Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Postavy z večerníčku provedou děti Šlakhamrem

Postavy z večerníčku provedou děti Šlakhamrem

slakhamr technicke muzeum v brneBrno, 2. května 2014 - Na sobotu 3. května připravilo Technické muzeum v Brně pro širokou veřejnost a zejména rodiny s dětmi akci S Večerníčkem na Šlakhamr. Proběhne od 10 do 17 hodin na jedné z externích památek muzea Šlakhamru na Českomoravské vysočině nedaleko Žďáru nad Sázavou.

Šlakhamr je známý také jako Brdíčkův mlýn podle posledních majitelů, mlynářské rodiny Brdíčků. Mlynářská tradice je tu stará jen necelých 300 let, původní účel objektu byl jiný. Souvisel s potenciálem zdejší krajiny, která nabízela železnou rudu i suroviny pro dřevěné uhlí. Proto zde na Žďársku vzniklo několik hamrů, objektů kde vodní kola poháněla velká kladiva – buchary. Pomocí nich se pak železná ruda zpracovávala.

Pro ty, které um a důmysl našich předků zajímá je určena expozice Technického muzea v Brně na Šlakhamru. Pro zvídavější návštěvníky, kteří by si rádi udělali představu, jak hamr funguje, připravuje muzeum každoročně speciální akce, při kterých Šlakhamr ožívá údery bucharu i ručních kladiv.

Nejbližší z nich S Večerníčkem na Šlakhamr proběhne v první květnovou sobotu. Kromě celodenního kování čeká na rodiny s dětmi doprovodný program, tentokrát na téma Večerníčků. Prostřednictvím známých postaviček se děti dozvědí spoustu informací o řemeslech a starých výrobních postupech, přírodě i společnosti.

Čekají je například Krteček, Pejsek a Kočička, Pat a Mat, Broučci a řada dalších kamarádů, známých z večerních pohádek. Prověříme znalosti, procvičíme dovednosti, vyzkoušíme zručnost. A kde budou děti tápat, jistě pomohou rodiče a obráceně, protože máme připravenou i soutěž pro dospělé.

Na pohodovou sobotu, strávenou s rodinou a přáteli zvou do malebného údolí řeky Sázavy  pracovníci Technického muzea v Brně.

Zdroj a foto: TMB


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci