Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Začíná očkování 3. dávkou v pobytových zařízeních sociálních služeb Jihomoravského kraje

Začíná očkování 3. dávkou v pobytových zařízeních sociálních služeb Jihomoravského kraje

Brno, 28. září 2021 - Mobilní týmy FN u sv. Anny a FN Brno vyjely koncem minulého týdne očkovat 3. dávkou proti onemocnění covid-19 do pobytových zařízení sociálních služeb po celém Jihomoravském kraji. „Spolupráce s mobilními týmy dvou brněnských nemocnic se velmi osvědčila už na začátku letošního roku, proto jsme rádi, že se chopí i přeočkování 3. dávkou. Díky skvěle nastavenému systému a efektivní koordinaci, kterou řeší pracovnice na Odboru sociálních věcí JMK, vznikl plán, jak během několika málo týdnů přeočkovat klienty i zaměstnance v pobytových zařízeních sociálních služeb. A stejně jako během 1. a 2. dávky jde o všechna zařízení bez ohledu na zřizovatele,“ uvedla radní pro sociální oblast Jana Leitnerová.

ockovani jmk

 

Očkování 3. dávkou v pobytových zařízeních sociálních služeb se týká v kraji asi 8 tisíc osob. „Zatím evidujeme opravdu velký zájem ze strany klientů, u zaměstnanců tomu tak není. Přeočkování je dobrovolné, tak až po ukončení budeme přesně vědět, kolik procent lidí dostalo 3. dávku. Předpokládá se, že očkování této skupiny obyvatel by mělo být hotové do konce října,“ doplnila Leitnerová.

Mobilní týmy fakultních nemocnic postupně navštíví všechna zařízení, přičemž možnost nechat se očkovat mají nově jak uživatelé, tak i zaměstnanci, kteří zatím očkování nepodstoupili a měli by zájem. Za tímto účelem se bude aplikovat vakcína firmy Pfizer Comirnaty, kterou je však nutné podat ve dvou dávkách, nebo jednorázová vakcína Janssen od firmy Johnson & Johnson.

Foto: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci