Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Zámky Slavkov a Lysice jsou nejlépe hodnocenými jihomoravskými památkami

Zámky Slavkov a Lysice jsou nejlépe hodnocenými jihomoravskými památkami

Zamek_Slavkov-AusterlitzBrno, 27. června 2012 – Zámky Slavkov a Lysice obdržely od Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava Certifikát kvality jako nejlépe hodnocené památky roku 2010 a 2011. Oba zámky jsou součástí projektu Top výletní cíle, který sdružuje 28 nejlepších jihomoravských turistických míst.

Památky byly společně s ostatními výletními cíli podrobeny nezávislé anonymní kontrole, od značení k samotnému cíli až po přívětivost zaměstnanců. Certifikát kvality převzali z rukou ředitelky jihomoravské Centrály cestovního ruchu Zuzany Vojtové ředitel Zámku Slavkov Aleš Šilhánek a kastelánka zámku v Lysicích Martina Medková. „S výsledky anonymního hodnocení kvality jsme seznámili zástupce jednotlivých výletních cílů, kteří je použijí pro další zkvalitňování svých služeb. Za rok 2010 obdržel Certifikát kvality Zámek Slavkov-Austerlitz a za rok 2011 Státní zámek Lysice," uvedla při předávání ocenění Vojtová. Výsledky kontrol budou podle ní sloužit také jako podklady pro další vzdělávání zaměstnanců památek a tedy i zvyšování kvality jejich služeb.

Zástupci obou oceněných památek se shodli na tom, že pro udržení zájmu turistů je dnes třeba nabídnout víc, než jen pohled do historie. Nezávislé kontroly si proto pochvalují, protože jim pomáhají odhalovat nedostatky, které sami nevidí. „Návštěvníkům musíme poskytnout služby na vysoké úrovni, pěstovat zážitkovou turistiku a dbát na jejich celkovou spokojenost," říká ředitel slavkovského zámku Šilhánek. Slavkov proto letos chystá dva hudební festivaly a pracuje na spolupráci s dolnorakouským zámkem Rosenburg, jejímž záměrem je propojit oba turistické cíle.

Letní sezóna ve znamení novinek

Pozadu ale nezůstávají ani další z 28 památek a míst zařazených do projektu. V Zoo Parku Vyškov a DinoParku se mohou návštěvníci těšit na nové 4D kino s pohyblivou podlahou a uměle vytvářeným větrem. Nová je též expozice paleontologických exponátů a hvězdárna nad DinoParkem umožňuje pozorování Slunce pomocí speciálních dalekohledů. Baťův kanál v letošním roce otevřel turistům čtyři nová přístaviště – ve Spytihěvi, Starém Městě, Strážnici a v Sudoměřicích.

Státní zámek Milotice nabídne letos park s bažantnicí a oblékaní se do barokních, empírových a rokových šatů a to zvláště dětí. Ve znojemském podzemí se zaměřili na rozšíření cizojazyčných verzí průvodcovského výkladu na stávajících audioprůvodcích. Výklad v šesti jazycích mohou využít od července i uživatele „chytrých" telefonů, kteří si ho mohou stáhnout na svůj mobil.

Součástí letní nabídky Regionálního muzea v Mikulově budou během července a srpna Noční prohlídky zámkem. Každou středu v 20.00, 20.30 a 21.00 na návštěvníky čeká divadelní představení na zámecké terase, prohlídka okruhů historie, zámecké knihovny a vinařství s obřím sudem.

Aktuální program dalších míst zařazených mezi Top výletní cíle jižní Moravy najdete na portálu www.vyletnicile.cz a také na facebookové stránce Top výletní cíle Jižní Morava, kde probíhají mimo jiné soutěže pro zapojené fanoušky. Informace o výletních cílech získají turisté také v Turistickém informačním centru na Radnické ulici v Brně. Top výletní cíle Jižní Morava úzce spolupracují s Top výletními cíli Dolního Rakouska.

Projekt ZIELE-TOP-CÍLE byl z hlediska finanční podpory z Evropského fondu pro regionální rozvoj a státního rozpočtu ukončen k 31. 3. 2012, ale skupina nejlepších turistických cílů spolupracuje na zlepšování své nabídky a služeb nadále a prezentuje se na trhu cestovního ruchu pod ochrannou známkou Top výletní cíle Jižní Morava. Cíle projektu se podařilo úspěšně naplnit a zapojené objekty si pochvalují spolupráci s dolnorakouskými kolegy.

foto: Zámek Slavkov, CCR JM


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci