Umístění: Jižní Morava Školství Kyjovské základní školy se sloučí, ZŠ Újezd tak zanikne

Kyjovské základní školy se sloučí, ZŠ Újezd tak zanikne

skolni_trida-prazdna250Kyjov, 12. dubna 2012 - Sloučení dvou kyjovských základních škol odsouhlasili zastupitelé. Formálně se tak stane od prvního ledna 2013. ZŠ Újezd zanikne a nová, sloučená škola, ponese název J. A. Komenského.


Nové spojení dvou stávajících základních škol nebude mít, alespoň v prvních letech, velký dopad ani na jednu z nich. Půjde však o legislativně náročný proces jak uspořádat milionové majetky každé školy a dát je do pořádku – personálně, provozně a zajistit plynulý rozjezd nově vzniklé školy, která se pod hlavičkou J. A. Komenského bude starat o přibližně 800 dětí nejenom z Kyjova a řádově šest desítek pedagogů.

František Lukl, starosta Kyjova: „Domnívám se, že v horizontu posledních dvou let je toto rozhodnutí jedním z nejdůležitějších rozhodnutí zastupitelstva. Všechny orgány, které se k tomu vyjadřovaly, se vyjádřily kladně, od školské komise, přes rady škol, samotnou radu města a taktéž jednomyslně v rámci zastupitelstva bylo toto sloučení schváleno.“

Jan Navrátil, ředitel ZŠ J. A. Komenského: „Nebude ohrožen vzdělávací program ani jedné ze škol, protože obě dvě se nějak profilují a obě profilace budou pokračovat. Dokonce budou pokračovat i vzdělávací programy, které máme vytvořeny a ke změnám vlastně dojde vždy u tříd, které budou nově vznikat. První změna se dá tedy očekávat u prvních a šestých tříd.“

Ke sladění jednotlivých učebních osnov bude docházet postupně, drobné úpravy ale zřejmě neminou budoucí prvňáčky.

Protože první stupeň ZŠ J. A. Komenského je v samostatné budově na Seifertově náměstí v Kyjově, která plně vyhovuje dětem prvního stupně a nedávno byla rekonstruována i zateplena, i nadále by mělo platit, že po sloučení budou žáci prvních, druhých a třetích ročníků docházet do této budovy tak, aby byla kapacita naplněna. V případně, že budova kapacitně nebude stačit pro kompletní první stupeň, čtvrté, eventuálně páté třídy by zůstaly v budově na Újezdě.

Zdroj: JDP, foto: ilustrační

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci