Ocean48

Aktualizováno: Friday, 26. May 10:38

Umístění: Hlavní stránka

Dětské hřiště u rodinného centra ve Velaticích je opět bezpečné

velatice hriste pro deti nadace cezVelatice, 8. listopadu 2016 - Jihomoravské Velatice otevřely o víkendu zrekonstruované hřiště pro děti. Hrací plocha u místního rodinného centra a v těsné blízkosti mateřské školy, jejíž technický stav v poslední době nevyhovoval certifikačním podmínkám, opět nabízí dětem z Velatic a okolí oblíbené atrakce pro trávení jejich volného času. Malé obci pomohla s realizací projektu Nadace ČEZ příspěvkem v hodnotě 300 tisíc korun.

Boleradické divadlo nabídne Divou Báru i Shakespeara

divadlo masky shakespeareBoleradice, 2. listopadu 2016 - V jediném kamenném divadle na Břeclavsku s pravidelným programem se před vánocemi dveře netrhnou. Boleradičtí ochotníci připravili bohatý program. „Už pár let uvádíme pravidelně na podzim dopolední pohádky pro školy. Letos přiveze v druhém listopadovém týdnu Hravé divadlo z Brna pohádkový příběh Nosáčkova dobrodružství. Zájem o tato představení bývá veliký a školy z okolí rády využívají toho, že je jim naše divadlo mnohem blíže než třeba brněnská“, uvádí člen divadelního spolku a herec Jan Koráb.

Vinařství Mutěnice a Neoklas jsou největším dodavatelem Svatomartinského

vino hrozen sklizen ruka modreBrno, 2. listopadu 2016 - Rekordní objem skoro půl milionu lahví dodají v těchto dnech do největších obchodních řetězců v Čechách a na Moravě Vinařství Mutěnice a vinařství Neoklas se značkami Sovín a Augustiniánský sklep. Stanou se tak největším producentem Svatomartinského vína na českém trhu. Do obchodů Lidl, Albert, Tesco, Kaufland nebo Globus poputuje 160 000 lahví z vinařství Neoklas a 311 000 lahví z Vinařství Mutěnice. Podle vinařů se letos mohou milovníci mladého Svatomartinského vína těšit na jeden z nejlepších ročníků za poslední léta.

Moravský Krumlov nemá pietní místo. To se má změnit

krystof turek Pieta-vaclav-havel-brno-03Moravský Krumlov, 2. listopadu 2016 - U příležitosti státních svátků se lidé setkávají na pietních místech a u pomníků, aby si připomněli dějiny českého národa a uctili památku padlých či umučených. Moravský Krumlov žádné pietní místo nemá. To chce však vedení radnice změnit. Podle starosty Tomáše Třetiny by mělo takové místo vzniknout v roce 2018 při stém výročí vzniku Československé republiky.

Částka ve druhé výzvě kotlíkových dotací je vyčerpaná

kotel kotlikove dotaceBrno, 2. listopadu 2016 - Čtyřicet milionů korun, které měl Jihomoravský kraj připravených na druhou výzvu tzv. kotlíkových dotací, již žadatelé vyčerpali. Registrovat elektronicky se mohli od úterních 10 hodin dopoledne, během prvních třiceti minut už úředníci zaregistrovali 300 žádostí, kolem poledne už to bylo 600 žádostí.

Soutěžte o 8 vstupenek na Kouzelný vrch v divadle Reduta

kouzelny vrch soutez divadlo brnoBrno, 1. listopadu 2016 - Portál ListyJM.cz připravil pro své čtenáře ve spolupráci s Národním divadlem Brno soutěž! Tentokrát jsou ve hře lístky na prosincové představení. Vyhrát můžete vstupenky na činohru Kouzelný vrch do divadla Reduta. Jde o divadelní adaptaci slavného románu německého „epického čaroděje“ a nositele Nobelovy ceny za literaturu Thomase Manna z pera a v režii Barbary Herz.

Cimrmani ve 3D? K vidění pouze na Špilberku!

cimrman kopecekBrno, 26. října 2016 - Výjimečná podívaná jen v několika termínech doprovodí aktuální výstavu Půlstoletí s Cimrmanem na hradě Špilberku. Promítat se tam budou unikátní fotografie, které Miroslav Kopeček pořídil v 80. letech na vystoupeních Divadla Járy Cimrmana v Brně. Snímky zachycují divadelní hry neobvyklým způsobem – jsou totiž pořízené experimentálně trojrozměrnou metodou. Poprvé se budou promítat 28. října.

Na kotel na tuhá paliva musíte mít nově revizi, jinak hrozí pokuta 20 tisíc

kotel kotlikove dotace turboBrno, 26. října 2016 - Nová povinnost čeká od konce letošního roku majitele většiny kotlů na tuhá paliva napojených na teplovodní soustavu ústředního vytápění domu. Podle platného zákona o ochraně ovzduší musí do konce každý spalovací zdroj na tuhá paliva o příkonu 10 – 300 kW napojený na radiátory projít kontrolou technického stavu a provozu (revizí). Od 1. ledna 2017 si totiž může příslušný městský úřad (ORP) vyžádat potvrzení o revizi. V případě nedodržení povinnosti čeká takového provozovatele kotle postih až do výše 20 tisíc korun. Nejpozději za dva roky je nutné revizi kotle pravidelně zopakovat.

Vyhrajte 6 vstupenek na putování po vinných sklípcích v Nechorách!

nechory vinne sklepy soutezBrno, 26. října 2016 - Portál ListyJM.cz připravil pro své čtenáře ve spolupráci se Spolkem Nechorských vinařů soutěž! Tentokrát jsou ve hře vstupenky na listopadové otevřené sklepy. Akce K Nechorám do sklepa za mladým vínem se koná v sobotu 26. 11. 2016 od 10 do 19 hodin. Stačí odpovědět na soutěžní otázku a budete zařazeni do slosování o tři dvojice vstupenek.

Obce, školy i neziskovky se mohou hlásit o granty na zelené oázy

ekologie zelene oazyBrno, 25. října 2016 - Už jen do konce října mají obce, školy, spolky a další organizace možnost žádat o finanční podporu v grantovém programu Zelené oázy, který vyhlašují Nadace Partnerství a společnost MOL Česká republika. Celkem rozdělí 1,4 milionu korun a jejich prostřednictvím chtějí podpořit lokální projekty, které do měst a obcí pomohou navrátit zeleň a vodní prvky. O granty ve výši až 140.000 Kč mohou žádat do 31. října. Všechny informace o grantovém programu jsou dostupné na webové adrese zelene-oazy.cz.

Strana 7 z 506

Salon vín České republiky 2017