Umístění: Hlavní stránka

Předplatní jízdenky ve Znojmě budou od prosince už jen elektronické

znojmo karta autobusZnojmo, 27. listopadu 2023 - Od 1. prosince 2023 bude platit v MAD ve Znojmě novinka u předplatních jízdenek. Nově si cestující při koupi roční a čtvrtletní předplatní jízdenky nevyzvednou papírový lístek, ale předplatní jízdenku budou mít jen v elektronické verzi, a to buď na stávajících nosičích (bankovní a anonymní bankovní karta, klíčenka, nálepka, mobil nebo hodinky), nebo na novince, kterou je dopravní karta. Novinka bude platit v celém kraji. Elektronické předplatní jízdenky jsou oproti papírovým cenově výhodnější o 10 %.

Nově vzniklá Jihomoravská zdravotní bude pomáhat s provozem všem krajským nemocnicím

nemocnice operacni salBrno, 27. listopadu 2023 - Společnost Thermal Pasohlávky se mění na Jihomoravskou zdravotní a.s. Kromě změny názvu jí přibudou i nové úkoly a stává se tak servisní organizací pro krajem zřizované nemocnice. Odhlasovali to radní na své schůzi 22. listopadu 2023. "Jde nám o to, abychom byli schopni krajské zdravotnictví řídit jako jeden celek. Nová servisní organizace má za cíl sjednotit postupy v nemocnicích zřizovaných krajem, abychom mohli zajistit kvalitní a dostupnou péči i v jiných částech kraje, než je Brno, kde fungují silné fakultní nemocnice,“ uvádí hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Rada JMK schválila návrh rozpočtu na rok 2024, do krajských silnic jde nejvíce peněz v historii

penize czk webBrno, 27. listopadu 2023 - Příjmy 37,356 miliardy a výdaje 37,989 miliardy korun – rada kraje na svém posledním jednání odsouhlasila návrh krajského rozpočtu na příští rok. Radní v návrhu uvolnili historicky nejvyšší částku do krajských silnic. Krajské zastupitelstvo bude schvalovat rozpočet na svém zasedání 14. prosince 2023.

Absolventi i pedagogové získali ocenění za zajímavé ekonomické diplomky

Vitezni studenti generalni reditele Cena Atlas Copco Services 2023Brno, 24. listopadu 2023 - Bylo by v budoucnu možné použít vysoce volatilní kryptoměny jako zástavu při běžném obchodování na kapitálových trzích? Jak vylepšit, zautomatizovat a zefektivnit tvorbu firemních reportů? Či jaké dopady bude mít na českou ekonomiku odklon od automobilů na fosilní paliva a přechod na elektromobily? Právě taková jsou témata vítězných diplomových prací, které uspěly v pátém ročníku soutěže Cena Atlas Copco Services 2023.

Novostavbu dílen odborného výcviku pro hodonínskou školu kraj vysoutěžil levněji

dilna tesar truhlarHodonín, 24. listopadu 2023 - Nové dílny odborného výcviku získá krajem zřizovaná Integrovaná střední škola Hodonín. Rada kraje ve středu 22. listopadu 2023 rozhodla o výběru dodavatele a uzavření smlouvy na podlimitní veřejnou zakázku „Novostavba dílen Integrované střední školy v Hodoníně“. Jejich výstavbu zajistí brněnská společnost UNISTAV CONSTRUCTION.

Ve Veselí nad Moravou vzniká Dům přírody Bílých Karpat

karpaty bileBrno, 24. listopadu 2023 - Jihomoravský kraj navýší svoji podporu na vybudování Domu přírody Bílých Karpat, který bude v příštím roce na jaře otevřen ve Veselí Nad Moravou. Ve středu 22. listopadu 2023 o tom rozhodli krajští radní.

Letošní bitva u Slavkova bude největší od roku 2015

bitva u slavkovaBrno 24. listopadu 2023 (PROTEXT) - Blíží se 2. prosinec, výroční den bitvy tří císařů u Slavkova. Letos kromě jiného v atmosféře očekávání, které v různých ohledech a různým způsobem, vzbuzuje nový film režiséra Ridley Scotta. Ten bude mít premiéru deset dnů před vzpomínkovou akcí Austerlitz 2023. Co letos na tradičním bojišti pod Santonem u Tvarožné uvidíte, a co tam neuvidíte?

180 mrtvých. Hodonín uctil památku obětí spojeneckého bombardování před 79 lety

hodonin bombardovaniHodonín, 21. listopadu 2023 - Položením květin u pamětní desky na budově radnice a minutou ticha ve 12.25, tedy v čase kdy 20. listopadu před 79 lety dopadla na Hodonín první letecká bomba, představitelé města vzpomněli na tragické chvíle při bombardování města a uctili jeho oběti. Při leteckém náletu spojeneckých letadel na hodonínské nádraží tehdy během sedmi minut dopadlo na město více jak 450 bomb. O život přišlo na 180 osob, bez přístřeší zůstaly asi tři tisíce lidí a 1035 domů bylo poškozeno. Tragickou událost a osudy obětí připomíná pamětní deska na budově radnice.

Mikuláš s čerty přijde i do jeskyní ve Výpustku

cert jeskyne krasBlansko, 21. listopadu 2023 – V peklo s čerty se na začátku letošního prosince změní hned tři zpřístupněné jeskyně v Česku – Koněpruské v Českém krasu na Berounsku, Výpustek ve Křtinském údolí v Moravském krasu a nově i Mladečské jeskyně u Litovle na Olomoucku.

Čebín podal žádost o dotaci 26 milionů Kč na nový sportovní areál

penizce dotaceČebín, 21. listopadu 2023 - Na začátku listopadu byla v obci Čebín finalizována a podána žádost o dotaci z Národní sportovní agentury na realizaci projektu sportovního areálu. Tento ambiciózní plán počítá s výstavbou úplně nového multifunkčního sportovního areálu na místě stávajícího škvárového hřiště. Náklady na stavbu se odhadují na 38 milionů, přičemž dotace by mohla pokrýt 26 milionů korun.

Strana 7 z 635