Ocean48

Aktualizováno: Friday, 26. May 10:38

Umístění: Hlavní stránka

Chatařům sezóna skončila, zlodějům ovšem začíná

zlodej pacidloBrno, 6. prosince 2016 - Chatařům sezóna skončila, napilno ovšem mají zloději. Právě na přelomu roku totiž podle statistik dochází k největšímu počtu vykradení chat a chalup. Celkově již lupiči během letošního roku způsobili škody ve víkendových objektech za více než 29 milionů korun.

Kapela Zrní oslaví patnáctiny buskingem a hraním tibetsky

foto Ales Foff promo kapela zrniBrno, 6. prosince 2016 - Alternativní kapela Zrní slaví neuvěřitelných patnáct let své existence. Původně pouliční seskupení patří již léta ke špičce české klubové scény. K narozeninám si nadělili účast na projektu Hrajem tibetsky. Celoroční oslavy zakončí Česko-tibetským turné 2016, na kterém je doprovází tibetský hudebník Loten Namling. V netradiční a inspirativní kombinaci zahrají na Flédě 7. prosince.

Vyhrajte 10 vstupenek na jedinečnou výstavu o neandrtálcích!

neandrtalecBrno, 6. prosince 2016 - Dlouholeté výzkumy středního paleolitu v Evropě jednoznačně ukazují, že obraz myšlenkově omezeného neandertálce každodenně bojujícího o holý život je nesprávný a že musíme náš postoj zásadně přehodnotit. Výstava Vítejte u neandertálců v brněnském Pavilonu Anthropos pomocí nejdůležitějších nálezů, získaných především z území Moravy, představuje běžný život neandertálců i jejich fascinující schopnost přežít v drsných podmínkách pleistocenní Evropy.

V Mikulově bude slavnostní celý advent

adventni venec mikulovMikulov, 30. listopadu 2016 - Prožijte adventní čas v klidné zimní atmosféře starobylého Mikulova a vychutnejte si řadu skvěle obsazených koncertů s vánoční a duchovní tématikou. Udělejte radost malými dárky z vánočního jarmarku a vezměte své děti na pohádku, vánoční dílničky či společné čtení.

K syslům na vinici jsou přátelská i 4 vinařství v Hnanicích

sysel trava na viniciHnanice, 29. listopadu 2016 – Čtyři vinařství z Hnanic byla v pondělí 28. listopadu oceněna zlatou známkou Sysli na vinici. Tu získávají vinaři za to, že na svých vinicích vytváří vhodné prostředí pro sysla obecného. Osud tohoto dnes kriticky ohroženého druhu závisí právě na způsobu hospodaření na vinicích. Nákupem vína se zlatou známku „Sysli na vinici“ mohou lidé podpořit vinaře, kteří syslům pomáhají.

Hasiči v Rešicích získají nové auto

hasici haseni boriho lesa foto krystof turekRešice, 23. listopadu – V pátek 25. listopadu se ve 14 hodin v Rešicích před kulturním domem Adolfa Opálky uskuteční slavnostní předání nového dopravního automobilu hasičům. Farář Pavel Krč novému autu na místě požehná. „Nový automobil Ford Tranzit Combi 350 Trend bude sloužit jednotce požární ochrany obce Rešice, sboru dobrovolných hasičů a také potřebám obce. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo na nové auto získat dotace Dosud jezdili hasiči ve staré Avii, která už je na hraně své životnosti,“ popisuje starostka obce Rešice Petra Jílková a dodává, že v majetku obce mají ještě staré auto značky Robur, které bude časem svým stářím patřit mezi veterány.

Vyhrajte 4 vstupenky na komedii v Divadle Bolka Polívky!

divadlo maskyBrno, 23. listopadu 2016 - Komedie plná nezvyklých situací, gagů, dialogů a rekvizit. Přitom hlavní sdělení je vlastně plné nostalgie, romantiky a skryté nenaplněné touhy. Bolek Polívka jako věčný lovec ženských srdcí ve svém autorském představení. Právě tak by se dalo charakterizovat představení s názvem Pro dámu na balkoně. Podívat se na ně přitom můžete zcela zdarma!

Nadace Via podpoří ty, kteří chtějí rozhýbat život ve svém okolí

nadace VIA ilustracni obrazekBrno, 23. listopadu 2016 – Nadace Via spustila nový program Živá komunita na podporu lidí, kteří chtějí oživit své okolí. Skupiny aktivních lidí a malé neziskovky mohou obdržet finanční příspěvek až 100 000 korun. Součástí programu je také série vzdělávacích seminářů a propojování s dalšími lidmi, kteří vytvářejí podobné projekty.

Národní park Podyjí slaví 25. narozeniny a je v hledáčku odborníků

podyjiZnojmo, 22. listopadu 2016 – Stovka odborníků z oblasti přírodních i společenských věd ve Znojmě na konferenci „Národní park Podyjí – 25 let očima vědy“ představila 22. listopadu výsledky svých bádání. Zároveň odborníci zhodnotili čtvrtstoletí existence národního parku a kvalitu péče o toto chráněné území. Konferenci zahájil ministr životního prostředí Richard Brabec. Desítka organizací a obcí také podepíše memorandum o přípravě Podyjské oblasti tmavé oblohy. Bude to jeden z prvních kroků k jejímu vyhlášení.

Na zámku ve Slavkově vás čekají speciální vánoční prohlídky

zima zamek slavkov u brna snihSlavkov, 16. listopadu 2016 - Historie Vánoc, adventní výzdoba, představení tradic i soutěž o nejkrásnější dětský stromeček. Nejen tak bude vypadat novinka na zámku – speciální vánoční prohlídková trasa. Advent na zámku začíná už ve čtvrtek 17. listopadu a končí 11. prosince. Vernisáž se uskuteční ve středu 16. listopadu od 16:00.

Strana 5 z 506

Salon vín České republiky 2017