Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Koronavirus: Kraj začal s distribucí ochranných pomůcek od státu

Koronavirus: Kraj začal s distribucí ochranných pomůcek od státu

Brno, 22. března 2020 – V noci 21. března dorazila do Jihomoravského kraje první várka respirátorů z centrální distribuce. „Skutečnost, že začala distribuce ochranných pomůcek od státu do jednotlivých krajů, je zásadním a pozitivním posunem dopředu. My tak nyní můžeme prostřednictvím hasičů a obcí s rozšířenou působností postupně distribuovat respirátory, později i roušky a další ochranné pomůcky do těch nejdůležitějších míst takzvané „první linie“. Rád bych za to moc poděkoval všem, kteří se o to zasloužili a také našim hasičům a starostům, kteří se v následujících hodinách a dnech budou podílet na distribuci,“ uvedl jihomoravský hejtman Bohumil Šimek.

kraj distribuce rousek

 

Celkem se jedná o 50 tisíc kusů respirátorů FFP2, které byly hned ráno rozděleny dle pokynu MZ ČR do jednotlivých zdravotnických zařízení v kraji, a to bez ohledu na zřizovatele a dále na jednotlivé obce s rozšířenou působností. Rozdělení a distribuci respirátorů zajišťuje Hasičský záchranný sbor JMK ve spolupráci s pracovníky krizového štábu JMK. Na těchto činnostech se podílí 8 hasičských aut a 20 hasičů.

Předávání osobních ochranných prostředků jednotlivým ambulantním poskytovatelům zdravotních služeb bude realizováno cestou obcí s rozšířenou působností. Dnes bude zahájena distribuce OOP všeobecným praktickým lékařům, praktickým lékařům pro děti a dorost, stomatologům, ambulantním specialistům a lékárnám. Tyto zdravotnické odbornosti budou kontaktovány pracovníky městských úřadů obcí s rozšířenou působností a vyzváni k vyzvednutí OOP. Respirátory pro ZZS JMK bude nezávisle na této dodávce zajišťovat a distribuovat přímo MZ ČR.

„Zároveň bych rád požádal ostatní pracovníky ve zdravotnictví a sociálních službách, na které se možná nedostane v první fázi distribuce, o trpělivost. Ale vzhledem k tomu, že o víkendu očekáváme další dodávky, věřím, že postupně zajistíme ochranné prostředky pro ostatní profese. Zatím neznáme přesné počty, ale jsme připraveni na další distribuci. A samozřejmě občany prosím o dodržování všech nastavených pravidel, protože tím budou chránit i sebe a své nejbližší,“ dodal hejtman Bohumil Šimek.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci