Umístění: Společnost Zajímavosti Finančák bude dražit zabavené věci, získat můžete i obraz od Karla Gotta!

Finančák bude dražit zabavené věci, získat můžete i obraz od Karla Gotta!

obraz karel gott drazba exekuce breclavBřeclav, 25. srpna 2019 – Reprodukce slavného obrazu Karla Gotta nebo olejomalba Kristiána Kodeta, Bohumila Dvorského, Jiřího Havlíčka a dalších přitáhnou milovníky krásného umění na dražbu zabavených předmětů, kterou 17. září pořádá Finanční úřad pro Jihomoravský kraj na pracovišti v Břeclavi. Reprodukci obrazu zpěváka Karla Gotta nazvaného Dej nám sen spánku bude dražit Územní pracoviště v Břeclavi. Spolu s dalšími obrazy známých malířů byl sepsán do exekučního soupisu při exekuci u dlužníka, jemuž obrazy patřily.

 

„Takové obrazy nedražíme každý den, reprodukce obrazu dokonce nese přímo na plátně mistrovo vlastnoruční věnování. S ohledem na sběratelskou hodnotu a zvučnost jmen autorů lze očekávat pestrý průběh dražby,“ doplňuje Martin Komárek, ředitel finančního úřadu.

Na seznamu dražených předmětů jsou dále olejomalby známých umělců jako Kristiana Kodeta, Jiřího Havlíčka či Bohumila Dvorského. Každá položka bude dražena samostatně.


Za prvních sedm měsíců tohoto roku provedl Finanční úřad pro Jihomoravský kraj již 54 dražeb s celkovým výnosem přes 7 milionů korun, z toho v polovině případů šlo o dražby osobních či nákladních vozidel, 16 dražebních jednání bylo nařízeno kvůli prodeji nemovitostí. Nejvyšší nárůst vyvolávací ceny v kraji letos zaznamenal znojemský licitátor při březnové dražbě nemovitostí, kdy se konečná cena vyšplhala z původních 2 milionů na konečných 3,75 milionu korun. Současně šlo o letošní třetí nejvyšší výnos z dražby v rámci celé Finanční správy.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci