Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Na jižní Moravě vyočkovali již milion vakcín proti koronaviru!

Na jižní Moravě vyočkovali již milion vakcín proti koronaviru!

Brno, 14. července 2021 - Milion. Počet naočkovaných dávek vakcín v Jihomoravském kraji ve čtvrtek 8. července překonal magickou hranici. Jižní Morava je v celostátních statistikách na druhém místě za hlavním městem Prahou. „Musím poděkovat všem, kdo se nechali naočkovat. Projevili tak mimořádnou společenskou odpovědnost. Poděkování za profesionálně odvedenou práci patří všem subjektům, které očkování provádějí. A to ať už jde o očkovací místa v kraji, která do této chvíle aplikovala přes 850 tisíc dávek, nebo praktické lékaře, kteří jich naočkovali 150 tisíc. Mimochodem toto číslo hovoří o tom, že na jižní Moravě praktici očkují nejvíce ze všech krajů České republiky,“ konstatoval hejtman Jan Grolich.

ockovani vakcina jmk

 

Aktuálně je na tom Jihomoravský kraj ze všech našich regionů nejlépe, co se týká odbavování registrovaných (tedy délky front). I přes překonanou „laťku“ jednoho milionu podaných dávek platí, že očkování má smysl. Hejtman apeluje především na vakcinaci ještě nenaočkovaných – zejména seniorů. „Skupina 65+ je naprosto zásadní proto, aby v následující vlně nezačal znovu vznikat tlak na nemocnice,“ vysvětluje hejtman.

Dle oficiálních statistik Ministerstva zdravotnictví je zhruba každý pátý diagnostikovaný na covid-19 ve věkové skupině 65+ hospitalizovaný, každý desátý diagnostikovaný nad 65 let zemře. Očkování by pak v případě nákazy mělo výrazně zmírnit průběh onemocnění. Aktuální zájem o očkování ve skupině 65+ se pohybuje kolem 80 procent.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci