Ocean48

Aktualizováno: Friday, 26. May 10:38

Umístění: Hlavní stránka

Jaké jsou novinky v daňovém přiznání v roce 2017?

dane danove priznani rozpocetBrno, 10. ledna 2017 – Daňové přiznání samo vyplňuje a podává kolem 25 procent ekonomicky aktivních obyvatel. Často se ale kvůli chybnému uplatnění slev nebo špatným výpočtům odpisů připraví o nemalé částky. Takové chyby totiž stojí podnikatele tisíce korun, firmy za své daňové omyly zaplatí ještě mnohonásobně víc. Jaké slevy mohou poplatníci uplatnit v daňovém přiznání za rok 2016 a jaké je čekají příští rok?

Legendární Manéž Bolka Polívky se dočká natáčení 54. dílu

bolek polivka anna polivkovaBrno, 9. ledna 2017 - Česká televize natočí 54. díl legendární Manéže Bolka Polívky. Natáčecí dny proběhnou v pátek 13. ledna a v sobotu 14. ledna již tradičně ve Sportovní hale Vodova v Brně. Slavný pořad, který vznikl pro Českou televizi v roce 1987, bude jako vždy plný humorných scének, skečů, dobré nálady a výrazných osobností.

Univerzita obrany chystá extrémní závod pro šedesátku vojenských týmů

winter survival 2017 ilustracni fotoBrno, 9. ledna 2017 - Ve dnech 22. až 27. ledna se v pohoří Hrubého Jeseníku uskuteční 23. ročník mezinárodního Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji s názvem Winter Survival 2017. Vytrvalostní závod Winter Survival pořádá Generální štáb AČR a organizačně zabezpečuje Univerzita obrany v Brně.

Divocí koně pomohou chránit přírodu v Národním parku Podyjí

divoci kone2 narodni park podyjiBrno, 9. ledna 2017 - Divocí koně pocházející z anglického Exmooru budou od letošního roku pomáhat udržovat dvě unikátní lokality v Národním parku Podyjí. Na Mašovické střelnici a Havranickém vřesovišti by se mělo zabydlet jedenáct zvířat dovezených z Anglie. Přípravy na jejich příjezd odstartovaly vloni v září.

Nadace ČEZ startuje grantová řízení, na jižní Moravě vloni podpořila 108 projektů

nadace cez dotace grantyBrno, 9. ledna 2017 - Oranžové projekty i v letošním roce zaplaví Česko. Obce, školy i neziskové organizace či spolky mohou opět žádat o příspěvky Nadace ČEZ. Grantová řízení Oranžové schody, Stromy a Oranžový přechod tentokrát odstartovaly v jednom termínu na začátku ledna. Za loňský rok podpořila Nadace ČEZ v celé České republice 1 003 projektů v celkové hodnotě téměř 200 milionů korun. Také v Jihomoravském kraji rozdávala Nadace finanční pomoc hned v několika grantových řízeních. Částkou 20,86 milionů korun přispěla na realizaci 108 projektů.

Vyhrajte 4 vstupenky na představení Ředitelská lóže v Divadle Bolka Polívky

reditelska loze divadlo bolka polivkyBrno, 3. ledna 2017 - Tragikomický příběh o přátelství dvou starých a zapomenutých herců, kteří spolu dožívají v domě seniorů. K srdci si příliš nepřirostli, jeden z nich je dokonce nesnesitelně samolibý, ale nakonec mají jen jeden druhého a své divadelní zážitky a touhy. Právě tak by se dala charakterizovat tragikomedie s názvem Ředitelská lóže, v níž se představí Stanislav Zindulka a Alois Švehlík.

Kraj bude v roce 2017 hospodařit s rozpočtem 6,5 miliardy korun

tisicikoruny kraj rozpocetBrno, 20. prosince 2016 - Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém zasedání 15. prosince schválilo rozpočet Jihomoravského kraje na rok 2017. Rozpočet je sestaven jako přebytkový, příjmy jsou stanoveny v celkové výši 6,446 miliardy korun, výdaje pak 6,408 miliardy korun. Rozpočet byl schválen 48 členy zastupitelstva z 63 přítomných.

Vánoční strašáky pro zrak: prskavky, lití olova či ohňostroje

lidske okoBrno, 20. prosince 2016 – Vánoce v České republice slaví 95 procent lidí a 90 procent z nich dodržuje vánoční zvyky. K těm nejčastějším patří zdobení vánočního stromku, k tradiční štědrovečerní večeři usedne 80 procent domácností. Řada zvyků a tradic ale může být nebezpečná pro zrak. Navíc zhruba třetina Čechů si plánuje příchod nového roku zpestřit ohňostrojem. Ten ale může oslavy pořádně znepříjemnit.

Biskoupky opravily most přes řeku Jihlavu

biskoupky most opraveny reka cezBiskoupky, 19. prosince 2016 - Jihomoravské Biskoupky zrekonstruovaly most, který obec spojuje s druhým břehem řeky Jihlavy a širokým okolím. Původní most byl v havarijním stavu a hrozilo jeho uzavření. Na opravu mostu, který využívají i turisté mířící do rodiště básníka Vítězslava Nezvala, přispěla Nadace ČEZ částkou 300 000 korun.

Dělníci opravují cyklostezku mezi Blučinou a Židlochovicemi

08 Oprava Blucina cyklostezkaŽidlochovice, 6. prosince 2016 - Téměř 2,5 kilometrů trhlin opravují v těchto dnech zaměstnanci stavební firmy na Cyklostezce Brno – Vídeň v úseku Blučina a Židlochovice. Znepříjemňovaly cestu cyklistům v uplynulých sezónách, opravou se zabrání i dalšímu znehodnocování povrchu. „Práce za necelých dvě stě tisíc korun schválilo předsednictvo svazku obcí na svém posledním zasedání, podílet se bude město Židlochovice i obec Blučina, v jejichž katastru práce probíhají,“ upřesnil člen předsednictva a starosta Žabčic, Vladimír Šmerda.

Strana 4 z 506

Salon vín České republiky 2017