu multifunkční plochy podpořila Nadace ČEZ 800tisícovým příspěvkem. Téměř tisíc metrů čtverečních velké sportoviště nabídne na svém umělém povrchu příležitost zahrát si zejména kolektivní míčové hry.

Hasičští záchranáři získali moderní zásahovou techniku

hasici technika hasekBrno, 27. září 2016 - Předseda vlády Bohuslav Sobotka a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se v pondělí 26. září zúčastnili ve Školním výcvikovém zařízení v Brně-Líšni slavnostního předání nové hasičské techniky. Jihomoravský kraj chce nákupem dvou nových vozů ocenit práci jednotek Hasičského záchranného sboru ČR – konkrétně Záchranného útvaru Hlučín, který před dvěma lety po celý měsíc intenzivně zasahoval při sesuvech půdy v Dolních Věstonicích, Strachotíně a Bulharech.

Tišnovská nemocnice získala nové sanitky i vybavení

lekari operace nemocniceTišnov, 27. září 2016 - O tři nové vozy a moderní zdravotnickou techniku - vše za více než sedm milionů korun - posiluje v těchto dnech Jihomoravský kraj vybavení tišnovské nemocnice. Dva špičkově vybavené sanitní vozy za celkem 2,06 milionu korun, které nahradily dvojici vyřazovaných sanitek, doplňuje také nový úsporný automobil na svoz biologického materiálu. Od tohoto měsíce slouží potřebám pacientů také nová zdravotnická technika, která byla zakoupena z prostředků poskytnutých Jihomoravským krajem. Mimo jiné se jedná o komplexní vybavení pro vodoléčbu, a to včetně parafinových zábalů, vířivých lázní horních i dolních končetin, vířivé perličkové lázně a celotělové podvodní masáže.

V centru Ivančic vyrostl zábavný svět nejen pro děti

hriste deti ivanciceIvančice, 27. září 2016 - Dlouhodobý projekt na rekonstrukci vnitrobloku u Palackého náměstí v jihomoravských Ivančicích vyvrcholil v sobotu 24. září otevřením „Dětského světa ve středu města“. Ten nabízí všem věkovým skupinám obyvatel města vhodný prostor pro jejich relaxaci i herní vyžití, společná setkávání a veřejné akce pod širým nebem. Ivančice v jeho dokončení podpořila Nadace ČEZ částkou 400 tisíc korun.

Moravští vinaři získali přes 250 medailí na největší světové soutěži vín

vino vinari videnVídeň, 27. září 2016 - Největší světová soutěž vín, AWC Vienna přinesla moravským vinařům 60 zlatých, což je více než dvojnásobek už tak úspěšného loňskému ročníku. Stříbrných medailí obdrželi 191 a 55 vín získalo ocenění dobré kvality („Seal of Approval“). Mezi nejúspěšnější patří Vinselekt Michlovský, kam putuje vedle 19 stříbrných a 7 ocenění kvality dokonce 10 zlatých medailí. Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

Festival v Mikulově představí židovskou kulturu a dějiny

zidovska kulturaMikulov, 21. září 2016 - Devátý ročník festivalu Dny židovské kultury připomene dějiny hebrejského obyvatelstva v Mikulově, jejich osudy i rozmanitost kultury a gastronomie či život v současném Izraeli. Festival se na různých místech v Mikulově uskuteční ve dnech 23.–25. září. Návštěvníci se mohou těšit na divadlo, besedy, koncerty, ochutnávku židovských pokrmů, na taneční vystoupení či prohlídku židovských památek.

Letohrádek Mitrovských zaplnily stavebnice a kostičky

lego kosticky skladacky letohradek mitrovskychBrno, 20. září 2016 - Až do 27. listopadu potrvá v Letohrádku Mitrovských jedinečná výstava, která představí návštěvníkům převážně české (potažmo historické rakouské a německé) stavebnice z období od poloviny 19. století, přes dobu mezi světovými válkami, období socialismu až po současnost zastoupenou snad nejoblíbenější a nejrozšířenější stavebnicí všech dob – stavebnicí Lego.

Lidé opět mohou žádat o dotace na nové kotle, kraj uvolní 40 milionů Kč

kotel kotlikove dotaceBrno, 20. září 2016 - Dalších čtyřicet milionů korun na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním. Jihomoravský kraj po první, velmi úspěšné výzvě, startuje druhé kolo přijímání žádostí. Lidé mohou žádat o dotaci na výměnu stávajícího kotle na pevná paliva s ručním přikládáním za nový zdroj, tím může být tepelné čerpadlo, kotel na pevná paliva či plynový kondenzační kotel. Všechny podrobnosti budou zveřejněny na webových stránkách Jihomoravského kraje.

Strana 9 z 506

Salon vín České republiky 2017