Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví V Brně vyroste nová základna letecké záchranné služby

V Brně vyroste nová základna letecké záchranné služby

Brno, 15. února 2024 - Krajští radní „odstartovali“ dvě významné krajské investiční akce v celkové hodnotě přes 413 milionů korun. Ve středu 14. února 2024 schválili zahájení zadávacího řízení na veřejné zakázky k výstavbě technického zázemí a parkovacích stání záchranářů v Brně-Bohunicích a na novou základnu letecké záchranné služby.

medicopter

 

„Oba projekty záchranářům přinesou nejen moderní infrastrukturu, ale především patřičné zázemí a vybavení, které bude podporovat rychlé a efektivní zásahy v případě nouze. Nové energeticky úsporné technické zázemí a parkovací stání záchranářů bude využívat fotovoltaické panely. Přijde na 261 milionů korun a mělo by být dokončené v červnu 2027. Základna letecké záchranné služby poblíž brněnského letiště přinese mimo jiné nový heliport i hangár pro vrtulníky. Bude stát 152 milionů a sloužit by mohla od října 2026,“ sděluje podrobnosti hejtman Jan Grolich.

Jak konstatuje radní pro investice Vladimír Šmerda, obě stavby budou realizovány metodou Performance Design & Build, kdy je zhotovitel stavby zároveň odpovědný za kompletní přípravu projektové dokumentace, stavbu i realizaci energeticky úsporných opatření. „V Brně-Bohunicích vznikne pro technické zázemí záchranářů objekt o třech nadzemních podlažích a parkovací stání pro záložní vozidla. Fotovoltaikou vyprodukovanou energii bude využívat také sousední budova vzdělávacího a výcvikového střediska záchranářů. Leteckou základnu bude tvořit provozně technické zázemí v podobě provozní budovy s hangárem pro dva vrtulníky a garážovým stáním pro dvě zásahová vozidla. Nebude chybět administrativní zázemí nebo samostatná budova technického a technologického zázemí. Součástí technického vybavení základny budou také podzemní retenční objekty pro dešťovou kanalizaci, palivové hospodářství nebo automatický hasicí systém,“ dodává radní Šmerda.

Zdroj: JMK, foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci