Umístění: Hlavní stránka

Kraj pomůže znevýhodněným územím, odpoří bydlení i podnikání

penize dotace koruny czkBrno, 31. srpna 2023 - Nový dotační program „Podpora bydlení a podnikání na vybraných rozvojově znevýhodněných územích Jihomoravského kraje 2023–2024“ vznikl jako konkrétní reakce na analýzu hospodářsky znevýhodněných území, kterou si nechal kraj vypracovat v minulém roce. Žadatelé o dotaci mohou podávat žádosti během října 2023, kraj na dotační program uvolnil 10 milionů korun.

Na stavbu vodovodů a kanalizací vyčlenil kraj dalších 10,5 milionu korun

vodovod a kanalizaceBrno, 30. srpna 2023 - S pomocí dotačního programu v oblasti vodního hospodářství mohou obce rozšiřovat vodovodní sítě, budovat kanalizace nebo třeba čistit odpadní vody. Na svém posledním zasedání krajští radní rozhodli o navýšení finančních prostředků do tohoto programu o více než 10,5 milionu korun. Pro rok 2023 počítal dotační program se schválenou částkou 92 milionů korun pro obce, svazky obcí a zájmová sdružení obcí a svazků obcí. Prostřednictvím dotace mohou žadatelé dosáhnout podle typu konkrétního programu na podporu až 10 milionů korun.

Oprava hodonínského S-centra pro 120 klientů bude hotová za dva roky

S-Centrum hodonin zdroj jmkHodonín, 30. srpna 2023 - Nové, moderní zázemí a vybavení, bezbariérové prostředí a potřebné sociální služby přinese připravovaná oprava hodonínského S-centra. Zlepší se především celková bezpečnost objektu tak, aby splňoval současné evakuační standardy, sníží se výrazně náklady na provoz. Domov v S-centru najde více než stovka seniorů. Ničivé tornádo poškodilo budovu domova pro seniory v červnu 2021. Rekonstrukci S-centra představil hejtman Jan Grolich společně s radními Janou Leitnerovu a Vladimírem Šmerdou a architekty ve středu 30. srpna v Hodoníně na pracovním jednání se starosty a řediteli krajských sociálních příspěvkových organizací.

S udržováním veřejného pořádku ve Znojmě pomohou asistenti prevence kriminality

policista psovodZnojmo, 28. srpna 2023 - S udržováním veřejného pořádku a zvýšením bezpečnosti ve Znojmě pomohou asistenti prevence kriminality. Práci městské policie posílí v ideálním případě až tři asistenti. „Pomohou nám hlavně s dohledem nad problémovými lokalitami. Jejich role však není nahradit strážníky, jejich hlavním úkolem je předcházet protiprávnímu jednání,“ shrnul poslání asistentů prevence kriminality Petr Peřinka, který je v současnosti pověřený plněním některých úkolů při řízení znojemských strážníků. Asistenti budou pracovat pod vedením příslušníků městské policie.

Skupina EFG zvyšuje kapacitu vyškovské bioplynky za účelem výroby biometanu

EFG Vyškov BPS schemaVyškov, 28. srpna 2023 – Společnost Energy financial group (EFG) v srpnu zahájila plánovaný proces rozšíření a modernizace bioplynové stanice EFG Vyškov BPS. Za účelem navýšení kapacity zpracování odpadu a optimalizace provozu nové výrobny biometanu investuje skupina 200 milionů korun. Nově by kapacita stanice měla pojmout 30 tisíc tun biologicky rozložitelného odpadu ročně, a to už začátkem příštího roku, kdy je v plánu i spuštění výroby zeleného plynu.

Vlakové linky S4 a STŘED získají nové vlaky, mezitím je obslouží České dráhy

zeleznice tratBrno, 28. srpna 2023 - Krajští radní rozhodli o výběru provozovatele v regionální železniční osobní dopravě na linkách S4 a souboru STŘED. Přepravu cestujících od změny jízdních řádů v prosinci 2024 budou v následujících letech zabezpečovat České dráhy se stávajícím vozovým parkem. V rámci tržní konzultace nabídly České dráhy významně cenově výhodnější variantu, a proto byly upřednostněny před dalšími zájemci. Ročně kraj za provoz těchto linek zaplatí přibližně půl miliardy korun. Smlouva bude uzavřena na dobu deseti let, avšak s možností dřívějšího ukončení, a to z důvodu plánovaného přechodu na hybridní vozidla.

Na absolventy ekonomických univerzit čeká za zajímavé diplomky 60 tisíc Kč

Cena Atlas Copco Services 2022 vitezoveBrno, 22. srpna 2023 - Motivovat a odměnit úspěšné absolventy a absolventky ekonomických oborů za kvalitní diplomové práce, poskytnout zpětnou vazbu nejen jim, ale i jejich školitelům či vyzdvihnout netradičně uchopená ekonomická témata, týkající se klidně i ekologie nebo kyberzločinnosti. I takové jsou cíle již pátého ročníku tradiční soutěže Cena Atlas Copco Services, která letos opět hledá zajímavé diplomové práce, vzniklé na tuzemských univerzitách.

Ve Vískách otevřou první bezobslužnou obecní prodejnu v Jihomoravském kraji

nakupni kosik obchodVísky, 22. srpna 2023 - Bezobslužný obecní obchod Vísky nahradí původní jediný obchod s potravinami. JEDNOTA, spotřební družstvo Boskovice, ukončila jeho provoz k 31. prosinci 2022. Jedná se o pilotní projekt, kdy první rok bude obec vyhodnocovat přínos bezobslužného prodeje pro zvýšení tržby a využití obchodu. Podklady budou sloužit pro znovuotevření malých vesnických obchůdků v Jihomoravském kraji. Prodejnu využívají obyvatelé obcí Vísky, Míchov a Podolí, zásobuje také základní a mateřskou školu.

Ve vyškovské nemocnici vznikne Centrum přirozeného porodu

tehotna zena dite porodVyškov, 16. srpna 2023 - Nemocnici Vyškov čeká rozšíření porodnice. Ve stávajících gynekologických ambulancích včetně souvisejících prostor vznikne Centrum přirozeného porodu. V rámci plánované akce se zvýší i standard vybavení lůžkové části a počítá se i s novým zázemím pro ambulantní část oddělení. Rozhodla o tom Rada Jihomoravského kraje na svém jednání ve středu 16. srpna.

Hodonínská střední škola získá novou moderní budovu dílen pro výcvik tesařů a truhlářů

truhlar tesar stredni skola ucenHodonín, 16. srpna 2023 - V prostorách Integrované střední školy Hodonín vyroste nová moderní budova dílen odborného výcviku. Zadávací řízení na novostavbu za 93 milionů korun včetně DPH schválili radní na svém jednání ve středu 16. srpna. Kraj obdržel na jaře letošního roku stavební povolení na stavbu dílen, v červenci následovalo vyjádření Ministerstva pro místní rozvoj a úřad tak nyní mohl po přípravě zadávací dokumentace konečně zahájit zadávací řízení.

Strana 8 z 629