Ocean48

Aktualizováno: Friday, 26. May 10:38

Umístění: Hlavní stránka

BILLA otevřela v Mikulově dobíjecí stanici pro elektromobily i elektrokola

billa mikulov elektromobilMikulov, 25. října 2016 - Zákazníci supermarketů BILLA mají možnost dobít si svá elektrická kola a elektromobily také v Mikulově. Po otevření první stanice na dobíjení v Říčanech u Prahy si BILLA vybrala právě Mikulov, coby důležitou dopravní tepnu a místo křížení cyklostezek.

Dobročinné projekty na Znojemsku mohou opět bojovat o podporu

grant Znojmo, 25. října - Sportovní sdružení, kulturní spolky, ochránci přírody nebo lidé v nouzi – ti všichni se letos již počtvrté mohou ucházet o jednorázovou finanční podporu Adfors Grant v celkové výši 250 tisíc korun. Žadatelé musí být z okresu Znojmo, kde sídlí jeden z výrobních závodů vyhlašovatele projektu, společnosti Saint-Gobain Adfors CZ, nebo sousedního Moravského Krumlova.

Archeopark Pavlov získal prestižní titul Stavba roku

archeopark pavlov interierPavlov, 18. října 2016 - Archeopark Pavlov získal titul Stavba roku. Titul udělila odborná porota Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství. Jedná se o nejprestižnější ocenění od profesionálů v oboru. „Úspěch v tak prestižní soutěži jako je Stavba roku je pro nás obrovským zadostiučiněním. Aby mohlo muzeum v této podobě vzniknout, muselo udělat mnoho lidí obrovský kus práce. A těší mě, že výsledek této spolupráce oceňují nejen tuzemští a zahraniční odborníci, ale zejména ti, pro koho je projekt určen - návštěvníci. Jejich zájem předčil naše očekávání – jen za letošní zkrácenou sezónu jich do expozice zavítalo přes 30 tisíc,“ zhodnotil ředitel Regionálního muzea v Mikulově Petr Kubín.

Vinaře při sklizni brzdí deštivé počasí, hrozny však zůstávají zdravé

vino hrozen sklizen ruka modreVelké Bílovice, 18. října 2016 - Sklizeň hroznů letos na Moravě přibrzdí deště. Ve skvělé formě už dorazily ke zpracování odrůdy Müller Thurgau, Rulandské šedé nebo Modrý Portugal. Zatímco však v září získali vinaři náskok díky teplému počasí, kdy hrozny rychleji dozrávaly a práce jim šla od ruky, mokro na začátku října jejich činnost zase přibrzdilo. Někde se proto bude sklízet ještě dalších čtrnáct dní.

Český a slovinský ministr zemědělství jednali v Židlochovicích

traktor pole orbaŽidlochovice, 18. října 2016 - O podobě Společné zemědělské politiky po roce 2020, situaci na trhu s mlékem, vepřovým masem a vejci a prostorových informačních systémech v zemědělství hovořili na zámku v Židlochovicích ministr zemědělství Marian Jurečka a jeho slovinský protějšek Dejan Židan. Věnovali se také sociálnímu zemědělství.

Vyhrajte 8 vstupenek do Mahenova divadla!

Jak jsem se ztratilBrno, 11. října 2016 - Portál ListyJM.cz připravil pro své čtenáře ve spolupráci s Národním divadlem Brno soutěž! Tentokrát jsou ve hře lístky na listopadové představení. Vyhrát můžete vstupenky na činohru Jak jsem se ztratil do Mahenova divadla. Nic není nemožné! Zvlášť, jste-li dítko školou povinné a ztratíte se tatínkovi ve městě plném shonu. A ke všemu na Štědrý den! Fantazie běží na plné obrátky a za každým rohem číhá neuvěřitelné dobrodružství.

Topná sezóna začíná. Co je třeba nutně zajistit?

kotel kotlikove dotaceBrno, 11. října 2016 - S dobře fungujícím a vyladěným topením můžete během zimy ušetřit nezanedbatelnou částku na energiích a můžete klidně spát. Konec léta nebo začátek podzimu je tedy nejvhodnější dobou pro údržbu otopného systému. Co vše je třeba začátkem topné sezóny zkontrolovat a zajistit?

Ve Snovídkách zrekonstruovali 20 let nepoužívané hřiště

SNOVIDKY nove otevrene hristeSnovídky, 11. října 2016 - Jihomoravská obec Snovídky otevřela koncem září své nově zrekonstruované sportovní hřiště. Plocha po náročné rekonstrukci za 800 tisíc korun, s jejímž financováním obci nedaleko Vyškova pomohla Nadace ČEZ, vytvořila v centru Snovídek multifunkční prostor pro sportování místních občanů, především dětí a mládeže.

Do otevření Svatomartinských vín zbývá poslední měsíc

svatomartinske vino 2014 krystof turekBrno, 11. října 2016 - Přesně za měsíc se s charakteristickým zvukem začnou po celé zemi otevírat první láhve Svatomartinských vín. I přes tři jarní mrazivé dny, které se podepsaly na letošní úrodě, nás čeká velmi zajímavý ročník. Poprvé jej budeme moci ochutnat tradičně 11. 11. 2016. Letošní svátek všech milovníků vína připadne na pátek, což dává možnost strávit příjemný prodloužený víkend se Svatomartinským na náměstí, v restauracích, vinárnách či jinde.

Teplárny Brno zahájily zahájily topnou sezónu

topeni regulacni hlavice teplarny brno ceny teplaBrno, 4. října 2016 - Teplárny Brno zahájily topnou sezónu, radiátory v brněnských domácnostech se rozehřály v pondělí 3. října. Ve srovnání s minulou sezónou začaly teplárny topit zhruba o týden později – vloni poslaly první dodávky tepla ke svým odběratelům 25. září. Pro zajímavost, před pěti lety se však začalo topit díky mimořádně teplému počasí až 10. října 2011.

Strana 8 z 506

Salon vín České republiky 2017