Praha, 1. června 2011 (MEDIAFAX) - Deficit státního rozpočtu České republiky dosáhl na konci května 81,5 miliardy korun při příjmech 398,9 mld. Kč a výdajích 480,4 mld. Kč. Ve středu o tom informovalo ministerstvo financí (MF).
Celý článek... Přidat nový komentář

Praha, 1. června 2011 (MEDIAFAX) - Česká národní banka (ČNB) začala rozesílat téměř 10 tisíc učebnic finanční gramotnosti. ČNB o tom informovala ve středu, že učebnice dostanou bezplatně dvě stovky škol.
Brno, 1. června 2011 (MEDIAFAX) - Vinu za týrání sedmiletého Dominika D. z Brna nesou kromě jeho rodičů také sociální pracovníci a celý systém sociální a zdravotní péče. Vyplývá to z analýzy expertního týmu, jehož výsledky ve středu zveřejnil ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09).
Brusel, 1. června 2011 (MEDIAFAX) - Evropská komise chce novými pravidly přinutit lidi, aby na koupi bytu měli 60 procent vlastních peněz. Pokud by chtěli půjčit více, čekal by je vyšší úrok a tedy i vyšší náklady na hypotéční úvěr, uvedl ve středu server iHNed.cz.
Brno, 1. června 2011 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.
Znojmo, 31. května 2011 (MEDIAFAX) - Hokejový klub Orli Znojmo se s definitivní platností zúčastní příštího ročníku mezinárodní rakouské Erste Bank Eishockey ligy (EBEL). V úterý to potvrdil jednatel znojemského celku Stanislav Hahn.Fanoušci znojemského hokeje se tak mohou těšit na zápasy proti celkům ze Slovinska, Maďarska nebo Chorvatska.
Blansko, 31. května 2011 (MEDIAFAX) - Blansko zahájí v červnu provoz zvláštního turistického autobusu, který spojí centrum města s výletními areály v Moravském krasu. Krasobus, jak spoj nazvali lidé ve speciální anketě, vyjede poprvé v sobotu, řekl v úterý mistostarosta Jiří Crha (ODS).
Kyjov, 31. května 2011 (MEDIAFAX) - Tři pohřešované mladíky ve věku 14 a 15 let našli policisté v Kyjově na Hodonínsku. Chlapci utekli z psychiatrické léčebny v Kroměříži, informoval v úterý mluvčí hodonínských policistů Petr Zámečník.
Velké Pavlovice, 31. května 2011 (MEDIAFAX) - Městští zastupitelé ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku nechtějí povolit místnímu zemědělskému družstvu výstavbu bioplynové stanice. V úterý to řekl starosta Pavel Procházka (ODS) s tím, že zastupitelé mají pochybnosti o jejím příštím využití.
Velké Pavlovice, 31. května 2011 (MEDIAFAX) - Patnáct nových vinných sklepů vzniká ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku. V úterý to řekl starosta města Pavel Procházka (ODS) s tím, že dělníci již na úpatí nejznámější vinařské trati ve Staré Hoře odtěžili zeminu a nyní začínají se samotným hloubením a stavbou sklípků.

