Umístění: Jižní Morava Politika K dobrovolným hasičům míří na pořízení cisteren přes 3 miliony

K dobrovolným hasičům míří na pořízení cisteren přes 3 miliony

Brno, 26. června 2018 – Na pořízení cisternových automobilových stříkaček pro dobrovolné hasiče v Miroslavi a Bratčicích míří z rozpočtu kraje celkem 3,332 milionu korun. Rozhodlo o tom jednomyslně krajské zastupitelstvo na svém posledním zasedání, které se uskutečnilo 21. června.

hasici haseni boriho lesa foto krystof turek

 

„Na březnovém zasedání krajského zastupitelstva jsme schválili jako spolufinancování dotačního programu Ministerstva vnitra - generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky částku téměř 26 milionů korun. Od této doby byl aktualizován ministerský pořadník tohoto dotačního programu a byly do něj zařazeny další dvě obce Jihomoravského kraje - město Miroslav a obec Bratčice. Jihomoravský kraj i v letošním roce poskytne významnou podporu jednotkám sborů dobrovolných hasičů, její rozdělování je nyní optimalizováno a zefektivněno,“ zdůraznil hejtman Bohumil Šimek.

Jihomoravský kraj si je vědom nezastupitelné role, kterou v jihomoravských obcích a městech plní jednotky sborů dobrovolných hasičů, a proto dlouhodobě usiluje o náležité zabezpečení požární ochrany v kraji. V rozpočtu Jihomoravského kraje pro rok 2018 byla podpora požární ochrany systematicky rozdělena do několika oblastí. Kromě spolufinancování zmíněného dotačního programu jde o krajský dotační program na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů, a to v celkové částce 25 milionů korun, kterou schválilo krajské zastupitelstvo v dubnu.

Novou položku v rozpočtu Jihomoravského kraje pak tvoří podpora hasičského sportu, a to s alokací 2 miliony korun. Díky těmto prostředkům bude zajištěna lepší připravenost dobrovolných hasičů a bude podporováno i zlepšování jejich fyzické kondice. Další finanční prostředky ve výši cca 1,6 milionu korun jsou vyčleněny pro zastřešující organizace dobrovolných hasičů, a to Moravskou hasičskou jednotu a Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci