Umístění: Jižní Morava Politika Hejtman ocenil nejlepší komunitní knihovny v kraji

Hejtman ocenil nejlepší komunitní knihovny v kraji

Brno, 14. května 2021 - Pětice knihoven a jedna knihovnice obdržely z rukou hejtmana Jana Grolicha, jeho náměstka Františka Lukla a ředitele Moravské zemské knihovny Tomáše Kubíčka ocenění v rámci soutěže Komunitní knihovna JMK a Knihovnická osobnost 2020. Slavnostní předání cen se uskutečnilo v pátek 14. května v zastupitelském sále Jihomoravského kraje v Brně.

hejtman grolich oceneni knihovny

 

Ocenění obdržely knihovny: v kategorii 1 - 500 obyvatel Místní knihovna Litobratřice (okr. Znojmo), v kategorii 501 - 1 000 obyvatel Obecní knihovna Nemojany (okr. Vyškov), v kategorii 1 001 - 3 tisíce obyvatel Místní knihovna Drnovice (okr. Vyškov) a v kategorii 3 001 - 5 tisíc obyvatel Městská knihovna Rájec-Jestřebí (okr. Blansko).

V kategorii 5 000 obyvatel a výše byla oceněna Knihovna J. Mahena - pobočka Medlánky (okr. Brno město), která se stala celkovým vítězem a obdržela titul Komunitní knihovna JMK 2020. Knihovnickou osobností roku byla vyhlášena Ilona Salajková, ředitelka Městské knihovny Mikulov.

„Vítězná knihovna z Medlánek si ocenění opravdu zaslouží, protože to je neskutečná práce, co zde knihovnice odvádějí. Už to dávno není jenom o půjčování knih. Z knihoven se stávají opravdová komunitní centra. Lidé se tam setkávají, mohou tam zažít spoustu věcí, a vlastně k tomu si půjčují ještě tu knihu. Většina knihovnic jsou prostě srdcařky, které lásku ke knihám předávají dál a hlavně dětem,“ uvedl hejtman Jan Grolich.

Soutěž Komunitní knihovna JMK a Knihovnická osobnost vyhlašuje Moravská zemská knihovna v Brně již 3. rokem. Cílem ocenění je ve shodě s aktuálními trendy iniciovat, motivovat a podpořit zejména menší knihovny k proměně v komunitní centra napomáhající propojování lidí v místě, jejich vzájemnému poznávání a budování kvalitativně nových vztahů založených na solidaritě, úctě a respektu. Knihovny do soutěže nominují jejich zřizovatelé a vedoucí regionálních oddělení pověřených knihoven Jihomoravského kraje.

Foto: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci