Umístění: Hlavní stránka

Kraj mění systém ubytování uprchlíků

kraj jmk ukrajina uprchliciBrno, 10. března 2022 - Jihomoravský kraj naplnil kapacitu ubytování uprchlíků z Ukrajiny v hotelech a penzionech. Musí také reagovat na vládou nastavený příspěvek na uprchlíka, který bude činit 180 korun na dospělého a 90 korun na dítě do 10 let, a přistoupí tak ke změně ubytování uprchlíků. Konstatoval to ve čtvrtek 10. března na brněnském výstavišti hejtman Jan Grolich.

Dobrovolníci ze Znojma již potřetí pomohou s úklidem nepořádku a černých skládek

znojmo dobrovolnici uklid mesta prirody zdrave mestoZnojmo, 8. března 2022 - Zdravé město Znojmo v letošním roce opět uspořádá dobrovolnickou úklidovou akci Ukliďme Znojmo. Úklid proběhne v neděli 20. března od 10:00 hodin v okolí znojemského letiště. „Cílem naší akce je upozornit na nepořádek a černé skládky, které kvůli několika nepořádným občanům v okolí znojemského letiště vznikají. Pokud se nebudeme k našemu okolí chovat ohleduplně, budeme zbytečně vyhazovat milióny za úklid, nebo se topit v odpadcích. Budeme rádi, pokud se občané přijdou seznámit se situací takříkajíc na vlastní oči,“ zve starosta města Znojma Jakub Malačka.

Ukrajinští běženci budou mít dopravu prostřednictvím IDS JMK zdarma

doprava bus ridic ids jmk ukrajinci zdarmaBrno, 8. března 2022 - Bezplatná doprava ve všech spojích a zónách – uprchlíci z válkou zmítané Ukrajiny mohou využívat zdarma Integrovaný dopravní systém kraje Jihomoravského kraje (IDS JMK). Rozhodli o tom na svém pondělním mimořádném jednání krajští radní. Jak uvedl hejtman Jan Grolich, kraj chce co nejvíce usnadnit situaci lidem, kteří z válečné oblasti často prchali bez jakýchkoli prostředků.

Silnice z Adamova na Bílovice je v havarijním stavu, musí být uzavřena

silnice uzavrenaBrno, 8. března 2022 - Správa železnic od minulého roku realizuje stavbu „Brno-Maloměřice St. 6 – Adamov, BC“, veškerá železniční doprava je tak zcela vyloučena a je zajištěna náhradní autobusovou přepravou z Brna od železniční stanice Brno Lesná po železniční stanici Adamov. Veškerá doprava včetně staveništní, tedy těžké techniky, se tak pohybuje po silnici II/374.

O jarních prázdninách zamiřte s dětmi do VIDA!

Expozice2017 BBrno, 2. března 2022 – Všem, kteří hledají zážitky pro celou rodinu, lze doporučit návštěvu zábavního vědeckého parku VIDA! u brněnského výstaviště. Děti i rodiče si tu hrají a přitom společně objevují, jak funguje svět kolem nás. VIDA! si užijí děti už od 2 let. Otevřeno je denně a rodinné vstupné stojí od 430 Kč.

Poptávku po hrobových místech řeší v Moravském Krumlově novým kolumbáriem

hrbitov urny kolumbariumMoravský Krumlov, 28. února 2022 – Na centrálním hřbitově v Moravském Krumlově, který se nachází v blízkosti kostela Všech svatých, vzniká nové kolumbárium. Bude disponovat kolem dvou set urnových míst. Během léta letošního roku bude kolumbárium hotové a předané do správy Službám města Moravský Krumlov, které mají ve své péči také městské hřbitovy.

Kraj rozšířil podporu rozvoje karavanových stání

karavan misto staniBrno, 28. února 2022 - O 1,75 milionu na celkových 4,25 milionu korun navýšil kraj svoji podporu na rozvoj karavanových stání v regionu. Novou podobu dotačního programu schválili krajští radní na své středeční schůzi 23. února 2022. Jak potvrdil náměstek hejtmana pro oblast kultury a cestovního ruchu František Lukl, obliba tohoto způsobu rekreace na jihu Moravy v poslední době roste, a to i s ohledem na současné „covidové období“.

Kraj poskytne až 10 milionů na humanitární pomoc Ukrajině

ukrajina vlajkaBrno, 28. února 2022 - Rada kraje na své středeční mimořádné schůzi dne 25. února ostře odsoudila vojenský vpád Ruska na Ukrajinu a vyjádřila jí plnou solidaritu. Jak konstatoval hejtman Jan Grolich, kraj je plně připraven ke spolupráci s vládou ČR při řešení zvýšené migrace, která s tímto válečným konfliktem souvisí. Cílem je pomoci obyvatelům Ukrajiny, kteří budou nuceni opustit své domovy.

Moravský Krumlov připravil nové pozemky pro rodinné domy, zájem je velký

dum rodina pozemek stavbaMoravský Krumlov, 28. února 2022 – Sedm nových stavebních míst určených pro rodinné domy připravilo město Moravský Krumlov v místní části Polánka. Aktuálně se pracuje na zasíťování pozemků, které jsou v režii města. Inženýrské sítě budou položené a připravené pro stavebníky nejpozději koncem léta letošního roku.

Kraj do výstavby, rekonstrukcí a oprav silnic II. a III. třídy investuje 2,3 miliardy

silnice asfalt rekonstrukceBrno, 28. února 2021 - Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje (SÚS JMK) má v plánu letos realizovat 79 staveb, z toho 38 mostů. Do těchto akcí a plánovaných nových staveb půjde celkem 2,301 milionů korun, a to s předpokladem, že se podaří dotačně získat všechny peníze. Z rozpočtu JMK bude investováno 579 milionů korun, předpoklad dotací IROP/ITI je 1,426 mil. korun a předpokládané dotace z SFDI je 296 milionů korun. Financování schválili krajští radní.

Strana 5 z 595