Umístění: Hlavní stránka

Brno a Jihomoravský kraj bodují na EXPO v Dubaji expozicí spojující vesmír a nanosvět

brno expo dubajBrno, 22. března 2022 - Multimediální modul MICRO & MACRO v českém pavilonu na světové výstavě EXPO v Dubaji vystřídal předchozí rotační expozici připomínající 200. výročí narození zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela. Brňané navíc mohou do konce března navštívit speciální zmenšenou verzi exponátu ve foyer brněnské hvězdárny na Kraví hoře nebo otestovat své znalosti v online micro macro kvízu.

V Újezdě u Brna začíná stavba multifunkční sportovní haly

multifunkcni hala ujezd u brnaBrno, 22. března 2022 – Stavba multifunkční sportovní haly je v Újezdě u Brna připravována již více než dva roky. Potřeba této stavby vznikla zejména na základě požadavku místních sportovců, a to především oddílu házené při Tělovýchovné jednotě Sokol, která je v místě tradičním sportem a v roce 2019 zaznamenala významné sportovní úspěchy.

Břeclav modernizuje školní hřiště a zpřístupní je veřejnosti

breclav skolni hristeBřeclav, 22. března 2022 – Břeclav modernizuje školní hřiště a zpřístupní je veřejnosti. Investice v řádech desítek milionů korun do oprav hřišť u břeclavských základních škol se promítne i do života veřejnosti. Rekonstrukce hřišť ve všech městských částech zlepší přístup veřejnosti k moderním sportovištím. „Je pro nás důležité, aby se na zrekonstruovaná sportoviště dostala také veřejnost. Vedení města se snaží, aby v každé městské části vzniklo nové nebo zmodernizované sportoviště, kam mohou odpoledne zajít všichni, kteří o to stojí,“ vysvětluje přístup vedení města místostarosta Břeclavi Richard Zemánek.

Naučná stezka u Sloupsko-šošůvských jeskyní v Moravském krasu se dočkala obnovy

sloupsko sosuvske jeskyneSloup, 10. března 2022 – Naučná stezka u Sloupsko-šošůvských jeskyní v Moravském krasu, která vede od jeskyně Kůlna k parkovišti, se v těchto dnech dočkala obnovy. Návštěvníkům už řadu let zpestřuje cestu od východu z jeskyní po skončení prohlídky zpět k autům a zájemcům doplňuje předchozí výklad průvodců. Kromě prvního panelu u Kůlny, který se dočkal renovace již dříve, ale už byl technický stav ostatních tabulí působením slunce i povětrnostních vlivů poněkud za zenitem.

Krajské dožínky bude letos hostit Vyškov

dozinky klasBrno, 10. března 2022 - V letošním roce ožije krajskými dožínkami Vyškov. Již tradiční oslavy zakončení sklizně se zde uskuteční v neděli 28. srpna. „Nebude chybět tradiční průvod městem, ukázky zemědělských produktů, kulinářských pochutin, předvede se zemědělská technika, a to i historická. Vše doprovodí folklorní program. V rámci krajských dožínek také oceníme producenty regionálních potravin letošního ročníku soutěží Regionální potravina Jihomoravského kraje a Zlatá Chuť jižní Moravy. Uskutečnění celé akce kraj podpoří 1 milionem korun. Všechny vás zveme, poznamenejte si do svého kalendáře,“ uvedl náměstek hejtmana Jan Zámečník.

Jihomoravští záchranáři obdrží speciální vozidlo pro přepravu nadměrných pacientů

sanitka auto zzsBrno, 10. března 2022 - Zdravotnická záchranná služba kraje obdrží speciální vozidlo určené mimo jiné pro přepravu nadměrných pacientů. Rozhodli o tom krajští radní. „Pořízení záchranného vozu pro pacienty s vysoce nakažlivou nemocí a pacienty se závažnou obezitou přijde na 6 milionů korun včetně DPH. Toto speciální vozidlo doplní jediné stávající záchranné auto uvedeného typu, které nyní funguje pro celý region jižní Moravy,“ říká krajský radní pro oblast investic Vladimír Šmerda. „Nový vůz mimo jiné zajistí také připravenost zdravotnické záchranné služby kraje v případě krizových a mimořádných událostí typu pandemie covid-19,“ dodává radní Šmerda.

Kraj mění systém ubytování uprchlíků

kraj jmk ukrajina uprchliciBrno, 10. března 2022 - Jihomoravský kraj naplnil kapacitu ubytování uprchlíků z Ukrajiny v hotelech a penzionech. Musí také reagovat na vládou nastavený příspěvek na uprchlíka, který bude činit 180 korun na dospělého a 90 korun na dítě do 10 let, a přistoupí tak ke změně ubytování uprchlíků. Konstatoval to ve čtvrtek 10. března na brněnském výstavišti hejtman Jan Grolich.

Dobrovolníci ze Znojma již potřetí pomohou s úklidem nepořádku a černých skládek

znojmo dobrovolnici uklid mesta prirody zdrave mestoZnojmo, 8. března 2022 - Zdravé město Znojmo v letošním roce opět uspořádá dobrovolnickou úklidovou akci Ukliďme Znojmo. Úklid proběhne v neděli 20. března od 10:00 hodin v okolí znojemského letiště. „Cílem naší akce je upozornit na nepořádek a černé skládky, které kvůli několika nepořádným občanům v okolí znojemského letiště vznikají. Pokud se nebudeme k našemu okolí chovat ohleduplně, budeme zbytečně vyhazovat milióny za úklid, nebo se topit v odpadcích. Budeme rádi, pokud se občané přijdou seznámit se situací takříkajíc na vlastní oči,“ zve starosta města Znojma Jakub Malačka.

Ukrajinští běženci budou mít dopravu prostřednictvím IDS JMK zdarma

doprava bus ridic ids jmk ukrajinci zdarmaBrno, 8. března 2022 - Bezplatná doprava ve všech spojích a zónách – uprchlíci z válkou zmítané Ukrajiny mohou využívat zdarma Integrovaný dopravní systém kraje Jihomoravského kraje (IDS JMK). Rozhodli o tom na svém pondělním mimořádném jednání krajští radní. Jak uvedl hejtman Jan Grolich, kraj chce co nejvíce usnadnit situaci lidem, kteří z válečné oblasti často prchali bez jakýchkoli prostředků.

Silnice z Adamova na Bílovice je v havarijním stavu, musí být uzavřena

silnice uzavrenaBrno, 8. března 2022 - Správa železnic od minulého roku realizuje stavbu „Brno-Maloměřice St. 6 – Adamov, BC“, veškerá železniční doprava je tak zcela vyloučena a je zajištěna náhradní autobusovou přepravou z Brna od železniční stanice Brno Lesná po železniční stanici Adamov. Veškerá doprava včetně staveništní, tedy těžké techniky, se tak pohybuje po silnici II/374.

Strana 7 z 597